Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele BlackMount k tomuto seriálu (76)

Déšť (1983) (S01E21)

Pat a Mat mají ale smůlu. Zrovna když si chtějí venku na ohni uklohnit nějakej ten žvanec, začne pršet. A je to takovej slejvák, že odhalí narušenou integritu jejich střechy. Ve snaze zajistit si suché místečko však zruší i to málo co měli. Epizoda na mě působí, že je dvakrát tak dlouhá než ve skutečnosti je. ()

Výlet (1984) (S01E22)

Pat a Mat jsou zkušení trampové a tak chtějí vyrazit do neprozkoumané divočiny. Bohužel si jejich plechový miláček postavil hlavu a nechce nastartovat. Po několika opravách se auto, nebo spíš to co z něho zbylo, stává nepoužitelným a s výletem to začíná vypadat bledě. Naši staří známí se nevzdají a za pomoci svého důvtipu donutí přírodu přijít až k sobě do bytu. První polovina epizody je slabší, ale vytváření lesa bylo fajn. Celkově je to tedy průměr. ()

Vinaři (1984) (S01E23)

Pat a Mat se dali na vinařství a nakonec to s nimi špatně dopadlo, ale to bych předbíhal. Než se ti dva ztřískají do němoty stačí ještě postavit bezchybný stroj, který by si určitě měli nechat patentovat. Vše na co sáhnou to se jim daří, nic nezdevastují (tedy kromě svých jater) a zábavný to moc není. Tenhle díl je divnej stejně jako ty jejich závěrečné halušky. ()

Brusle (1984) (S01E24)

Pat a Mat se probírají starou veteší co mají na půdě a naleznou při tom pár starých bruslí, že je léto našim hrdinům ani moc nevadí a s teplotou jak v sauně si hravě poradí. Epizoda má pár světlých momentů (míchačka, vrtačka), ale závěr byl natahovanej a dost slabej. ()

Klavír (1984) (S01E25)

Pat a Mat si pořídily piano, které se jim nevejde do výtahu a tak musí přistoupit k méně obvyklému postupu přemístění tohoto rozměrného hudebního nástroje. Po několika smrtí zavánějících chvilkách se z klavíru stává cimbál a problém je vyřešen. Epizoda obsahuje několik zbytečně rozvleklých scén. ()

Hrnčíři (1985) (S01E26)

Pat a Mat myjí nádobí netradičním, ale velmi efektivním způsobem. Pak přijde chvilka nepozornosti a z umytého servisu rázem zůstanou jen čisté střepy. Pokud se chtějí ještě někdy civilizovaně najíst, musí si novou keramiku vyrobit. Zkoušejí to od nejjednodušších postupů až po důmyslně mechanizované metody. Jeden z vrcholů seriálu - vtipné nápady a perfektní řešení u něhož mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu. ()

Porucha (1985) (S01E27)

Pat a Mat mají ale smůlu, zrovna v době probíhajícího fotbalového EURA jim začne vypovídat službu televizní anténa. Místo toho, aby si pořídily set-top-box a přešli na digitál, se rozhodnou tu zrezlou anténu opravovat. Vynikající pointu trochu sráží její přílišné natahování. ()

Jablko (1985) (S01E28)

Pat a Mat se vyznají i v sadařství a na jejich úrodě je to znát. Ve snaze očesat strom do posledního jablka vyzkouší tihle dva několik olympijských sportů a předvedou nám balistiku v praxi. Průměrná epizodka bez pointy. ()

Klíč (1989) (S02E01)

Pat a Mat mají potíže jak se dostat přes zamčená vrátka. Klíč jim spadl do stoky a budou se muset hodně snažit, aby tu prokletou věc a následně i sebe dostali ven. V tomhle dílu lezou pořád jenom do kanálu a ven a to mě moc nebavilo. ()

Nábytek (1989) (S02E02)

Pat a Mat nakupovali v obchodě IKEA a přivezli si odtud spoustu nového zařízení do bytu. Háček je v tom, že návod je ve Švédštině a tak se montáž nábytku příliš nezdaří. Nakonec alespoň budou mít v zimě čím topit. V téhle super epizodě mi bylo vyloženě líto těch zničených věcí. ()

Sekačka (1990) (S02E03)

Pat a Mat udržují okolí svých příbytků v naprostém pořádku, a proto je pro ně rozbitá sekačka nepředstavitelná katastrofa. Nejprve vytáhnou do boje proti bujné vegetaci s obyčejnou kosou, pak s nůžkami a nakonec jejich šikovné ručičky vyprodukují jeden z nejgeniálnějších výtvorů celého seriálu. Díl na který se nedá zapomenout ()

Generální úklid (1990) (S02E04)

Pat a Mat jsou staří vetešníci a tak, když dojde na generální úklid zjišťují, že dvě popelnice jsou pro ně zkrátka málo. Naštěstí v ulici jich je dost a tak si je od sousedů prostě vypůjčí. Aby nakonec problém s odpadem vůbec zvládli ukradnou někde i popelářský vůz. Tenhle díl je noční můrou všech ekologů, ale já ho mám moc rád. ()

Střecha (1990) (S02E05)

Pat a Mat mají těžkou hlavu z díry ve střeše, kterou se do bytu valí litry a litry dešťové vody. Hrdinové se jí snaží všemožně ucpat, ale nakonec rezignují a řinoucí se kapalinu využijí k ryze praktickým účelům. Zajímavé řešení problému už nemůže moc napravit špatný dojem z roztahaného úvodu a nepříliš zajímavého opravování poškozené střechy. ()

Dveře (1990) (S02E06)

Pat a Mat nám dávají návod co dělat v případě, že se nám zabouchnou vchodové dveře. Scény na laně byly jak vystřižené ze Spidermana či Tarzana. Díl plný kaskadérských kousků a vypjatých situací. ()

Sušenky (1992) (S03E01)

Pat a Mat se s pečením moc nepárají. Každá správná hospodyňka by takovéhle sušenky hodila do odpadu, ale naši šikulové ne. Ti si dokáží poradit a najít pro ně praktické využití. Jen je škoda, že se tato pointa dá odhadnout už od začátku. ()

Vrata (1992) (S03E02)

Pat a Mat parkují své luxusní vozítko do garáže, trochu jim v tom však překážejí vrata. Poté co zlikvidují klasická zavírací, namontují modernější vytahovací. Ani ty však nedokáží dlouho odolávat atakům našich dvou borců. Příběh je průměrný, ale díky tomu zámku na konci jsem přidal hvězdičku. ()

Cyklisti (1992) (S03E03)

Pat a Mat vyrážejí na kolech a podle množství sbalených věcí to bude asi dlouhej výlet. Tato epizoda je ideální návod na to, jak z cykloturistiky udělat turistiku pěší. Jen by to chtělo trochu víc toho kutilství, které u nich všichni milujeme. ()

Dlaždice (1992) (S03E04)

Pat a Mat přemýšlí jak dostat hromadu betonových dlaždic z bodu A do bodu B a dává jim to pořádně zabrat. Po řadě neúspěšných pokusů se jim nakonec podaří skonstruovat dokonalé přepravní zařízení, ale to už je trochu pozdě. Nevadí, tihle dva fachmani se rozhodnou, že si místo luxusní terasy vyzdobí zahradu něčím zcela odlišným. Perfektní díl, který obsahuje vše co mám na téhle dvojce rád. ()

Parkety (1992) (S03E05)

Pat a Mat se rozhodnou, že by bylo třeba něco udělat se zašlými parketami. Po počátečních pokusech se saponáty se rozhodnou pro něco radikálnějšího a nakonec dojde i na malířské potřeby. Tato epizoda obsahuje ponaučení – Není radno používat brusky na parkety jako závodní stroje. Epizodu dost sráží dlouhé a nudné scény závodění obou borců. ()

Okap (1992) (S03E06)

Pat a Mat natírají okap a počínají si tak ekologicky, že by z nich měl Bursík radost. Tolik barvy co vyplýtvají by stačilo na natření Golden Gate Bridge a ještě by něco zbylo i na ten okap. Celkově je tahle epizoda trochu slabší, ale vše napraví geniální závěrečná pointa. ()