Paní hraběnka slaví šedesátku v okamžiku, kdy má opustit svůj zámek. Nová dělnická vláda totiž chce šlechtu bez milosti zlikvidovat. Ale protože si Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu a později domácí dělnice Lansdorfová, uvědomuje, že "člověk musí dodržovat své zvyky a sliby, i když jsou směšné a zbytečné", chce uskutečnit pošetilý plán oslavit sedmdesátiny na rodinném sídle navzdory režimu i protivníkům ve městě... (oficiální text distributora)

buchannon

"Tak řekněte aspoň, že si mě vážíte. Ale já si tě nevážím." Odpověděla Jiřina Jirásková. Nezapomenutelná replika. Tento film právem patří do zlatého fondu. ()

PTuranyi

Príbeh šľachtičnej, ktorá prišla o svoj majetok vďaka znárodneniu a jej nezlomnej vôli vrátiť sa späť. Na pozadí tohto príbehu sú zobrazené príbehy aj ľudí z jej okolia a hlavne zmeny v spoločnosti. Cítiť tu sentiment ale s citom. Na rozdiel od príbehovej stránky je tá technická na tom horšie a príbehu chýba spád. Ponúka sa prirovnanie s filmom W.E., ktorý je naopak technicky veľmi dobrý, avšak príbehovo prázdny. ()

Miricino

Tento film je skvostnou plejádou výtečných herců v jednom z nejlepších polistopadových dramat. Ty superlativy jsou opravdu na místě, neboť další chvála patří autorům, kteří se nenechali strhnout vlnou opojení ze svobody a demokracie a předvedli skutečný kumšt namísto laciné snahy ukázat, jak se skutečně věci mají. Jedna z životních rolí Jiřinky Jiráskové. Věta: "Ale já jsem zajímavá...." a další jemně či více ironické komentáře a postřehy padnou jako facka na bále. Pro mě nejzajímavější moment díla je, když celá dělnická třída si užívá oslavy na zámku kdysi vlastněném baronkou, doslova žere a kydá jídlo kolem se a zpívá píseň "Bejvávalo dobře". Krásná ukázka toho, kam spěje to, když jste cizincem ve vlastním domě a všechno patří všem. Děkuji tvůrcům za báječný film. ()

sha.piro

Životní role Jiřiny Jiráskové a Karla Heřmánka, kteří doslova excelují v tomto překrásném dramatu, se mi hluboko vryly do paměti. Snímku nemám co vytknout. Zachycuje život přesně takový takový jaký je, na nic si nehraje a je natočen s takovou precizností, úctou a láskou, že je mi až líto, že se takové snímky už dnes netočí... ()

Motherlovebone

já nerad jiřinu jiráskovou, tady mě taky moc nebavila, páč mi furt sekýruje hvězdného Karla Heřmánka (dříve Rampa mek Kvák) smutnej film o smutným sociku. Rád bych poprosil lidi, který vytrvale opakují, že za socialismu bylo líp, ať se na ten film kouknou. A celkově ať mě s touhle blbou hláškou nechaj bejt ()

Welsiot

Přímo čarovný výkon Jiřiny Jiráskové, která zde exceluje v roli stárnoucí hraběnky v časech "rudé cholery". Paní Jiráskové zdatně sekunduje vynikající Karel Heřmánek. Opravdu skvost mezi televizními filmy. 85% ()

luga

Konec starých časů jednoho starého sídla a aristokracie v elegantním podání Jiřiny Jiráskové. Vše bylo vyvážené a krásné. Líbí se mi ta snaha o zachování úrovně a důstojnosti za každých podmínek. Karel Heřmánkem také v jedné z jeho výborných rolí. Dnes nechybí toliko peníze, jako výborné filmy. S pokorou, málem a příběhem udělat film, to je krásné. Scénář Jiří Hubač, kamera Vladimír Smutný. ()

julie_mie

Téma je všeobsažné a vákon Jiřiny Jiráskové bezchybný, grandiózní a podaný s grácií. Karel Heřmánek je více než zdatným sekundantem. Dílko, které vidím výdy ráda. ()

FatimaO

Miluju Zámek z Čechách a Jiřinu Jiráskovou v něm. Spolu s Karlem Heřmánkem tvoří výbornou ústřední dvojici. Vždy se na film ráda podívám.... ()

mikeleon

Veľmi komorné, veľmi dobré, pani herečka Jiřina Jirásková vo svojej životnej roli, v ktorej mimochodom vyzerá, že nič nehrá, že ona naozaj je pani hraběnka! ()

Hanka_M

Film o morálce, o touze, zoufalství, o slabé vůli, o tápání, o divných lidech a divné době. Film s krásnou kamerou, architekturou, scénářem a herci, kteří vědí co hrají a proč. Každá TV repríza mě donutí podívat se znovu a znovu. ()

doublefish

Jestliže se říká, že Jiří Kodet se našel v roli v Pelíškách, tak si myslím, že paní Jirásková - tak jsem ji s panem Podskalským poznal - se našla v roli v tomto filmu. Nadchl mě scénář, precizní vycelizované dialogy. Konec starých časů II... ()

Jiřina Jirásková 1931 - 2013

Jiřina Jirásková 1931 - 2013