Manatu: Zachrání tě jen pravda (TV film)

• Německo

Scénografie:

Christian Eisele

Kostýmy:

Heike Fademrecht

No v prvom rade by som úplne zmenil obsah, lebo je to blbosť- nikto tam predsa bemusí zomrieť, len sa dostanú do šachty atď... No a v druhom rade, mne sa ten film celkom páčil, je pravda, že je to totálna vykrádačka Jumanji, ale aj tak dávam 4 hviezdy. 80%(5.6.2012)

• MM_Ramone

Lacná, nemecká televízna vykrádačka nápadu použitého vo filme "Jumanji". Magická, interaktívna, stolová hra má tú moc, že dokáže hráčov reálne vtiahnúť do imaginárneho sveta. Nesympatický manželský pár, s dospievajúcim synkom, pubertálnou dcérou a malou, depresívnou sopľaňou rozohrajú túto nudnú hru, pri ktorej nesmie nikto klamať. Je ťažké odpovedať na stupidné otázky typu: Špehuješ svoju sestru v sprche? Mala si už sexuálny zážitok? Preklíňala si svoju matku? Prial si si narodenie vašeho posledného dieťaťa? No poviem pravdu, že ešte oveľa ťažšie je túto sprostosť s mizernými trikmi, dialógmi, réžiou a hercami dopozerať až do konca. *(6.3.2010)

• Ryuuhei

Šeredně zpracovaný mix Jumanji a Zathury. Co mě hned odradilo, byly dialogy, které občas nedávaly vůbec smysl. „Proč nejsi učitel?“ - „Víš, mám děti rád.“ Námět nefunkční rodiny, která se má díky záhadné hře sjednotit, nezní na jednu stranu zle. Na druhou by to ale nesměla být taková příšernost. Že se dějí divné věci a nejde opustit barák? Že z desky leze radioaktivní indián? No a co, jdeme hrát, bratr co ví a zná všechno pokaždé poradí, malá sestra bude dělat fóry a to samé i velká sestra. I navzdory pravidlu, že má hra po třetí lži zabít, je stejně toto pravidlo porušeno. Po každé lži je rodina totiž přenesena do stále stejné propasti, odkud se má za pomoci logiky dostat. Teda, ehm, logiky. Osobně jsem vůbec nepochopil princip, kromě náhodného mačkání barevných tlačítek ve zdi a následovného „rozřešení problému“. Možná se to snažilo o nějaké menší napětí, ale proč se strachovat, když se stejně plošina, co se tváří, jako by se měla zasunout, nakonec nezasune. A když už nervy, tak na visejícího taťku všichni koukají, ačkoliv by mu třebaže společnými silami mohli pomoct nahoru. Ale ne, oni budou blbě koukat a přemítat o „puštění, či nepuštění“. Blbost, od které se dalo i odejít a když se člověk vrátil zjistil, že absolutně o nic nepřišel. Jednou stačilo, tohle už nehraju. 20%(28.2.2017)

• Janega

NIkdy som tú hru nepochopil. A tak nechápem ani tento film.(14.8.2012)

• Luqi

Keby neexistoval Jumanji, tak by si človek povedal, že ide o celkom zaujímavý film, ktorý aj napriek tomu že ide o nemecký tv film má slušnú vizuálnu stránku............. Problém je, že Jumanji existuje a toto je len obyčajný vykrádačka, ktorú keď porovnáme z originálom, pôsobí ako chudobný príbuzný..............(8.3.2010)