poster

Hitlerovi bodyguardi (TV seriál)

 • USA

  Hitler's Bodyguard

Dokumentární / Historický

USA, 2008, 10 h 11 min (Minutáž: 47 min)

Střih:

Antony Oliphant
(další profese)
 • Amroth666
  ****

  Velmi pěkný naučný dokument, který zase více ukázal pravdu o Adolfu Hitlerovi a jeho bodyguardech, kteří s polu s Adolfem Hitlerem se mlátili a získávali více a více lidí.V čele nejprve s Bruno Geschem a posléze dalšími lidmi.V tomto dokumentu mě nejvíce zaujalo jak říkali, že na Adolfa Hitlera bylo v té době spácháno kolem 40 atentátů a všechny Adolf Hitler ustál.Ustál také dvě kulky, které schytal při pouličních rvačkách.Byl to zkrátka ocelový muž, který se vyhrabal s úplných hoven takhle vysoko do čela SS a stal se jedním s nezapomenutelných mužů Německa a druhé světové války.(22.11.2009)

 • warhammer
  ****

  Tento dokumentární seriál patří podle mě a zjevně i podle ostatních uživatelů k těm, které jsou už jen kousek od samotné špice ohledně tématiky 2. světové války. V seriálu je zviditelněno hodně zajímavých věcí. Od Hitlerových kamarádů z dob mládí přes jeho osobní bodybuardy, mezi kterými bylo právě i dost jeho kamarádů až po auta ve kterých Německý říšský kancléř rád jezdi. Je zde zviditelněna strategie a postupy ochrany samotné hlavy třetí říše. Způsoby jeho cestování. Formování obranných sil a střediska či jiná místa , kde se soustřeďovaly. Tento dokumentární seriál mě velice zaujal a podle toho vypadá i mé hodnocení.(28.6.2013)

 • Subjektiv
  ****

  Dokumentů o druhé světové válce jsem již něco viděl a jen málo z nich bych označil za tak dobré, jako Hitlerovy bodyguardy. Samozřejmě hraje roli i to, že tvůrci se pustili do tématu, jež není zpracováno tolikrát, jako vojenské operace. Ale právě již v tom je podstata tvorby vzdělávacích dokumentů - přinášet, co dosud řečeno nebylo. +++++ Název seriálu možná nezní příliš lákavě, neboť kdo by chtěl koukat asi 12 hodin na chlapíky s pistolkami, kteří stojí kolem chlapíka s knírkem. Pojem bodyguard se zde však chápe šířeji. Jde o kohokoliv, kdo nějakým způsobem zajišťuje bezpečnost Vůdce: bodyguardi, strážci, zpravodajci, piloti, vyšetřovatelé, řidiči. Organizace, technika, taktika, metody a jejich střety s konkrétními pokusy o atentát. Seznámíme se s plány na provedení atentátů, důvody jejich neúspěchů, někdy i důvody zrušení. +++++ Určitou vadou na kráse je opakování řady fakt v různých dílech. Ta plyne nejspíše ze snahy učinit seriál přístupným pro ty, jimž některé díly unikly, zčásti pak i z celkové koncepce seriálu. Snaha řadit epizody chronologicky i dle specifických témat, např. přesuny vlakem, přesuny autem, přesuny letadlem, k tomu musí vést - Hitler jistě nesedával v autě jen roku 1941 a ve vlaku roku 1942. Pro tyto drobnosti a občasnou teatrálnost neudělím pátou hvězdu. +++++ Maximum však seriál minulo jen těsně, neb se mu podařila poměrně nevídaná věc. Skrze řadu událostí, o nichž pojednává, prosvítá Hitlerova osobnost. Umožňuje přehodnotit jeho vidění. Již to není jen ten pán, co plamenně řeční, ovládá národ, vydává rozkazy generálům, píše Mein Kampf a nenávidí Židy. Je to pán, co plamenně řeční, ovládá národ, vydává rozkazy generálům, píše Mein Kampf, nenávidí Židy a k tomu má spoustu dalších vlastností: dobrých, špatných i neutrálních. Bodyguardi jej totiž chránili i v okamžicích osobního života a ty tak měly šanci do seriálu proniknout. Hitler se zase stává člověkem, v mnohém normálním, obyčejným - a to je dobré vědět, že ty hrůzy, jež on spáchal, dělají lidé, v mnohém normální, obyčejní. Silné ****.(5.4.2013)

 • baribal
  ****

  velmi dobrý dokument o zákulisních praktikách SS, SA a dalších zločineckých organizací, které byly okolo adolfa hitlera. jedinou vadou je, že se některé záběry a komentáře v dílech opakují, takže jsem několikrát i váhal, jestli se náhodou nedívám podruhé na ten samý díl. Je to velmi dobrý pohled na ne tak známou stránku bezpečnosti v okolí AH a proto zaujímá tak výsadní postavení v hodnocení na žebříčku.(1.2.2011)

 • MRPitivier
  ****

  Zajímavé, ponaučné, detailně popisné o bezpečnostních složkách ochrany Vůdce německé říše Adolfa Hitlera! Představuje nám nejdříve hlavní postavy bezpečnostních sil a především jejich spory či vzájemnou nenávist, dále způsoby dopravy a možná nebezpečí či detailně popisující například Hitlerovu kolonu limuzín atd... Určitě dobrý zdroj informací, nelze činit jinak, než doporučit tento seriál!(3.1.2010)