Brotherhood

Jamie Patricof, Tim O'Hair

Josh Schaeffer

Scénografie:

Eric Whitney

Už dlho som sa pri nejakej dráme tak dobre nezabavil. Bratstvo študentov vymyslelo ťažkú "prijímaciu skúšku" nových členov, avšak študentský žartík vykradnúť obchod sa obrátil naruby, keď jedného z nich postrelili. Samozrejme treba vždy držať spolu a nejako to vyriešiť aj bez polície, čo takto napríklad uniesť predavača? A začal sa neuveriteľný kolotoč prúserov, lebo keď už sa dojebe jedna vec, tak sa dojebe úplne všetko, a po celej tej motanici prišlo to najväčšie jebadlo, aké vôbec prísť mohlo. Odporúčam, super film!(18.1.2011)

Ako to skončí som presne vedela odkedy toho chalana zamkli v kufri. Takže pokus o prekvapivý záver nevyšiel. Naviac, filmy s podobným námetom o pokašlanej noci tu boli už skôr a spracované lepšie. Ku príkladu film 11:14 natočený o pekných 7 rokov skôr, takže o originalite snímku sa tiež hovoriť nedá. Nehovoriac o tom, že z tej šlamastiky sa miestami chceli vysekať poriadne nelogickými a blbými nápadmi. Pre mňa teda nič viac než priemer na jednu projekciu.(3.10.2012)

Na pouhých 76 minut je to opravdu povedené dílo se vším všudy, co k thrillerům patří a co zabaví až do samého konce, takže k vychvalování je toho u Brotherhood poměrně dost. Před pár lety bych rozhodně neváhal a hodnocení zvýšil, ale teď mi to celé už připadá jako o něco lepší tuctovka, na kterou si za pár let už ani nevzpomenu.(1.7.2011)

Na to, jaké béčko jsem očekával, jsem se dočkal snímku, který si moji pozornost udržel od samého začátku až do úplného konce. V podstatě jde o pěkný příběh, který nám představuje bratrstvo mladíků, jenž si mysleli, že jim patří svět a že jsou děsně cool, což se jim ovšem v důsledku nepovedeného přepadení benzinky postupně začíná vyvracet. Divokost, drzost a nespoutanost si vybere svoji daň a tragédie v životě mladíků je brzy dokonána. Brotherhood má dobré a neznámé herce, ideální stopáž a děj, v němž se neustále něco děje, tudíž není prostor pro nudu. 4*(30.9.2016)

To šílené tempo mě zanechalo tak naspeedovanou, že jsem bezprostředně poté uklidila celý příbytek... a pak, že mě filmy odvádějí od práce ;-) Mimo zvýšenou tepovou frekvenci a nutkání vraždit - minimálně v jednom případě, se cítím opravdu skvěle, neboť nic nenakopne víc, než podělaný americký univerzitní spolek v totálním průseru! Nicméně, jedno ALE by tu bylo, ten kluk v kufru, co měl být zapomenut... chyba - já nezapomněla. I tak ale platí, že si všichni vedli víc, než dobře a přivodili mně tak skutečně intenzivní zážitek.(14.5.2015)

• - Filmovanie prebiehalo v americkom meste Arlington, ktoré sa nachádza v štáte Texas. (MikaelSVK)

• - Pracovným názvom filmu bolo označenie Untitled Roslyn Project. (MikaelSVK)