Měsíc po premiéře svého filmu AVATAR vypustil James Cameron do světa dokument, který, nejen fanouškům, přibližuje složitý proces natáčení. V několika kapitolách můžeme například vidět převádění hereckých pohybů do počítače skrz motion-capture, tvorbu speciálních efektů, trénink a choreografii soubojů, skládání hudby, nebo vymýšlení pandorského jazyka. Vznik snímku AVATAR byl možný jen s tou nejmodernější technikou. (Davies182)

Kuzmik

Myslím, že se na dokumenty o filmech přestanu dívat, protože teď už nevěřím, že v avatarovi natočeno něco skutečně a ne jen přes počítač. Samozdřejmě skvělý dokument, jde vidět, že na filmu pracovali všichni do strhání, dokonce i herci a dost tvrdě, ale ja zůstávám u filmu, kde jsou počítačové efekty a simulace jen minimálně, i když obraz vypadá naprosto dokonale. Jamese Camerona bych rád viděl u starých skvělých filmů, které má. ()

greymon

Dokonalý dokument, který popisuje natáčení filmu Avatar. Práce nejen s natáčením, ale i trénink herců. James Cameron měl opravdu výdrž a odhodlání natočit Avatara. Když se podíváme na Avatar (film) a Avatar: Stvoření Pandory tak si musíme všimnout, co měli herci na sobě, v jakém prostředí se natáčelo v reálu a jak je to ve filmu. Velké rozdíly tam jsou a Jamesu Cameronvi muselo dát hodně práce s psaní scénáře, ale i představivost jakou musel mít. Aby natočil film s dokonalými efekty. ()

MaxForValue

Úžasná práca o tom, ako sa tvoril tento film. Až tu človek pochopí, aký veľký kus cesty Cameron a ostatní ušli. Avatar, či chcete či nie, vstúpi(l) do histórie, keďže vytvoril niečo fantastické, nielen po filmovej, ale aj technickej stránke- ()

Cashville

Ako skalný fanúšik som doslova skočil po tomto dokumente. Vidno, že natočiť film takých rozmerov akým je Avatar nie je žiadna sranda. ()

Algen

Zjímavý dokument o tom, jak se natáčel film, který se měl stát legendou. Srovnáním skutečných herců a jejich avatarů bylo vidět,že digitální technologie stále nejsou dokonalé. Nebo ta těžkopádnost avatarů byla schválně...? ()

HumanClay

Tento dokument dodal Avatarovi nový rozmer, nový pohľad akým pozerám na Avatara a len mi potvrdil 5*, ktoré som Avatarovi dal. ()

freEDelL

Po první projekci Avavtaru jsem vyšel ze sálu ohromen a namlsán na další projekce, věděl jse, že u jedné nezůstane. Ale po shlédnutí tohoto dokumentu (1080p, projektor a plátno) jsem měl svou dolní čelist až na zemi. Líbilo se mi to snad více než film. Krásně ukázáno, jak si s tímto snímkem Cameron vyhrál. Je to opravdu hračička, podle mého názoru se jeho vývoj zastavil někde v 6-ti letech a teď si s filmy hraje jako šestiletý kluk se svým prvním Legem Technics. :-D Všem, co viděli Avatar tento dokument doporučuji, protože je to neskutečné. ()

Bornd

Celkem povedený dokument. Jen trochu krátký a stručný, chtěl jsem toho vědět víc třeba o vizuálních efektech a animaci. ()

jjjerry

Pro mě velké zklamání, je tam jen pramálo ukázek animace a způsobu filmování. Hned je další střih a ukázky z filmu. Pak následuje pochvalování Camerona jak to měl promyšlené a co to dalo za práci, a šup další střih ukázek. Chtěl bych víc propracovaný dokument o natáčení a ne jen dlouhý "trailer" s pár minutama "z natáčení". ()

kacer4

Každý môže vidieť aké inovácie sa použili vo filme, ktorý je jeden z najoriginálnejších svojej doby a poukazuje na vlastnosť ludstva ničiť a vysávať planétu. A aj tak to zostalo len pri výprave, kamere a viz. efektoch. ()

Hadascz

Tomuhle se říká Film o Filmu, propojit záběry s herci se závěrečným výsledkem každou chvíli. Úplné nadšení při tvorbě filmu se odráží na výsledku dokumentu i v očích diváků. ()

garten

Nazrel som do zákulisia creatingu Pandora a som ohromený. Treba si to pozrieť, len s úžasom budete sledovať a budete si klásť otázku : Je to vôbec možné ? ()

koumes.

Je to úžasný zážitek vidět, jak si stvořili svůj nový svět, který je mnohem větší, než nabízí film. Cameron je opravdu vizionář, se skvělým citem ()

mart93

Tohle je dobré vidět! O to víc začnete vnímat Avatar jako velmi vyjímečné dílo.. Uvědomíte si co za práci stálo za tím, převyprávět vám příběh a dostat vás i pomocí 3D technologie do uvěřitelného světa Pandory. Poznáte co za skvost vymikající se z řady ostatních filmů vznikl. Mě utvrdil v mém váhání jestli jsem dát 5 hvězd bylo adekvátní. Nyní cítím že je pro mě čest moci vyjádřit hodnocením respekt nad prací každého jednoho člověka, podílejícím se na filmu. Ovšem vždy se dá něco vytknout ale je to vždy nutné, není lepší nechat se vtáhnout do filmu a nechat se 3 hodiny unášet?? Přírozeně jako vše člověkem stvořené nebude všem po chuti. :) Doporučuju se na to nedívat před sledováním filmu!.. a nebo brzo po něm. Dát si zkrátka odstup. Proč? Pokud jste člověk co si chce jako dítě v zájmu prohloubení zážitku udržet iluzi, že to co ho chytlo v kině za srdce je tak trochu skutečnost, tohle by vám ji mohlo nabourat. Pokud vám doteď přišel Avatar jako průměrný film, tenhle dokument by vám ho mohl ve vašich očích vyzdvyhnout o level až dva výš. Pokud ne, ptám se vás, když umíte ohrnovat nos nad prací ostatních, umíte něco vy? Nemyslím to zle, ale bez urážky pindat umí každý :) ()