Pat a Mat - Série 1 (1979) (série)

Obraz (S01E05)

(epizoda)
  • Polsko Obraz
všechny plakáty
Animovaný / Komedie / Rodinný
Československo, 1979, 8 min

Pat s Matem si stěhují do bytu obraz větších rozměrů a nemůžou se s ním vytočit u vstupních dveří. Dosti hrubě tedy vyříznou plátno a následně se musejí uchýlit i k rozřezání rámu. Ovšem složit všechno opět dohromady není vůbec tak jednoduché, jak se zdálo. Nepomůže ani narýsovaný projekt přímo na stěnu, a tak je třeba rám, který lze složit pouze na zemi, přilepit ke koberci a vyříznout i s ním. Když je vše hotovo, obraz spadne, přičemž se rozbije opět na kousky a ještě s sebou vezme tapety a zdivo. (J.Connor)

hlína

Jara.Cimrman.jr

Je možné pověsit obraz na zeď bez užití pily, kružítka, příložníku a výpočtu steradiánů? V běžných domácnostech snad, ale tady vládnou svými kladivy dva koumáci s šikovností doktorů filozofie a nevšedním talentem pro zneužívání fyziky za účelem smíchu. Tentokrát jsem schytal plný zásah. ()

genetique

Jedna z najlepších častí majstrovskej dvojice. Neviem, kam chodili scenáristi stále na také výborné nápady, no sú proste skvelé. Však koho by napadlo rozštvrťovať obraz aj s plátnom a potom ho doma lepiť na stenu. 100%. ()

MM_Ramone

Titul "Obraz" je súčasťou československého krátkometrážneho, večerníčkového, animovaného seriálu "Pat a Mat". Je to v poradí šiesta epizóda, ktorá bola v rámci tohto seriálu vyprodukovaná. Bola natočená v roku 1979. Televíznu premieru mala dvadsiateho siedmeho novembra 1982. Patovi a Matovi sa nedarí dostať veľký obraz zo bytu. Rozhodnú sa že ho rozrežú a potom znova zložia. Títo dvaja popletení, nešikovní majstri to však zase všetko dojebú. Presne tak ako je to u nich zvykom. *** ()

Davies182

Jsem šikovnej asi jako oni, ale nikdo se mi nezasměje. A i když to nikdy nepochopím, tak pro mě vždy bude Pat a Mat tím nejlepším z Československé krátkometrážní tvorby. Tak tohle je asi nejnezapomenutelnější díl ze všech, scénka s kobercem nemá chybu. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 9/10/// +jsou vynalezaví -ale stejně jim to nepomůže/// Teď by mě zajímalo kolik mají bodů inteligence, když nedokážou dostat obraz do místnosti a následně ho pověsit. No dobře nakonec to dokázali, ale jak? nechtějte vidět./// Celkem 92%/// ()

Turiec

Tak vy neviete prečo sa hovorí dvakrát meraj a raz rež? Mat má nový obraz. Veľký obraz. Ako ho dostať do bytu? No predsa po kúskoch. Najskôr plátno a potom po častiach aj rám. A doma to už stačí LEN poskladať, zlepiť, A JE TO. Žiadny problém pre majstrov. ()

IllIlIlIIl

stration

otík

Geniální ukázka patovsko-matovského umění jak z jednoduché záležitosti udělat neskutečně složitou a ještě ji dokonale zbabrat. Výborný díl, jeden z nejlepších. ()

Decker

Co dil to perla. Tento neni vyjimkou. Tentokrat jde o obraz, ktery vsak neprojde dvermi. Co s nim? No prece obraz vyriznout a ram rozzrezat, pak se prece vsechno slozi krasne zpatky ;-) ()