Měsíc po premiéře svého filmu AVATAR vypustil James Cameron do světa dokument, který, nejen fanouškům, přibližuje složitý proces natáčení. V několika kapitolách můžeme například vidět převádění hereckých pohybů do počítače skrz motion-capture, tvorbu speciálních efektů, trénink a choreografii soubojů, skládání hudby, nebo vymýšlení pandorského jazyka. Vznik snímku AVATAR byl možný jen s tou nejmodernější technikou. (Davies182)

draggo

Až potom co tohle shlédnete, si uvědomíte jakou práci to dalo, a jaký je James Cameron génius. Mnozí mi to budou zazlívat, ale Avatar je pro mě největší filmový zážitek všech dob, a tento dokument jen potvrzuje že mé TOPce vévodí zcela oprávněně. Opravdu nechápu lidi co jsou k veškeré té mnohaleté dřině lhostejní a film odsuzují./viděno na PC: 100% a 5*/ ()

VojinRyan

Keď vznikne dokonalý film akým je AVATAR, tak vznikne ešte dokonalejší dokument, ktorý rozpráva o výrobe dokonalého filmu. Zaslúžilo by si to o niečo dlhší dokument ako je 23 minút. ()

MartinezZ

Moc rychlé, moc rychle sestříhané, takže se o něčem mluví, problikne obraz a než si ho stačíte prohlídnout, abyste viděli, o čem se mluví, je to pryč a jede se dál. Klidně dvojnásobná délka by tomu rozhodně neuškodila, protože jsem to nestačil vnímat a musel vše stále pauzovat a vracet, což bylo dost... vopruz. To, co díky a během natáčení vznikalo za technologie, postupy atd atd si rozhodně zasloužilo něco pomalejšího a delšího přehlednějšího. Tohle vypadalo jak normální 90 minutový film sestříhaný na necelou půlhodinu. ()

Wysch

It doesn't look like anything you've seen before. A to je sakra pravda. Po shlédnutí tohohle sebevychvalujícího dokumentu vám dojde, kolik práce a dřiny to stálo a jakou hlubokou vizi Cameron musel mít. ()

Wormboy

Strucny nahlad do sveta Pandory, ktoremu by vobec neuskodilo, keby sa ho autori rozhodli ponat ako plnohodnotny informacny podklad Avataru a nie ako reklamu na film. Tych par sekund, ktore boli venovane informaciam, vsak boli velmi zaujimave. ()

okkac

Proč 3*? Protože je to pouze výběr z mnohem obsáhlejšího materiálu, který nás pravděpodobně čeká na různých DVD BD edicích. ()

adams89

Dokument o natáčení mě dokázal uchvátit stejně jako film v kině. Po jeho vidění mi přijde až neuvěřitelné, že se něco takového mohlo natočit. Nejlepší film o filmu, jaký jsem doposud viděl! ()

skrblik007

Krátké nahlédnutí na přípravy, natáčení a post-produkci Cameronova úžasného filmu. Zjistíme, že za Avatarem nestojí jen režisér a herci, ale i mnohaletá práce stovek lidí, počítačů, grafiků, poradců... Ano, tohle jsme opravdu ještě neviděli. ()

Maki89

kvalitny film o filme, ktory mohol byt dlhsi, resp vynechane sceny z filmu... skor ma zaujimala technicka stranka veci, ktora mohla byt obsiahnejsia... ()

kurcatovium

Myslím, že by to chtělo méně sebestředné chvály a více náhledů do zákulisí. I tak je to ale jako doplněk k filmu slušné... ()

Cocacolix

Co se týče efektů, hudby atp tak nemám výhrad. Tam si opravdu tvůrčí tým máknul pěkně. Co se ale týče blábolů Camerona a vrchního producenta - To už je fakt šměšný. Vím že je to ve všech filmech o filmu, ale tady je to strašně okatý a trapný... Celý dokument by na mě působil mnohel lépe, kdyby byl beze zvuku. Aspoň bych si mohl vychutnat záběry z natáčení bez OMG výrazu ve tváři za to, co to zase Cameron plácnul ()

Brain-D

Naprosto propracovaný film do nejmenšího detailu. A tohle je dokument, který nám ukáže jak Mega dílo Avatar vlastně vzniklo. ()

sskrblik

V podstatě v tomhle dokumentu není nic zásadního jen to, že to muselo dát neuvěřitelné práce a tím se pro mě i význam filmu výrazně zlepšil. Především vizuálně dokonalý svět Pandorry, ale i výkony herců, jež jsou velmi dobrým způsobem zpracováný do počítačové podoby. Taktéž je vlastně Avatar první velký film ve 3D, čímž si zaslouží pozornost. Myslím, že za pořádný kus práce by si film zasloužil nejednoho Oskara. Navíc je pro všechny věkové kategorie. ()

Ichabod

Stejně jako Avatar, pohled na vznikající nejen technologický zázrak vyráží dech. Už se nemůžu dočkat až se Cameronovi "do kuchyně" podívám v delších dokumentech. ()

tommmy89

Veľmi objektívny dokument. Ten kto si neužil bonusy, alebo sa ešte dosť nenasýtil všeliakymi novinkami / perličkami z filmu Avatar, vrelo mu odporučam tento dokument. Ja ho mám v HD MKV a som veľmi spokojný a taktiež som sa niečomu priučil zo zákutia režisérskeho kresla. Naozaj to nemajú ľahké a je veľa krát je veľmi nepresné povedať, kedy by mal veľkofilm prísť na strieborné plátno, už len vďaka tomu, že ľudia na ňom pracujú takú dobu. Keď som si to pozrel, pochopil som, prečo je Avatar tak dobrý film. Celá skupina ľudí pracovala na filme, podotýkam = od detajlu k detajlu. Od modelu ku kolosu. Všetko v jednom :-) Veľká spokojnosť 3* ()

FIBO

Tohle v podstatě není film o filmu jak tu někteří mylně píšou. Filmy o filmu obvykle nastiňují preview k aktuálně vycházejícímu filmu, ukazují strohé záběry z natáčení a obvykle obsahují víceméně povrchní informace a rozhovory (záleží jak kdo pojme co "film o filmu" je, film o filmu je spíš takový český zažitý výraz). Creating the World of Pandora byť je krátkometrážní, tak klasická měřítka našeho výrazu "film o filmu" nenaplňuje. Jeho účelem je divákovi nastínit rozsah a komplexnost práce, která jeho tvorbu provázela. Rozhodně nepředstavuje divákovi film (předpokládá, že ho divák viděl) ani nemarní čas rozhovory typu "Jsem rád(a), že jsem se na tomhle projektu mohl podílet" / "James Cameron je skutečně atypicky pracující režisér" apod. Ve dvaceti minutách je divákovi poměrně v rychlovce nastíněno, jakým způsobem se natáčení vyvíjelo, jsou představeni klíčoví tvůrci z jednotlivých departmentů a stručně popisují, JAK a konkrétně V ČEM komplexnost jejich práce spočívala. Zajímavý komentář, jak střihový proces začal ještě v preprodukci projektu. Jedinou nevýhodou bývá stručnost byť je dost konkrétní. Lze jen doufat, že jednou vyjdou na povrch i několikahodinové bonusy podobně, jak to James Cameron udělal u limitované edice Titanicu. btw: Škoda že z YouTube už odstranili celou cca. 10-ti minutovou pasáž, která byla zaměřená výhradně na scoring a Hornerovu práci. ()