Další patro

(festivalový název)
  • Kanada Next Floor
všechny plakáty

Během luxusem přetékající hostiny s číšníky ve fraku a osobními sluhy se jedenáct zhýčkaných hostů pustí do něčeho, co připomíná rituální gastronomický masakr. V tomto absurdním a komickém světě naruší nekonečnou symfonii hojnosti jedna neočekávaná událost . Film Další patro získal již přes 50 různých cen na festivalech po celém světě. (oficiální text distributora)

aluna

Znáte to v tom vtipu, jak pán padá z věžáku a v každým patře si říká: "Ještě je to dobrý..." ?...Zajímalo by mě, v kterým si přizná, že už to oukej není. ()

Compote

Originální kousek. Nadchl mě vizuálně, pobavil,.. Těžko říct, zda měl nějakou hlubší myšlenku, atakující společnost, či šlo prostě "jen" o nápad. K absolutní spokojenosti mi chyběl jen nějaký promyšlenější konec. (MFFKV 2011) 85% ()

kaylin

Zajímavě stylizovaný pohled na to, co je obžerství. Na tohle se pěkně nekouká, ale tohle byl záměr. Není to nijak naturalistické nebo kruté, ale přesto jsou zde záběry, kde se vám z lidské povahy bude dělat špatně. V tomhle směru se snímek povedl. ()

italka63

Se mi přitom udělalo tak nějak vizuálně i lidsky mdlo. Nemoc duše promítnuta v obžerství. A z toho plyne, jezte radši v suterénu, snad už to dál nepůjde! ()

easaque

po dlouhé době jsem si na netu našel i tento vychvalovaný krátkometrážní kousek. Krásné surrealistické zpracování s hutnou atmosférou by mělo oslovit každého obdivovatele Švankmajera a jemu podobných režisérů. 5 hvězd nedám jen z toho důvodu, že od závěru jsem čekal jen něco víc a zbytečně se propadá do ztracena. Viděno tady: : http://vimeo.com/75251217 [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Jufonka

[MFF Karlovy Vary 2011] Ani nevím, proč dávám čtyři hvězdy. Strašně mi vadilo, že to nemá PŘÍBĚH. Jenže zpracování a atmosféra mě prostě nadchly. Nesmírně originální, zajímavé a ve své podstatě i vtipné. ()

MA.KI

Stylizovaná vizuální hostina utahující si z nekonečné člověčí zhýralosti a konzumu. Absurdně a vtipně. ()

Flaxik

Celou dobu to vypadalo na pětihvězdu, ale konec byl těžce nezvládnutý...připomnělo mi to několik podobně "promyšlených" konců z české režisérské školy a to mě tak vytočilo, že jsem šel o dvě patra níž. ()

C0r0ner

Ano, kritika dnešní nenažrané společnosti to byla velmi trefná a zároveň špičkově udělaná, ale pouhá myšlenka a kvalitní zpracování mi bohužel nestačí. Krátkometrážní filmy prostě musí mít něco víc, než obsahovalo Další patro. Tak jako tak ale Villeneuve dokázal, že režisér je jeden z nejlepších na světě. 70% ()

dubinak

Velice jasné sdělení nenasytné společnosti od Villeneuveho, které čiší stylisticky krásným vizuálem a ponurou atmosférou. ()

jedna_vrana

Ahááá, pozrela som si tento krátkometrážny film až po španielskom "El Hoyo", keď som pátrala po myšlienke. A v tejto krátkej variante sa mi metafora páčila viac ako jej novší filmový braček. ()

Šortky znovu v Pilotech, Oku a ve Světozoru

Šortky znovu v Pilotech, Oku a ve Světozoru

18.01.2020

15. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se koná od 22. do 26. ledna 2020 v pražských kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne nejnovější… (více)