V hlubinách 486 metrů vysokého finského pohoří Korvatunturi se nachází nejstřeženější tajemství Vánoc. Čas vyhrabat ho právě nastal a je více než jasné, že po těchto Vánocích už nebude nikdo pochybovat o tom, že Santa Claus existuje. (Allien.9)

mikhail

Za málo peňazí veľa muziky, alebo ako sa dá z nezvyčajného námetu vyťažiť maximum. Severania opäť ukázali, že vedia točiť vynikajúce filmy. Je zaujímavé, že tento mix žánrov im neskutočne vyšiel. Nenudil som sa ani jednu minútu. Herci sú jednoducho neskutoční a ten malý chalan...ten by mal byť nominovaný na Oscara :o) ()

wlk1

Kdo má trošku zkušenosti se severskými národy, přesné pozná, kde tenhle vánoční skvost vznikl. Po setkání s jejich santou bych měl nejspíš nadílku v kalhotách, ale i tak ,mám nový film na vánoční čas. Děda mráz i s ježibabou a loupežníky mají odzvoněno. 4* ()

jafuska

to co nám tady předváději severské národy nemá obdoby. Natočit takto podivný film, řekla bych až trapný, to snad můžou jedině oni, oživit Snata Clause? blbost, jediný co může u tohoto filmu pozvednout je, hudba, která je fakt tajemná až hororová, ale to je asi tak všechno, tohle je prostě hloupý film, ale přesto dávám ty tři hvězdičky, hlavně za tu hudbu, a snad trochu i za děj, ale to už jsem hodně shovívavá. ()

AnnaMae

Vánoční hororový rodinný film s atmosférou jako z Aliena a originálním scénářem. Seveřani jsou fakt drsňáci. ***-**** ()

Alex007

Finové a Norové mě nepřestávají udivovat! kde na takové super náměty chodí? Úžasný film až do poslední chvíle. Nikdy jsem nečekal že se můžou ve filmu objevit prvky komedie, hororu a fantasty bez toho aniž by vznikla béčková sračka. five star!!! ()

Pitryx

Kurnik šopa ten spratek mi lezl na nervy. A je to pomalé. Ani po čtyřiceti minutách to nezrychlí. Stane se to zajímavější, ale to tempo je ubíjející. Technicky zvládnuto bravurně, nápad zajímavý, mohlo by se dát šedesát, ale pro to pomalé tempo bude čtyřicet stačit. ()

Olafsson

Velmi originální nápad, přesto jsem byl trochu zklamán. SPOILER! Pořád jsem čekal na toho Santu, no a nedočkal jsem se. Film mě tak nechal tak říkajíc nedojedenýho, s pocitem že se žádnej zázrak nekonal. ()

Mamlas

Atmosférou docela dobrý. Škoda, že z toho nevynechali ta zbytečná děcka, kromě těch v pytlích, a že se to, přes krátkou stopáž, úplně ukrutně táhlo, jako asi všechny severské filmy. (22%) ()

Blazkowicz

Číčovina. Děcko otravné jak sviňa a vůbec jsem to nepochopil. Kde teda byl ten Santa, kdo byl ten dědek a o co tam vlastne šlo. Přitom to začínalo docela zajímavě, ale nakonec z toho nic nebylo. Navíc finština zní příšerně, jako kdyby na sebe mluvili nějací domorodci z doby ledové. 1+* ()

pivomamrad

Výraz na mé tváři vykazoval po shlédnutí tohoto filmu patřičné zklamání. Čekal jsem akční nářez, naproti tomu se mi dostavilo relativně nudné zpracování. Koukám, že také nejsem jediný, komu asymaptický malý hrdina Pietari vyloženě lezl na nervi . Film jako takový mně uspokojil takz z 20%, díky bizardní zápletce a poslední pětiminutovce zvyšuji hodnocení na 40%, takže slabší *** ()

Bobofon

Film se pro mě rozpadl na dvě poloviny: ta první mi přišla dost dobrá, neobvyklá, atmosferická a originální. Ta druhá, když se začne řečit problém se Santou, mi připadala stupidní a celý zážitek mi dokonale zkazila. Není ale pochyb o tom, že Finové jsou prazvláštní drsoňové. ()

xtomyx

Jsem mile překvapen, jak dobře se dá udělat film s takovým námětem. Docela zajímavý příběh o Santovi a k tomu trochu mystiky a napětí a je z toho povedená pohádka pro dospěláky..:D Originální příběh si zaslouží plný 4 hězdy! ()

CrazymanM

Sice je to spíš pohádka,ale podle mě velmi povedená,trochu strašidelná,ten klučina je "velkej drsňák",škoda jen,že toho Santu aspoň malinko neukázali! ()

Element2

Je to hodně dobrý nápad, ale chybí mi tu větší rozvinutost děje a více svěží scény. Na druhou stranu konečně se tu dostává celkem i kvalitního filmu ze země, která nemá v natáčení až tolik úspěchů a slávy. Ale potvrdilo se mi, že ti Finové jsou opravdu divní, ale je to zahrané slušně, ale ten hollywood tam stále chybí. Je to takové celé moc utahané, chybí tomu život! ()

spawnxp

Komedie s nápadem za 5/5. Ale za moc "humornej" ale hlavně rozpatlanej závěr - 2 body dolu. Skvělá zábava (mínus posledních 10 minut) ()

Hakuna Matata

Mám pro vás bezvadnou novinu! Znám jeden skvělej "vánoční" film. Kdo má rád horory, jistě se pobaví. Ale nezoufejte, vy ostatní, pro vánoční pohodu tam vystupuje i pár dětí, které jako zázrakem zachrání situaci. Musím vás ale upozornit, rodinná komedie to není, ani žádný dětský horor z japonska! Je to z Finska, takže podivné, akorát jiným způsobem. Dáte se podat? Koukněte na film a uvidíte sami. Velmi dobrý námět, pěkný provedení, trochu horor, má to správnou atmosféru a když už nevíte, co dál, hodí tam nějaký správný finský vtip a je to! Humor je dost vzláštního rázu, který nemusí všichni pochopit, ale mně se to celé líbilo. Nezklamalo, drží se na úrovni předchozích krátkomentážních filmů, kterou jsem měl tu čest vidět a rozhodně doporučuji! 70%. ()

Brodequin

Tak slibně to začínalo... Tak dobře vypadali elfové... :-) A tak ukrutně to zkazili! Uplně dementní konec (pardon)...to celé ponořil do průměru. Začátek tak na 4-5 *, konec na 1*. ()

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

S. L. Jackson – další prezident v ohrožení?

14.05.2013

Být americkým prezidentem je prostě ta nejnebezpečnější funkce na planetě. Ale zároveň je to dobrý způsob, jak se stát akčním hrdinou. Tak to alespoň vidí Hollywood. Ani se nebudeme prohrabovat v… (více)