Jeff, který žije s mámou

Jeff Who Lives at Home

Komedie / Drama

USA, 2011, 80 min

• dobytek

Od komedie o nějakym zhulenym flákačovi jsem si teda sliboval větší zábavu. Jeff je totiž dost nezajímavá postava, která jenom čumí do blba a blábolí nějaký zhulený nesmysly. Jako komedii bych to ani neoznačil. Našel jsem tam všeho všudy asi 3 vtipný momenty. Jason Segel a Ed Helms se tam v podstatě celou dobu jen tak plácaj od ničeho k ničemu, až se cca po hodině doplácaj někam na most, kde se najednou zpomalenej hulič Jeff promění v Davida Hajzlhofa z Pohřební hlídky, nasadí ke sprintu a bez váhání skočí z mostu do moře a začne zachraňovat nějaký lidi. Nakonec si všichni padnou kolem krku a začnou chápat, že se vlastně maj všichni strašně rádi. Naštěstí je film dost krátkej, takže se to dalo dokoukat. Jinak kameramanovi by měl někdo přerazit ruce.(29.6.2015)

• jafuska

Film který mě ničím nezaujal, ano hodně se o tomto filmu mluvilo na Karlovarském Festivalu, ale pro mě bohužel se tento námět minul účinkem, dobře, syn, který nechce opustit rodinné hnízdo a být doma ve svém, kde vyrůstal, jenže jeho matka toho má taky dost, ačkoliv má také sama problémy a musí je začít řešit, bohužel všechno toto je pro mě málo, abych u filmu vydržela(24.7.2012)

Tohle je opravdu spíše festivalový snímek. Rozhodně bych jej neoznačila za čistou komedii, spíš říznutou dávkou psychologického dramatu,... jako v životě. Velké masy ho rozhodně hltat nebudou. Z mého pohledu se jedna o velmi pěkný počin, na který musíte být v rozpoložení svobodné mysli a přijmout jednoho snílka, jednoho pesimistu a vzteklouna, jednu starostlivou matku, která bojuje sama se sebou a taky pár scén, které by mnozí z nás řešili v životě jinak. Nicméně každý člověk na tomto světě se může stát hrdinou. Snímek je o učení se z životních situací a od jiných lidí, toleranci, morálních hodnotách, znovunacházení i objevování a o hledání, o naplnění smyslu života. Všude jsou znamení.(6.8.2012)

Jeff bydlí u maminky. Proč ne. Námět na komedii dobrej a dokonce se mi i osvědčil , ale proč se nedžet komediální linky? Nebo naopak proč neudělat pěkný drama? Celková myšlenka filmu mi taky přišla celkem smysluplná, ale nebaví mě, když tvůrci chtějí zaujmout zbytečně moc lidí. Svým způsobem, zde není nic špatně. Herci si odehrávaj svoje. nasmál sem se u začátku a celkem i dojal na konci, ale jako celek to k sobě nejde a to mi dojem trochu kazí.(2.5.2014)

Jeff Who Lives At Home je ve své podstatě nesmírně sympatický film ve svém pojetí k vesmírnému řádu, přesto ale jako celek příliš nenadchne. Film se prezentuje jako komedie, ale z větší části bych děj popsal jako drama a už vůbec bych nesrovnával s produkcí Apatowa. Zda budete zápletku považovat za prvoplánovou a nudnou nebo se vcítíte do Jeffa a zjistíte, že děj se vám snaží říct mnohem víc, to je na vás. Technické zpracování odpovídalo očekáváním, chvílemi se zatřepala kamera, ale nic v toho času moderním profesionálně amatérském hávu, který dokáže spolehlivě zkazit kdejaký zážitek a s přihlédnutím k nižšímu rozpočtu se dá odpustit. Stejně tak velmi jednoduché a neustále se opakující hudební téma je překvapivě funkční, což ani nemuselo být úplně záměrné. Jason Segel opět nezklamal, nejen, že je skvělým komikem a hudebníkem, ale jeho talent je mnohem širší.(4.8.2012)

• - Na konci lze zahlédnou Jeffa (Jason Segel), jak přikrývá dekou svou matku, v dalším záběru na sobě však už deku nemá. (Ignus.cz)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Louisiana, predovšetkým v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Režiseři snímku Jay a Mark Duplassovi údajně proplakali celou premiéru filmu. (Ignus.cz)