poster

Petrolejářky

 • Francie

  Les Pétroleuses

 • Itálie

  Le pistolere

 • Velká Británie

  The Legend of Frenchie King

 • Slovensko

  Petrolejárky

 • Austrálie

  Frenchie King

 • USA

  Frenchie King

 • Kanada

  The Legend of Frenchie King

 • Austrálie

  Petroleum Girls

Komedie / Western

Francie / Itálie / Španělsko / Velká Británie, 1971, 94 min

 • Anderton
  ***

  Ak budete tento nenáročný western brať ako hodinu a pol trvajúcu módnu prehliadku vo westernovom štýle, tak jeho pozretie stojí za to. Keďže nie som bohvieaký obdivovateľ krásy BB, viac som si všímal jej štyri kolegyne a tam bolo tiež na čo sa pozerať. Chvíľami sa zdá, že sa z toho vykľuje regulérne porno, ale nasleduje vždy sklamanie :) Ale zase kde inde v tomto žánri vidíte závod na bicykloch a namiesto záverečnej prestrelky fackovanie dvoch ženských s veľkými výstrihmi.(15.8.2019)

 • kingik
  ****

  Elegantní dámský (skoro) western, ve kterém žádný z přítomných sex symbolů nechce být tím druhým. Dokonce o jejich prvenství na pomyslném trůně nerozhodly ani úvodní titulky, které jména obou přítomných superhvězd své doby zařadily korektně vedle sebe. Ženy se nikdy nemáme ptát na její věk, nicméně obě přítomné dámy jistě prominou tu impertinenci, když jejich narozeninovou číslovku už v současnosti zdobí vážená "sněhuláková" číslice. Ovšem pánské publikum ani téměř padesát let, co uplynulo od premiéry vzájemného randevous ikonické Brigitte Bardot a Claudie Cardinale, je stále omámeno jejich krásou a půvabem, načež je ve filmu až podezřele málo jejich společných scén, kdy si obě superhvězdy (dost možná) postavily hlavy a zvítězila (ne)nápadná řevnivost mezi nimi, načež pánové si sveřepě postavily pyje. To pomohlo tvůrčímu štábu k tomu, že se začal vyžívat v jejich prezentaci způsobem decentního odhalování jejich vnad a smyslných křivek. Tohle sexy zápolení odnesla zápletka, která je značně úsporná až banální, přičemž předmětem sporu je malý ranč plný nafty. Dvě sexy desperátky vládnou svým pětičlenným znepřáteleným bandám, vznikají různé komicky vypjaté situace, občas až groteskní, do toho vyhrávala chytlavá hudba, tempo tak akorát, dvě superhvězdy si v závěru vydatně namlátí, načež scénář jim přisoudí trochu násilné usmíření. Sexy souboj nerozhodlo ani moje libido - Bardot byla nedostižná v eleganci a její povlávající hříva se umně namotávala kolem pánského přirození, Cardinale oponovala bujným dekoltem. A v sympatiích byla na koni. Jo, marná sláva, na "koníčka" by to s nimi chtěl jistě každý. Delikátnost mně narušovala pouze nadbytečná přítomnost Michaela J.Pollarda, respektive jeho katastrofální herecká kreace, a nepříliš kreativně pojatý závěr (viz usmíření). 8/10(10.8.2019)

 • prezdivaka
  *

  Trapnější a nehumornější komedii, abyste pohledali. Když si produkcenti sednou ke stolu a řeknou si: Tak na čem bychom teď rychle a spolehlivě vydělali? Obsadíme dvě největší evropské sexbomby a pak k tomu něco napíšeme. Obě musí být za královny a k tomu budou miži jako totální pitomci dělat kompars. Proto tam ani není žádný výraznější herec. Myslet si, že humor vznikne obrácením rolí muže a ženy na divokém západě je dost hloupé.(9.8.2019)

 • zdeny99
  **

  Petrolejářky nemají s westernem téměř nic společného. Je to nějaký francouzský pokus o jakýsi western. Francouzi by si měli hledět své historie kolem svých Ludvíků, francouzské revoluce, ale nesrat se na divoký západ. Proto Petrolejářky tak dopadly. Celé je to postaveno na předních francouzských herečkách té doby, Brigitte Bardot a Claudii Carinale, a až někde v pozadí je pokus o nastínění Ameriky 19. století. [439. hodnocení, 45. komentář, 60%](9.8.2019)

 • andrii
  ***

  Westernová kočkovaná aneb Salón krásy ženských linií a proporcí, s erotickými závěsy. Žádané, žhavé majitelky tělesných předností. Samet a kůže. Přehlídkový model á la Marilyn a Jane. Dva magnety pro mlsná mužská oka. "Barbie a Čarodějka. Baronka a Carevna." Aristokratky - magnátky, namočené v loupežích, naložené v moři černého tekutého zlata, touží být.(10.8.2019)