Pat a Mat (TV seriál)

Československo, 1976, 91x8 min

Lubomír Beneš

Ivan Vít

Petr Skoumal

Uklidňuje mě,že když něco doma provedu,tak to bude stálé prkotina v porovnání s touhle dvojkou "geniálních" koumáků.Nechápu,jak z některých banálních situací,kdy je řešení tak jasné,dokážou udělat neskutečně složitý plán,který ve výsledku neřeší vůbec nic nebo něco,co nebylo vůbec v plánu.A pak to tak vypadá...byt povětšinou ve stavu demolice,většina věcí zničeno..okno bych raději ani nezasklíval...naprosto zbytečné.Některé díly jsou skvělé,některé o něco horší..*Kuťáci/...A je to!/Pat & Mat/Pat a Mat/Pat a Mat se vracejí-80%(2.12.2017)

• H.Gordon

Tento seriál jsem jako malá měla opravdu ráda, ale postupem času se mí více a více vzdaluje. Když na to občas narazím, tak to nechám běžet spíše z nostalgie a zavzpomínám si, když jsem se jako malá na to dívala, nicméně, i když je to vtipné a mnohdy se v nich vidím přes mou nešikovnost, tak to semnou nic nedělá. Je to hezky udělané, ale takovou animaci já nevyhledávám. 3 * si to ode mě zaslouží, více ne.(22.6.2012)

Týmto dvom geniálnym mantákom proste nemôžem dať iné než absolútne hodnotenie. Ako malý som ich miloval a ani dnes sa môj postoj k nim nijako nezmenil. Aj z obyčajnej výmeny žiarovky dokážu urobiť atómovú fyziku a keď sa snažia upiecť kura je ohrozená celosvetová bezpečnosť. Oni sú však úplne nad vecou, zbytočne sa nerozčuľujú a s veľkým potešením vynaliezajú tie najkomplikovanejšie riešenia tých najjednoduchších problémov. Tá ich vlniaca sa chajda je úžasná, kam sa hrabú vily v Beverly Hills. Novším dielom však chýbala tá pôvodná hudba a za to by si tvorcovia zaslúžili zavesiť za gule do prievanu a pustiť im k tomu dychovku.(23.5.2011)

Neprekonaný zábavný seriál o dvoch skvelých priateľoch, susedoch nie len v CeskoSlovensku, ale na celom svete, dovolím si tvrdiť. Dokonalý nápad!!! Dôkaz, že skutočne skvelý seriál pre deti a určite aj pre dospelých sa dá robiť bez strieľania, bez blikajúcich subliminačných efektov, bez idiotských dialógov a bez politického vymývania mozgov. Kto tomuto seriálu nedokázal dať 5 hviezd*, potom ho asi vôbec nedokázal pochopiť. Možno preto, že mu chýbajú práve negatíva, ktoré som už opísal. Nič v zlom. :) :) :) :) :)(3.9.2016)

Spolu s krtečkem snad nejlepší večerníčkový seriál. Výraz jak ty dva nazvat snad neexistuje, kombinace vrozeného kutilského talentu, spousty neproveditelných teoretických plánů a k tomu dostatek vybavení na úplně všechno. Ti dva by se hodili do dnešního světa, aspoň trochu by tu udělali pořádek a my bychom si z nich měli vzít příklad, ať je výsledek jakýkoliv měli bychom být stejně spokojení tak jako oni. :-D 100%(18.4.2012)

• - Jednou chtěla jedna z menších politických stran použít Pata ve svém předvolebním šotu, ale ačkoliv nabídka byla velmi lukrativní, Marek Beneš ji odmítl. (Pierre)

• - V kinech se seriál dříve promítal jako předfilm. Ale to ještě předtím, než začal vznikat jako večerníček. (Pierre)

• - Pat s Matem se také objevili v reklamách a to nejen v Česku, jako například v kampani pro Českou podnikatelskou pojišťovnu, ale i v zahraničí. Už propagovali slovenské losy Tipos, soutěž firmy Sedita, polský aukční server Tablica, nebo slovinské obchody pro kutily Merkur. (Pierre)