Pat a Mat (TV seriál)

Československo, 1976, 91x8 min

Lubomír Beneš

Ivan Vít

Petr Skoumal

V prvom momente som flákol nekompromisne za päť, ale potom mi docvaklo, že seriál obsahuje aj nejaké tie priemerné až slabé časti a tých nadupaných je pomenej. Našťastie prevláda viac vydarených dielov čo týmto dvom popleteným majstrom zaručuje širokú obľúbenosť rovnako medzi deťmi ako aj dospelými.(6.9.2010)

"A je to" Šikulové je asi slabé slovo. Tahle dvojka Vám ukáže jak si se vším poradí a žádná věc jim nestojí v cestě. Když nevíte, jak si něco sami postavit nebo vylepšit, tak se podívejte na tento večerníček "Pat & Mat", vám určitě poradí. Zajímavost - Nikdy se na sebe nezlobí. Postavy se při činnosti vždy pozorně sledují a nikdy neprojevují pochybnosti i při zjevně chybných pokusech toho druhého o řešení problému. Když se ukáže, že se situace skutečně místo vyřešení zhoršila, nikdy se nezlobí, jen zavrtí hlavou a i to působí spíše jako konstatování zjevného neúspěchu než negativní hodnocení úsilí toho druhého. / Viděné epizody *78.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 )(18.11.2009)

Perfektní československý animovaný seriál o dvou odbornících, které nepřekvapí žádná práce, žádný problém. Akorát vždycky překvapí jejich nepřekonatelně brilantní řešení. V každém případě se na ně kdykoli rád podívám znovu a znovu. Hlavně když se chystám na nějakou rekonstrukci a potřebuji inspiraci. 5 hvězdiček - 100%.(16.4.2016)

Pro český národ,jakožto národ kutilů(alespoň sami sebe tak Češi rádi označují) je tento seriál více než příznačný.Kdo z nás nemá alespoň jednu podobnou zkušenost jako tito dva nešikové?Stejně tak typický pro českou náturu je i závěr každé epizody-i když se to nepovede,tak jsme s dílem spokojeni :-) U seriálu budete také spokojeni,ale tentokrát to bude tím,že se opravdu více než povedl.(8.2.2013)

Spolu s krtečkem snad nejlepší večerníčkový seriál. Výraz jak ty dva nazvat snad neexistuje, kombinace vrozeného kutilského talentu, spousty neproveditelných teoretických plánů a k tomu dostatek vybavení na úplně všechno. Ti dva by se hodili do dnešního světa, aspoň trochu by tu udělali pořádek a my bychom si z nich měli vzít příklad, ať je výsledek jakýkoliv měli bychom být stejně spokojení tak jako oni. :-D 100%(18.4.2012)

• - K seriálu vyšlo také CD namluvené Pavlem Zedníčkem. (Pierre)

• - Padásátá epizoda Karty byla natočen ve formátu 16:9 a je jedinou nadabovanou epizodou. Vznikla po smrti Lubomíra Beneše bez svolení dědiců autorských práv. Tento neautorizovaný díl nebyl v Česku nikdy odvysílán ani zahrnut na DVD, ale v zahraničí se uveřejnění dočkal. (Pierre)

• - Jednou chtěla jedna z menších politických stran použít Pata ve svém předvolebním šotu, ale ačkoliv nabídka byla velmi lukrativní, Marek Beneš ji odmítl. (Pierre)