poster

Pat a Mat (TV seriál)

 • Československo

  Pat & Mat

 • Československo

  ...A je to!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1976, 91x8 min

Režie:

Lubomír Beneš

Kamera:

Ivan Vít

Hudba:

Petr Skoumal
(další profese)
 • Sancty
  ****

  V prvom momente som flákol nekompromisne za päť, ale potom mi docvaklo, že seriál obsahuje aj nejaké tie priemerné až slabé časti a tých nadupaných je pomenej. Našťastie prevláda viac vydarených dielov čo týmto dvom popleteným majstrom zaručuje širokú obľúbenosť rovnako medzi deťmi ako aj dospelými.(6.9.2010)

 • Ded@M@tes
  ****

  "A je to" Šikulové je asi slabé slovo. Tahle dvojka Vám ukáže jak si se vším poradí a žádná věc jim nestojí v cestě. Když nevíte, jak si něco sami postavit nebo vylepšit, tak se podívejte na tento večerníček "Pat & Mat", vám určitě poradí. Zajímavost - Nikdy se na sebe nezlobí. Postavy se při činnosti vždy pozorně sledují a nikdy neprojevují pochybnosti i při zjevně chybných pokusech toho druhého o řešení problému. Když se ukáže, že se situace skutečně místo vyřešení zhoršila, nikdy se nezlobí, jen zavrtí hlavou a i to působí spíše jako konstatování zjevného neúspěchu než negativní hodnocení úsilí toho druhého. / Viděné epizody *78.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 8/10 )(18.11.2009)

 • Rudyamon
  *****

  Perfektní československý animovaný seriál o dvou odbornících, které nepřekvapí žádná práce, žádný problém. Akorát vždycky překvapí jejich nepřekonatelně brilantní řešení. V každém případě se na ně kdykoli rád podívám znovu a znovu. Hlavně když se chystám na nějakou rekonstrukci a potřebuji inspiraci. 5 hvězdiček - 100%.(16.4.2016)

 • lubospoti
  *****

  Pro český národ,jakožto národ kutilů(alespoň sami sebe tak Češi rádi označují) je tento seriál více než příznačný.Kdo z nás nemá alespoň jednu podobnou zkušenost jako tito dva nešikové?Stejně tak typický pro českou náturu je i závěr každé epizody-i když se to nepovede,tak jsme s dílem spokojeni :-) U seriálu budete také spokojeni,ale tentokrát to bude tím,že se opravdu více než povedl.(8.2.2013)

 • DansteR
  *****

  Spolu s krtečkem snad nejlepší večerníčkový seriál. Výraz jak ty dva nazvat snad neexistuje, kombinace vrozeného kutilského talentu, spousty neproveditelných teoretických plánů a k tomu dostatek vybavení na úplně všechno. Ti dva by se hodili do dnešního světa, aspoň trochu by tu udělali pořádek a my bychom si z nich měli vzít příklad, ať je výsledek jakýkoliv měli bychom být stejně spokojení tak jako oni. :-D 100%(18.4.2012)

 • - K seriálu vyšlo také CD namluvené Pavlem Zedníčkem. (Pierre)

 • - Padásátá epizoda Karty byla natočen ve formátu 16:9 a je jedinou nadabovanou epizodou. Vznikla po smrti Lubomíra Beneše bez svolení dědiců autorských práv. Tento neautorizovaný díl nebyl v Česku nikdy odvysílán ani zahrnut na DVD, ale v zahraničí se uveřejnění dočkal. (Pierre)

 • - Jednou chtěla jedna z menších politických stran použít Pata ve svém předvolebním šotu, ale ačkoliv nabídka byla velmi lukrativní, Marek Beneš ji odmítl. (Pierre)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace