Nezvladatelného jazzmana Natea (Mickey Rourke) chytí při krádeži auta. Brzy na to se ocitne uprostřed pouště s pohledem upřeným do hlavně pistole. Nate však záhadně unikne smrti, vyhne se kulce a utíká hlouběji do pouště, kde v moři písku najde záhadný cirkus. Instinktivně ho to táhne k Lily (Megan Fox), Ptačí ženě, jenže ta opakovaně odráží jeho sváděcí pokusy. Nicméně postupem času rozpozná Lily v Nateovi svou poslední šanci, jak uprchnout ze života v zajetí. Jenže jen co se začne psát první kapitola jejich vztahu, objeví se bohatý podnikatel Happy Shannon (Bill Murray) a hrozí, že zničí jejich šanci žít šťastně až do smrti… (oficiální text distributora)

Trailer

dex2man

Krásný a zajímavý příběh o jedné nevšední bytosti, která by si přála žít normální život. Byl jsem zvědavý na Megan, jestli si opět vystačí s "být krásná" nebo konečně ukáže, že je i něco uvnitř a musím uznat, že se opravdu snažila. Její výrazy rozpačitá, smutná, odevzdaná a zoufalá působily uvěřitelně a spolu s hudbou dokázaly vyvolat odpovídající náladu. Přeci jen i ta krása, křehkost a zranitelnost sehrály svůj part, škaredého anděla by nikdo nechtěl:). Mickey jede jako obvykle- zasmušilý, zhýralý mazák, co už toho v životě sakra zažil a jde z průseru do průseru..občas si šlehne a občas se i probere, aby udělal správnou věc. Velká škoda, že tenhle námět nedostal do rukou schopnější režisér, zasloužil by si to. Mitch Glazer totiž ví co chce říct, ale neví jak. Vše je podané velmi mdle, roztahaně, unaveně, bez jakéhokoliv nápadu. Některé scény jsou zcela zbytečné a naopak prohlubování vztahu mezi Natem a Lily mohlo být věnováno mnohem víc prostoru. (Jedna věc je jasná, Rourke má nejhezčí rogalo na zemi a všichni mu můžem závidět:)) ()

uiu

Film už od začátku působí strašně levně a béčkově a i příběh je předvídatelný a naivní. Ale ruku na srdce, kdo z nás jako malé či velké děcko nesnil o tom, že by měl křídla? Sympatické obsazení je největším plus celé té fantasmagorie s nádechem romanťáku - z toho kupodivu sestupně Bill Murray, Megan Fox, Mickey Rourke (ano, držitel Oscara za Wrestlera tu hraje jako ponocný a krasotinka Megan se konečně herecky vyvíjí směrem nahoru). Taková pohádka, co neurazí a o trochu víc nadchne. Musíte ovšem přehlížet levné kulisy některého z hollywoodských studií. ()

Gee.Rocks

Mickey Rourke je v této roli neskutečně roztomilý. I když už není mladík a drogy se na něm podepsaly, tak pro něj mám pořád slabost. S Megan Fox jim to překvapivě jde a ladí. Meg rozhodně hraje nadprůměrně a sladkou slečnu, která o sobě nemá valné mínění bych jí dřív ani nevěřila. Možná je mé hodnocení přemrštěné, protože jsem do tohoto filmu šla s nulovým očekáváním a mile mě překvapil. U Passion Play se nebudete smát, bude se líbit spíše romantickým duším, protože je to příběh lásky, která kašle na konvence. "F*ck normal!" ()

bartias

Epicky poetický pokus o drama s hlubším významem je (asi) nějakou metaforou. O životě? O neštěstí? O lásce? O čem přesně se nedá říct. Megan Fox je krásná jako obrázek, Mickey Rourke je opotřebovaný jako... no, Mickey Rourke a Bill Murray je za padoucha. Nechybí spousta pohlednicově pěkných záběrů. Ale ani tohle dohromady, ani nic dalšího nefunguje. ()

tron

Neviem, čo si o tom mám myslieť. Tak to uzavriem vecne. Nedám 40%, lebo mi to pripadalo dostatočne „iné“ a originálne, než bežná hollywoodska produkcia. To je plus. Zároveň našťastie film napriek svojej bizarnosti nepôsobí nechcene smiešne, ani unavujúco. Dokonca som sa napriek zaspatému tempu skoro vôbec nenudil. Plusom je tiež to, že sa nejedná o „nezávislé umenie“ - takže som nemusel rozmýšľať, či to, že Rourke nájde dievča v cirkuse, je metafora na to, že našiel sám seba v kuriózne pokrútenom svete obrátených zrkadiel. Znamená to proste to, že ho našiel v cirkuse. Ale 80% nemôžem dať tiež: skrátka ma to nijako geniálne nechytilo (napr. som čakal, že v cirkuse). ()

• Mickey Rourke označil film za příšerný. Později se za svůj výrok omluvil s tím, že měl tehdy špatnou náladu, byl zrovna na večírku a snažil se zbavit reportéra. (Eldrick)
  • V roli "Icemana", nájemného zabijáka na začátku filmu se objeví známý zápasník Chuck Liddell. (Eldrick)

Související novinky

Vášnivá hra Billa Murraye a Megan Fox?

Vášnivá hra Billa Murraye a Megan Fox?

18.01.2010

To by byla opravdu bizarní představa (na druhou stranu, Billovi jsme uvěřili, že dokáže sbalit Scarlett Johansson, že?). Jde, jak jinak, pouze o hereckou spolupráci. V mysteriózním thrilleru Passion… (více)