Pat a Mat (TV seriál)

Lubomír Beneš

Ivan Vít

Petr Skoumal
  • marrrrian

Tí dvaja sú takí tupci, že degradujú celý seriál, čo je zle, keď je na tej ich nešikovnosti vlastne vystavaný. Bolo by ale krivdivé ho zatratiť, lebo tí dvaja majstri sa ozaj snažili niečo dokázať a mnohokrát sa im to nedarilo takým fenomenálnym spôsobom, že to tvorci museli mať z reálneho života :))(15.8.2012)

Nemluvní kutilové Pat & Mat se v každé epizodě většinou snaží něco vylepšit, ale vše jenom zhorší a nakonec zdánlivě opraví tím nejméně vhodným způsobem... Kuťáci Pat a Mat oslavili v roce 2016 svoje 40. narozeniny. V roce 1998 vznikla neautorizovaná 50. epizoda Karty, která v Česku v televizi neběžela a nevyšla ani na DVD. Dvojka nešikovných kutilů má doposud na svém kontě celkem 90 oficiálních epizod. ...A je to!(9.10.2016)

Při jejich zrodu mysleli tvůrci na zábavu pro dospělé, dnes však baví svými kousky všechny generace. Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni.(13.10.2012)

Příběhy dvou manuálně pochybných zlodějů. Invenci a nápadům se nekladou meze, tak proč na to nejít z gruntu. Poplatní libovolnému nastolenému režimu, mají tito dva paraziti originální řešení každého problému. O odbornosti těchto dvou mám sice pochyby, ale zas nemají problém s materiálem a pracovními nástroji, mezi jejichž nejoblíbenější patří vrtačka. Ta je často geniálním řešením podružného problému při cestě za úspěchem. Vše realizují nejdříve z rezerv majetku v socialistickém vlastnictví, později z areálu soukromé stavební firmy na konci ulice, kde stojí jejich vily. Odkud ty se vzaly, je doufám jasné, nicméně z družstevních bytů (které zdemolovali) se stěhovali na přelomu režimů a ještě si stihli pořídit sic nevalnou ale chalupu na venkově u rybníka. Zelený baráček si, na rozdíl od trikotu jednoho z přátel, barvu zachoval. Jako řidiči jsou na silnici vyloženě nebezpeční, o čemž svědčí vypité láhve od alkoholu povalujici se v mnohokrát bouraném autě. Pokud se ve volném čase nevěnují sportu, přehrabují doma nasyslené peníze a majetek. O jejich vazbách na špičky každé politické garnitury svědčí i fakt, že nikdy nepotřebovali pro bytové a jiné stavební úpravy žádná povolení. No nářez!(20.10.2013)

V prvom momente som flákol nekompromisne za päť, ale potom mi docvaklo, že seriál obsahuje aj nejaké tie priemerné až slabé časti a tých nadupaných je pomenej. Našťastie prevláda viac vydarených dielov čo týmto dvom popleteným majstrom zaručuje širokú obľúbenosť rovnako medzi deťmi ako aj dospelými.(6.9.2010)

• - K seriálu byly vydány i dvě knihy. První s názvem "Pat & Mat : ...a je to!" napsal v roce 1994 Jiří Michl, druhou, pojmenovanou "Pat a Mat dokážou všechno", pak v roce 2006 Pavel Sýkora. (Terva)

• - Seriál pôvodne vznikol pre dospelých a až neskôr natočili časti pre deti. (Raccoon.city)

• - V době totality, když už byl seriál hotový a jeden z kutilů dostal červenou mikinu, tak bylo rozhodnuto na vyšších místech, že mu musí být změněna na hnědou. (Tryskomyš)