Dylan Moran Live: What It Is

(TV film)
všechny plakáty
Velká Británie / Austrálie, 2009, 77 min

Dylan Moran

Známý irský komik je po třech letech opět zpátky na DVD a věnuje se různým odvětvím života jako jsou náboženství, politika, vztahy, nad nimiž se se svým irským citem pro humor zamýšlí. Oproti posledním vystoupením odhodil cigaretu, ponechal účes, zintenzivnil projev a přidal narážky na ostatní. Nebojí se však vystřelit ani do vlastních řad. (ČSFD)

grogodil

Keď ho miluješ, nie je čo riešiť...Moran opäť zas a znova na javisku sám s mikrofónom a stále mu to bľaboce rovnako dobre. V porovnaní s Like Totally, či stále neprekonaným Monster sa mi tentokrát akurát zdalo, že sa pri jednotlivých témach predsa len zastavil o nejakú minútku dlhšie a celok tak pôsobí trošku kompaktnejším dojmom....aj keď občas je dosť ťažké vysomáriť sa v tom, čo chcel podaktorými hláškami povedať :-) ()

Lauri

Už moje třetí vystoupení Dylana Morana a pořád se naprosto královsky bavím! Slabá místa odpuštěna, protože vtipná převládají! Nejvíce jsem se pobavila při józe, závěrečném dodatku (kde se tedy vážně rozjel) a jak setřel ženu s foťákem..:D Já mám ten jeho cynismus vážně nějak moc ráda a nemůžu se dočkat, až uvidím Yeah, Yeah, protože čím je starší, tím více se mi líbí..:) ()

MrPierc

Chybí mi zde u Dylana Morana to jeho zášť, zloba a cigareta. Už se dokonce i směje a to degraduje nenávist na stěžování. Protože má již i rodinu, témata se točí jen kolem tohoto bodu. Dřívější výstupy byly lepší. ()

snob

Je to Moran. Je. Crčí z něho to moranovství na všechny strany. Ale tak nějak nevtipně. Nehezky. Jeho dva předchozí počiny mám mnohem radši. U tohoto díla jsem se zasmál jednou. Jinak na mé tváři věčně hnil jen úsměv. Proč? Buďto jsem tak tragicky zblbnul (což je dost dobře možné, protože mě potkala láska a s láskou je to na hovno) a nebo už Moran není vtipný. Dle hodnocení ostatních jsem zdá se spíš zblbnul. Nu, Novoty mistra baviče Novotného mě ještě nelákají, tak to snad nebude až zase tak zlé. ()

wohna

Dylan Moran mě nikdy nezklame! Nikdy! Black Books, Monster, Like, Totally.. To je něco, co si mohu pouštět pořád. ()

bukowski83

Pan komik Dylan Moran a jeho vystoupení v Austrálii - sice trošku slabší než ty předchozí, ale to nevadí, protože i tak je neskutečně vtipnej a přidrzlej a jak setře tu ženskou s tím foťákem nemá chybu! ()

Gaaron

Stále spousta světlých chvil, ale celkově je vidět, že Dylan stárne, recykluje sám sebe víc než je zdrávo a snad už ani nemá co říct. S Monster, kterou jsem už několikrát strávil v křečích od smíchu, abych pak několik dní vážně přemítal nad jeho postřehy a myšlenkami, to nesnese srovnání. Předchozí věty je ovšem také třeba brát s tím na mysli, že Moran je stále Moran, bůh satiry. ()

c.tucker

Dylan je opět nekompromisní a bere si na mušku co jde. Neopakuje se, ale na Monster to nemá ani náhodou, sice se stále trefuje do mně blízkých témat, ale ne tolik blízkých jako chlast a cigarety. Byla zde hromada vtipných pasáží ale stále tu byli místa, kde jsem nesmál a to se mi u Monster nestalo. ()

dr.fish

I tady jsem se hodně nasmál, sice to nebylo úplně jako Monster, ale několik mouder mne opět sundalo ze židle. Oproti Moster je to zralejší a z Dylana mluví značná životní zkušenost. Když se člověk umí kolem sebe dívat, je to paráda. A když o tom ještě dokáže takhle povídat, nemá to chybu....80% ()

A.Fish

Bernard.. ehm tedy Dylan rozebírá ženy, vztahy, stárnutí a mnoho dalších, a je to vtipné protože je to setsakra pravdivé. Plus jeho geniální projev. ()

Courtemanche

Australský publikum je trošičku jiný, proto chvíli musí hledat tu správnou cestičku k obecenstvu. Je opatrnější, trošku nervozní. Ale druhá polovina už lepší. Pro mě zatím nejslabší Dylan. 3,5/5 ()

Sonnik

Najdou se slabší chvilky, ale některé fóry jsou opravdu nezapomenutelné. Přesně něco mezi dvěma předchozími stand-upy. Celkově je to klasický Moran a drží laťku hodně vysoko. Stejně je to ale na plný počet, protože tohohle chlapíka by stálo za to poslouchat i kdyby četl manuál od mikrovlnky v maďarštině. "The neck and the groin. It doesen´t matter how big the fucker is, the´ve all got neck and the groin. " ()

danoo

[...] To bylo rovněž v době, kdy žena, mluvím tady o skutečné ženě, měla v ložnici toaletní stolek. Aby měla kde, kde sedět a ronit slzy. Kvůli všem těm hrozným věcem, co jí udělali muži. /// [...] Nebo jaký smysl má dát fotku s úplně obyčejným Irským úsměvem na krabičku od cigaret? O čem to je? Čeho tím chtějí dosáhnout? ()

Honzua

Listen, I'm off to Peru, don't tell a soul, there's money in it and maybe an early Mattise, don't bring the fucking word Kemo Sabe, you got me? ()

VasaX

Dylan Moran, u nás známý především z komediálního seriálu Black Books. Jenže Moran, poměrně dost ve stylu svého charakteru z Black Books, pořádá i vynikající stand-upy. Vtipné, lehce nihilistické, energicky kritické k mužům, ženám, všem národnostem, politikům, mládeži, důchodcům a prostě všemu k čemu běžně lidé bývají kritičtí. Podané s nedbalostí jeho vlastní a familiárností kamaráda, kterého potkáte v hospodě a celistvostí tématu a příběhu, jako u 89-letého profesora. Ale jako celek to má své neutuchající kouzlo, i když lehce otravné s plíživým pocitem, že to celé není záměrné, ale prostě on. Je to dobré, ale na jeho poměry je to prostě standart, průměr. ()

BuryGol

Už jsem ani nedoufal, že by Dylan vydal nějakej další stand-up, až jsem náhodou narazil na tenhle díl. Neni to tak dokonalý jako Monster, ale lepší než Like, Totally. Mistr Moran si zase vezme na paškál všechno od politiky přes víru až po starý lidi. Černý kalhoty vyměnil za rifle, cigára nechal v zákulisí a trochu se mu třese ruka, ale nic z toho nezhoršuje jeho výkon. Dávám za plnej počet a jdu si přemáchnout trenky. ()

made1

Změnil kalhoty na rifle, lakýrky na ohavné boty a košile změnila barvu, ale jinak je to stále stejný šílenec, střílející všude kolem sebe včetně do vlastních řad. Docela odvaha vydat se do Austrálie, zajímalo by mě, jestli se vydá i do Californie nebo Německa. Pak bych se začala těšit, až si začne utahovat z nás. ()