Já jsem tady

(festivalový název)
  • USA I'm Here

Před ní byl život snadný, rutinní, ale prázdný. Čekání na autobus ráno do práce, čekání na autobus večer z práce, dobití potřebné energie, spánek. Pak přišla ona a jeho svět se změnil, a nebylo nic, co by pro ni nebyl ochoten udělat. (3DD!3)

toi-toi

Myšlienka je vcelku prostá, ba až banálna. Spracovanie však vyráža dych a po filme ostáva smútok v srdci ale na perách tróni úsmev. ()

Lobotomas

Svět kde roboti mají lidské city a potřeby. Namísto robotického hlasu, zase jen ten obyčejný lidský, kterých denně slyšíme stovky. Ono je to celé prostě tak nějak fuj a nelogické. Když přičtete sociální provedení, není se na co těšit. ()

kiimi

Běžné, leč iracionální chování lidí - zpracované do absolutního světa robotů. Cíl snímku je roboty v hlavní roli sice zdůrazněn, zbytečně však přináší další řadu otázek, na které film odpověď nedává. ()

Dimo

Příběh tak akorát do kraťasu. Roboti s tělem člověka, hlavou však více či méně hranatou, žijí mezi námi, pracují pro lidi, ale práva na obyčejný život jsou jim upírána, takže si lze dosadit kdejakou utiskovanou skupinu, nebo ženy v Arabském světě úplně doslovně (zákaz řízení auta). A dál? Solidárnost, láska, přátelství. Asi tak, je to hezký, trochu rychlý, přímý, ale jako kraťas chvalitebný. A pro vizuální hravost krabicoidních robotů i hezký. ()

phoenixer

Celý příběh popisuje, co jeden pro druhého dokáže obětovat, pokud ho nadevše miluje. I přesto, že Sheldon je robot má lidské city a tak moc dobře chápe vážnost situace. Jeho drahá je na tom zle a jeho procesorové srdce jí za každou cenu musí pomoct. U člověka by to bohužel takto snadno nešlo... ()

LetztesBiest

Předem upozorňuji, že komentář nese stopy lehčích spoilerů. Tvůrci se nám tu snaží sdělit, že pro lásku je toho člověk (či robot) obětovat opravdu hodně, ale neříkejte mi, že by za předpokladu, že by mezi námi žili roboti neexistovaly nějaké opravny s náhradními díly ... jinak, když vezmeme v úvahu "šikovnost" té robotky, tak jim tohle "štěstí" stejně dlouho nevydrží ... ()

Feri0

Spikovi sa podarilo na malom priestore využiť neuveriteľné množstvo citu a emócií. Veľmi pekný predkrm pred oscarovým Her. ()

Alfonso198

Tomu nebylo co vytknout. Chytrej, jednoduchej, ale zato silnej příběh o seznamování dvou "lidí". Pod pojmem sebeobětování už si nebudu moct představit nic jinýho než darování "součástek". Závěrem snad jen - fňuk... To Flipper: ano, láska je divná čarodějka. A k těm náhradním dílům - byli to spíš robotičtí lidé než roboti, na lidi taky nejsou náhradní díly (teda aspoň zatím) a hlavně myslim, že o to tam nejspíš vůbec nešlo. ()

lisma

na jednu stranu originální, na druhou poměrně předvídatelny a notně měkkosrdcatý kraťas o obětech ve vztahu dvou robotů ()