Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klidná a mírumilovná komunita ležící v Kanadském Domíniu je rozrušena příjezdem zraněného a zapáchajícího amerického kovboje, známého jako Montana Kid, který je hledán pro údajnou vraždu sedmi mužů. Později se vesnice dozvídá, že jeho pravé jméno zní Sean Rafferty a že nezabil sedm můžu, ale rovnou jedenáct. Situace se zhorší poté, co Sean nastoupí do místní milice. Hledán armádním lovcem odměn, který je již na jeho stopě, vyzývá místního neozbrojeného kováře, Jacka Smithe, na souboj ve stylu Divokého západu. (Luteka)

(více)

Recenze (20)

kingik 

všechny recenze uživatele

Tenkrát na Severu.Tohle přirovnání se k tomuto filmu hodí , protože se netradičně odehrává v kanadských končinách a tím jeho vyjímečnost prakticky končí. Do kanadského zapadákova zavítá hledaný americký pistolník a desperát známý jako Montana Kid (Paul Gross), který se zpočátku chová ke svému okolí nepřátelsky, ale v hrudi mu bije dobré srdce a v hlavě mu kvete myšlenka, že se musí změnit a přestat zabíjet. Výsledkem tohoto prozření je, že sice vyzve místního dobráckého kováře hromotluka (Tyler Mane) na pistolnický souboj, ale nakonec ho nezabije, začne si s pohlednou vdovou (Sienna Guillory) a vyřídí si účty s lovci odměn, kteří mu jdou léta vytrvale po krku. Jenže musím konstatovat, že je to všechno utahaná nuda, protože ve scénáři se pozapomnělo na nezbytné přestřelky, honičky na koních a dynamický děj tolik charakteristický pro tento žánr. První hodinu se skutečně skoro nic nestane a jedna přestřelka v závěru výborný film nedělá. Na druhé straně Paul Gross coby hodný desperát nějaké to charisma má, Sienna Guillory sem perfektně pasuje a kamera často vykouzlí nějaký ten romantický záběr na malebnou krajinu jako z pohlednice. Jen kdyby se přidalo více akčního děje tak to mohlo být mnohem lepší. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

5.10.2010 ~ Obávaný Montana Kid, jeden ze tří největších amerických pistolníků, se díky pokaženému pokusu o popravu dostává na pokraji svých sil do malého mírumilovného kanadského městečka uprostřed liduprázdné prérie. Příjezd tohoto vyvržence pekla do takto klidného prostředí ovlivní všechny, těch několik obyvatel i samotného Shawna, tedy Montana Kida. ~ Přivítání je pro Montanu Kida více než přátelské, náboje do zbraně dostane na dluh, v baru je mu nabízen zdarma čaj a místní kovář se jme ošetřit a okovat zbídačeného koně. Vyslouží si za to výzvu k souboji, protože podle Montany Kida koně ukradl a navíc ho trápí. Montana Kid je vůbec takový tvrďák, že by z něj už ani strouhanka nebyla. Problémem je, že Jack, kovář, nemá žádnou zbraň, se kterou by mohl výzvu přijmout a tak je Montana Kid nucen mu nějakou sehnat. Jedinou v okolí má místní mladá vdova, ta je ale v tak katastrofálním stavu (zbraň, ne vdova), že bude třeba poněkud delší opravy. Protislužbou za výdej staré zbraně ale bude pomoc při stavbě větrného mlýna. A to také nějaký čas zabere. Montana Kid, ze kterého se záhy vyklube normální Shawn, tak bude v místním pidi městečku nucen zůstat poněkud déle, než si původně myslel. Podaří se mu tak více sblížit s jejími obyvateli (a s některými 'nečekaně' ještě více) a rozjímat tak i nad svou minulostí. Ta ale nespí a má v plánu ho zanedlouho znovu dostihnout... ~ Taková odpočinková kanadská pitomůstka. Ony vůbec kanadské filmy jsou žánrem trochu sami o sobě a tady se to jen a jen potvrzuje. Hrubý Američan narazí na vlídné, milé a mírumilovné Kanaďany, kteří jsou vždy ochotni pomoci a to i tahovému cvoku, co stále nelogicky prahne po souboji s kovářem. Děj naprosto očekávatelný, ale přesto se u toho mile odpočívalo, zřejmě právě proto, že nebylo nutné nijak zvlášť myslet, počítat mrtvoly, délku střev či hektolitry krve. Toho se tu nedočkáte, jen přeměny Shawna v opravdového Kanaďana, co věší svou minulost na háček. Mimochodem, Shawna tu znovu hraje "kanadský klaďas" Paul Gross, známý to Kanadský jízdní policista ze Směru jih či odvážného vojína z Bitvy o Passchendaele. Nějak mi k němu neseděl ten hluboký hlas, ten snad nemůže být jeho :D ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Naprostá zbytečnost jak v žánru westernu, tak v žánru komedie. Herci bez špetky charismatu ( vyjímkou je opravdu jen často zmiňovaná Sienna Guillory), naprosto nesympatický hlavní hrdina, děj velice často nudný a ještě častěji předvídatelný. Vyložený odpad to není, ale průměru také nedosahuje. Z žánru komediálních westernů, které mám shlédnuté, pro mě stále vyčnívá jen jedinný - Málem hrdinové s Matthewem Perrym, který na rozdíl od Gunless nepostrádal vtip. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Je to trochu zvláštní...celou dobu jsem nemohl onomu Montana Kidovi přijít na chuť, respektive jeho hlasu, a když už je po všem, tak mi zní stále v uších a zdá se, že jen tak se ho nezbavím. Další zváštností je to, že už i do Kanady zavítal Krakonoš. No a to by asi bylo se zvláštnostmi tak nějak všechno, protože jinak jde o nudný scénáristický kolotoč v nudném městečku(chápej 4 a půl dřevěných domů s 10-ti obyvateli a 5-ti krabicemi šneků). A nejzábavnější na tom všem jsou závěrečné titulky s nepovedenými scénami. Zajímavosti: Já jen, že schytat kulku do zadnice není žádná prdel... 30% ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Docela dobrá pohodová komedie, s nádechem westernu, u které je škoda, že je tak krátká. Městečko je plné podivínů, kteří sou zábavní a vyjukaní když vidi Amerického pistolníka a pistollník je z nich taky slušně rozhozený. Sice to neni ničím výrazný a humor mohl být trochu odvázenější, ale i tak sem se dobře bavil. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama