Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

jafuska

Film který mě ničím nezaujal, ano hodně se o tomto filmu mluvilo na Karlovarském Festivalu, ale pro mě bohužel se tento námět minul účinkem, dobře, syn, který nechce opustit rodinné hnízdo a být doma ve svém, kde vyrůstal, jenže jeho matka toho má taky dost, ačkoliv má také sama problémy a musí je začít řešit, bohužel všechno toto je pro mě málo, abych u filmu vydržela ()

Jerris008

Ničím výjimečný film. Za pár týdnů si nevzpomenu, o čem to bylo, i když jsem se při sledování zase tak nenudila. ()

miki68cz

Někdy míň je víc, i z maličkostí se můžou lidi radovat. To samé platí i u filmu, někdy i podle drobných a obyčejných lidských příběhů může být natočen hollywoodský film, ne velkofilm, jen prostě film, ne thriler jen film. Ve výsledku milý a sympatický snímek, který vřele doporučuju, nejen pro výborné herecké výkony. Prostě DOPORUČUJI ()

nerez

Vážně nechápu proč tomu dávám tolik hvězdiček, ale z ňákýho divnýho důvodu prostě nemůžu jinak. ()

Zed70

Jestli na některé z vás ve filmu bylo málo sebevražd, incestu a transsexuálů, rozumím že se vám nelíbil. Pro mě to byl příjemný film, po kterém se z kina odchází s čistou hlavou a veselou myslí. Navíc ozvláštněn přítomností a krátkou diskusí se Susan Sarandon. Do kina se chodí většina lidí pobavit a ne trápit. Jestli se někdo vyžívá v intelektuální masturbaci, tak rovnou říkám, na tohle nechoďte. ()

CrazymanM

Řekl bych takovej klasickej film ala "americké nezávislé léto" na ČT 2 a to já fakt můžu!Sympatičtí herci,postupné gradování příběhu,prostě velmi příjemný zážitek!!! ()

walmezak

Och, za celý film jsem se nezasmál..tak proč komedie? Strašné, kde je pointa? Máme hulit a pak poslouchat naše vyhulené palice? Opravdu Amerika! ()

Luccy007

62% Opravdu zvláštní film, ani ne vtipný...J. Segel v roli mimoňského syna a bratra, který je braný jako pomalejší lempl. Jednoho dne se rozhodne ve všem hledat nějaká znamení, osudovost...a něco díky tomu v životě dokázat (možná nejen sám sobě). ()

kikin01

Jak už tady jeden uživatel psal, bych tento žánr nepřirovnal ke komedii, protože je to s několika málo vtipnými scénkami jinak zasloužené drama, kde jako roli matky zahrála herečka Susan Sarandon, která je prostě skvělá, ať jí natáčí kamera z kteréhokoliv úhlu. Jason Segel taky rozhodně zabodoval, a roli třicátníka, který věří, že všechno má svůj smysl, osud, zvládnul opravdu dobře. Pro mě to byla velmi příjemná podívaná, a závěr filmu mě nenechal chladným. Těsně před čtvrtou hvězdičkou ()

Flamik

HRDINA, nikdo by to do něj neřekl, ale podle mě je jedno jak se kdo chová v normálním životě, protože ve vypjatejch situacích funguje jenom "základní část moku." celkově ale příjemný, Jason Segel bombastickej, bohužel ale moc kýčovitý a třeba co se týče přeorientování maminy přehnaný. ()

kolodej1

příjemný indie příběh, o dovu bratrech, v podstatě outsiderech a jejich vyrovnávání se se životem, na který každý nahlíží trochu jinak. Je to docela vtipné a s odpovídající stopáží, která nestačí unavit. Citlivě natočený snímek, ve kterém se nekonají řádní velké dějiny ani akce, ale přesto se na to dobře kouká a člověk se i pobaví. Mě ten film oslovil, jestlipak to není nějaké znamení? ()

MiniRecenze

Někdo by řekl film ze života se sklonem k dojatosti.Já říkám,co to mělo být?!Film bez jakéhokoliv smyslu u kterého Vám budou padat oční víčka,jak kdyby jste na každém z nich měli kilové závaží.Navíc i na tak krátkou délku se zdá film roztáhaným a nekonečným.Co mě udivilo,ale i potěšilo byla herecká účast S.Sarandon,která byla pro film určitým oživením a zpříjemněním. BEZE SMYSLU!!! ()

MUNRO odpad!

Omlouvám se Jasonu Segelovi,protože tenhle film jsem si pustil především kvůli němu,ale nemůžu jinak.K ohodnocení mi stačilo rekordních 8 minut.Po nich jsem si řekl,že vlastně vůbec nemám zapotřebí nervovat se sledováním tak idiotsky natočeného filmu.To neustálé přibližování a odskakování kamery,těkání do stran a záběry na mluvící herce z minimální vzdálenosti od obličeje,mi neskutečně lezlo na nervy.Jiný film od bratrů Duplassů jsem neviděl,tak nevím,jestli tenhle magorský styl natáčení používají pravidelně,každopádně se v mém případě zapsali tučným písmem do historie.Po 8 minutách jsem žádný film,ještě nestornoval.. ()

fruitixx

Tenhle film nebrat moc vážně, ale věřím, že profily takových lidí jsou.. Já jsem se bavil výtečně. A naprosto mě dojal poslední střih filmu. Když nejde o život, tak nač se vzrušovat? ()

Kimble

Zbytečný film, u kterého jsem po většinu času jen nevěřícně kroutil hlavou. Pominuli-li technickou stránku v čele s otravným zoomováním kamery, tak nevyužitý potenciál námětu tkví především v nerozhodnosti tvůrců jakým způsobem a co vlastně chtějí točit. Jejich experimentování mezi různými formami přístupu k látce ústí v prázdný civilní příběh, jenž plyne v křeči až do osvobozujícího závěru. Plochý nezávislý snímek bez jakéhokoliv prvku invence, natož inovace, by se snad měl vymezit jako samostatný žánr. Jeff Who Lives at Home by pak vykazoval nemalé ambice stát se jeho demonstrativním příkladem. ()