Krev na křídlech

Passion Play

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2010, 90 min

• Eldrick

Směšný pokus o novodobý film noir s nicotným rozpočtem 15 mega doláčů. Mitch Glazer je průměrný scénárista (napsal THE RECRUIT s Pacinem a Farrellem a taky přepsal Dickensovu klasiku do podoby GREAT EXPECTATIONS), ale jako režisér je naprosto příšerný. Naštěstí má za kámoše Mickeyho Rourkea, který tu hraje zase sám sebe (dokonce i hadry si vzal svoje!) a Billa Murrayho (který ale nehraje, jen tam prostě je), s nimž se zná od SCROOGED (taky skript), jinak by si tuhle pohádku pro postižený nemohl dovolit. Na Megan Fox se krásně kouká a dokonce se holka i snaží hrát, ale to je asi tak vše. "It's terrible… I don't know if you'd even want to watch a slideshow of that. In your career and all the movies you make, you’re going to make dozens of terrible ones." - Mickey Rourke(18.5.2011)

• akisha

No tohle snad ne! (1 minuta po skončení). Tenhle film je totální přešlap. A to i když tam hraje Bill Murray. Nakonec byla moje největší obava - Megan - tím nejlepším, a to jak po fyzický, tak po herecký (!) stránce. Rourke to teda vyžral až hrůza. Jeho postava je šíleně nesympatická, slabošská, fyzicky nepřitažlivá (co si budeme namlouvat) a každejch deset minut plačící troska, kterou pár vteřin nostalgickýho foukání do trumpety nespasí. Kterej scénarista si myslel, že takový hlavní postavě by někdo fandil? Vedle toho bledne i dementní příběh s údiv vyvolávajícíma reakcema všech osob zúčastněných - těch hlavních dvou obzvlášť. Po jejich motivacích radši nikdo nepátrejte. Jo, a polovinu filmu zabírají smutný bezhlasný záběry na meditujícího Rourka, případně se opíjejícího, brečícího v posteli, brečícího ve snu, nebo válejícího se po zemi, když dostával nakládačku a u toho brečel. Hraje do toho hezká hudba, a jen proto se to dalo dokoukat jako zvuková kulisa. A ten konec! (Pocit z něj vystihuje první věta mého komentu). Myslím, že tam se trochu utnuli v žánru a omylem k tomu natočili konec z Včelích medvídků, říznutej trochou toho našeho dobrého klišé číslo 115.(28.11.2011)

• lesumir

Tak laciné a hloupé, že to není snad ani céčkovej film. Vysílal bych ho maximálně v pornokinech dopoledne, kdy tam nikdo nechodí a nejspíš mají i zavřeno. Možná si ho někdo vyhoní nad Liškou Megan, ale v podstatě její role, která má rozum jako servírka někde na dálničím motorestu, není ničím vyjímečná. Mickey Rourke je troska, která nedokáža už ani trosku zahrát. Může se to zdát jako moderní variace na Krásku a Zvíře, ale v podstatě je to jak freak potkal freaka. A to je dost zajímavej námět, jen... kdyby se toho ujal někdo, kdo tomu rozumí. N(20.6.2011)

Velmi zmatené (scénárista si asi dával pěkně do těla) ale někdy i velmi krásné. Takhle by se dal charakterizovat tento zvláštní film. Film, ve kterém se věci prostě dějí a nemají žádné vysvětlení (co to bylo za Indiány, kteří zachránili Mickeyho?) ale taky film, po kterém jsem si uvědomil, že bych neměl nad Megan lámat hůl. Ono to s tím hraním nebude zas tak špatné, jak jsem si myslel… Takhle, neříkám, že by zrovna za tuto roli mohla chtít nějaké ocenění, ale mohla by nás v budoucnu překvapit. Jinak po většinu filmu jsem si říkal, že je něco špatně. Něco mi zkrátka nesedělo a asi uprostřed filmu jsem na to kápl - Rourke si měl vyměnit roli s Murraym. Protože ač mám Billa sebevíc rád jako herce, toho mafiána a gangstera jsem mu neuvěřil a přišel mi, jako takový pomatený strejda. A zase naopak, toho dobráka (který byl hodně pošahaný, opět vina scénáristy) jsem Rourkeovi neuvěřil. Takže, shrnuto podtrženo - námět je fajn, Megan překvapivě taky. Pánové nemají co hrát, scénáristu zastřelit. 50 %.(1.6.2011)

Mickey Rourke je v této roli neskutečně roztomilý. I když už není mladík a drogy se na něm podepsaly, tak pro něj mám pořád slabost. S Megan Fox jim to překvapivě jde a ladí. Meg rozhodně hraje nadprůměrně a sladkou slečnu, která o sobě nemá valné mínění bych jí dřív ani nevěřila. Možná je mé hodnocení přemrštěné, protože jsem do tohoto filmu šla s nulovým očekáváním a mile mě překvapil. U Passion Play se nebudete smát, bude se líbit spíše romantickým duším, protože je to příběh lásky, která kašle na konvence. "F*ck normal!"(8.8.2012)

• - Mickey Rourke označil film za příšerný. Později se za svůj výrok omluvil s tím, že měl tehdy špatnou náladu, byl zrovna na večírku a snažil se zbavit reportéra. (Eldrick)

• - V roli "Icemana", nájemného zabijáka na začátku filmu se objeví známý zápasník Chuck Liddell. (Eldrick)

• - Do úlohy mafiána Happyho Shannona (Bill Murray) bol pôvodne obsadený Toby Kebbell. (Armageddon)