V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

*CARNIFEX*

Fínska, odľahčená, vianočná “koledovačka” o súboji s pekelným Santom a jeho posluhovačmi, ktorá miestami baví viac, inokedy menej. Z komplexného hľadiska sa dá “Rare Exports” vnímať ako celkom úsmevná rozprávka s decentne temným nádychom. Krátka stopáž plus, žiadneho gore sme sa nedočkali, inak o horor nejde ani omylom, to by ním potom mohla byť aj “Esmeralda”. ()

dr.horrible

Trošku sklamanie. Originál som nevidel, no hneď od začiatku ma dostala atmosféra, originalita, humor a vlastne aj všetko ostatné a celý čas som bol rozhodnutý vraziť tam tomu plnú. Že sa to ale tesne pred koncom zmení a namiesto vyvrcholenia (Santa!!!!!), nás režisér sklame potrebou doslovnosti vlastnej tvorby (Rare Exports), to som nečakal. A že nakoniec neuvidím Santu, to som hlavne nečakal... ()

berusche

Já bych tohle pouštěla všude, kde jsou chudáci děti zblblé Santa Clausem (u nás z principu taky, aby je to přešlo úplně). Přineslo by to několik věcí: 1. je naděje, že už by odteď byly hodné, poněvadž by se bály potrestání (konec byste museli ale včas utnout, aby nevěděly). 2. všem by konečně došlo, že z nás americká marketingová představa o SC se sobama a spoustou dárků dělá blbce, páč nejen, že SC soby nemá rád, dokonce zapomeňte na vkusné dárky, leda tak ty v podobě wodoo panenek. 3. SC nikdy nechodil v červené barvě, a pokud ano, byla to krev. Tohle byl největší úlet, jaký jsem za poslední dobu viděla. Finové asi nemají příliš v lásce Amíky, ale je pravda, že tohle se jim povedlo. ()

corpsy

Zrejme každá krajina si Santu vysvetľuje rovnako, ale zároveň po svojom. Táto jednohubka ( pardon, ale tá minutáž proste nedovoľuje sa viac odviazať ) patrí do žargónu vianočných hororových úletov, ale pôsobí ako nudný výlet do krajiny za severným pólom, kde sa premávajú necharizmatický fínsky mäsiari, ich trápny synkovia a Santovi elfovia, pustení z geriatrického ústavu, aby mohli našim hrdinom zarobiť pár grošov. ()

darkrobyk

Skutečný Santa bičoval zlobivé děti, až krev stříkala a nezbyly po nich ani kosti. Ano, tak to nejspíš bylo, a proto ho uvěznili. Jenže netušili, že v budoucnu přijde někdo, kdo si bude chtít na Santovi namastit kapsu. Jenže ten někdo zapomněl na elfy. Ne elfy z Lothlórienu, nýbrž temné elfy....hodně temné.... Tak samozřejmě by to mohl být býval masomlejn v přímém přenosu, ale ne nutně. Rozervaná těla a utržené hlavy zde nahradily kutálející se helmy a úplně to stačilo. Koneckenců i na rozervaná těla dojde, jenom trochu jiná. Řemeslně výborné, kluk dokázal hrát jen výrazem obličeje, napětí, zima a neohrožená trojice lovců sobů, co je vyměnila za elfy a Santu. Nasazení v prime time o Vánocích by nebylo od věci. ()

• Název filmu se objeví až chvilku před závěrečnými titulkami. (noelcoward73)
  • Identifikačné číslo pasu, ktorý patril vo filme Brianovi Greenovi (Jonathan Hutchings), bolo 314159265. Rovnaké číslice aké obsahuje Ludolfovo číslo známe aj ako "pí". (MikaelSVK)

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)