Dost

Enough

Dosť!

Drama / Thriller

USA, 2002, 115 min

Jennifer mě od toho opravdu odrazovala a na první pokus jsem to ani nedokázal dokoukat. Když jsem se ale po roce k tomu dostal znovu, tak musím přiznat, že mě to mile překvapilo. Bylo to průhledné, herci na h*vno, ale mělo to slušnou atmosféru. A nic víc a nic míň bych k tomuto filmu nepotřeboval. Je to jednoduché, rychlé a překvapivě záživné.(24.6.2012)

• tron

„Vieš, čo ma zaujíma? Prečo práve ona? Dostali sme do postele toľké...“ – „Asi to bola láska.“ Príšerne „naschvál“ napísaný scenár, ktorý musí až uraziť každú obeť domáceho násilia. Pipenka Jennifer Lopezová má krásnu dcérenku, ale zlý muž ju bije a má kamarátov na vysokých miestach (trápna scéna s „falošnými agentmi FBI“) a tak sa rozhodne mu utiecť. Lenže pred psychopatmi tohto sveta niet úteku a tak... bože, bože, bože, oproti tomuto schematickosťou a tuctami klišé rozčuľujúcemu podpriemeru je i priemerný film NOCI S NEPRITEĽOM s Juliou Robertsovou veľdielo a to už je čo povedať. Apted (AGATHA, GORILY V HMLE, JEDEN SVET NESTAČÍ) sklamal. Tento film ma štve vždy, keď z neho vidím čo i len minútu. Dokonca aj herci, ktorí bývajú „štandardne dobrí“, ako Noah Wyle z „Pohotovosti“ alebo Juliette Lewisová, sú strašní (len Fred Ward zo série CHVENIE fajn). Hnusne naivné náhody nekomentujem (trajekt).(10.3.2006)

• campix

Totální béčková záležitost. Na film Dost nemůžete mít ani nějaké vyšší nároky než zabití času v nočních hodinách, když prostě není do čeho píchnout. Herci nejsou nijak dokonalý, story není také nijak promyšlená a několik věcí, které dělá hlavní hrdinka v podání Jennifer Lopez, jsou úplně na hlavu. Prostě žádný úžasný filmový zážitek. Čistá rutina, která je po většinu času napínavá pouze minimálně.(25.2.2013)

Jennifer Lopez představuje silnou a odhodlanou ženu, která se postaví svému despotickému manželovi. Jednoho dne prostě řekne:“Dost !" Tento thriller se mi líbil svým námětem, škoda jen, že ve skutečnosti to takhle nefunguje. Ve filmu mi ale vadila samotná Jennifer Lopez, kterou, jak už jsem se zmínila ve filmu Cela, považuji za druhořadou herečku a představitelku spíše romantických filmů.(30.6.2009)

• Radiq

Hajzl mlátí a terorizuje svoju ženu a děcko. Tak jo, je to hajzl a Jeniffer si to nezaslouží. Ale dá se věřit tomu, že bude tak drsná a vymyslí si takovou promyšlenou odplatu? Nevim. Jako člověk jí drží palce, ale taky má takovej pocit, že je docela blbá, že nešla hned na cajty. Sice mě to docela bavilo, ale žádnej velkej zážitek to není. Myslim, že nejvíc se to bude libit ženskejm, obzvlášť těm týranejm... Ale mě stačilo jednou a dost.(10.2.2014)

• - Pro natáčení si filmaři vybrali Jižní Kalifornii, pláž v Santa Monice a malebná místa Brentwootu a Pasadeny. Potom se štáb přesunul do Seattlu. Scény z výcvikového tábora Krav Maga se natáčely v pevnosti Worden v Port Townsendu. (HappySmile)

• - Bojová technika, kterou se učí Slim, je izraelská technika sebeobrany Krav Maga (kontaktní boj). (HappySmile)

• - Jennifer Lopez se nechala zastupovat kaskadérkou jen v 5 % nebezpečných scén. (HappySmile)