Statky zmätky (divadelní záznam)

Komedie

Slovensko, 2009, 160 min

• BoncheR

Videl som v nitrianskom divadle a musím povedať...: uf, fakt nuda. Myslel som že od nej zomriem. Prvá polovica bola ešte ako-tak znesiteľná, ale tá druhá, nuda, sem-tam niečo vtipné, furt len výkriky a nič konštruktívne. Proste nuda.(7.10.2011)

Videné v televízii, takže ten zážitok je o málinko slabší ale stále dobré. Klasika ktorú som si ako povinnú literatúru určite neprečítal. Dosť ukričané predstavenie, najmä "Ananás" (Milan Ondrík) si hlasivky riadne vytrápi.(26.12.2009)

Niet nad klasiku a Tajovského, a ešte v prevedení skvelého DAB. Milan Ondrík to snáď ani lepšie zahrať nemohol, Eva Pavlíková a Gabriela Dolná v rapotajúcich monológoch, Ivanovia Vojtekovia... Neviem, ako im napadlo, zapojiť do toho telenovelu, ale úspech to zožalo. Čo sa týka Dámy v čiernom, ja si naopak myslím, že aj keď v originále nevystupuje, svoj účel splnila ‒ vystúpiť z deja a apelovať, čo tým celým chce byť povedané. „Neskuhrite bez prestania a verte, tak ako aj ja verím v krásu, v lásku ‒ najcennejší statok ‒ on sa naostatok v celej svojej sile vyjaví a skvitne, kým pokoj všetky srdcia neprenikne. Treba len veriť a čakať, a tak dočkáme sa, všetci.“(22.2.2016)

autor: Jozef Gregor TAJOVSKÝ ### Sem-tam nekonvenčné (sexuálne náznaky, telenovela v tv), zaujali ženské monológy (Dolná, Pavlíková) a dialógy neuveriteľnej rýchlosti. Rušivo pôsobila recitujúca "dáma v čiernom" (Augustovičová), ktorá prerušovala diabolské tempo predstavenia. ### hrali: Milan Ondrík (Ďurko Ľavko), Daniela Pribullová (Zuzka Kamenská), Gabriela Dolná (Mara Palčíková), Ivan Vojtek st-1957 (Ondrej Palčík), Eva Pavlíková (Žofa Ľavková), Ivan Vojtek ml-1962 (Jano Ľavko), Kristína Greppelová (Beta), Eva Večerová (Kata Kamenská), Ján Greššo (Tomáš Kamenský), Alena Pajtinková, Jakub Rybárik, Peter Kadlečík, Hilda Augustovičová(11.12.2015)