Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

Trailer

Malarkey

Od bratrů Duplassových jsem viděl film Cyrus a ten se mi hrozně nelíbil. Nelíbilo se mi, jak ho mají natočený a hlavně mi hrozně vadili samotné postavy. Tenhle film je naprostý opak. Jason Segel je obrovský sympaťák, stejně jako Ed Helms. Způsob natočení ale pořád zůstal. Každopádně mi došlo, že hlavním problémem byli herci, takže i díky tomu jsem u tohoto filmu vydržel až do konce. Přesto jsem si myslel, že tohle bude takový to klasický americký léto, klasickej americkej nezávislej film. Ale právě že se mi zalíbili jednotlivý postavy, líbilo se mi to přecijenom o trošku víc. Proto dávám čtyři hvězdy. ()

juta

Spousta lidí podobný "osud" propásne, Jeff se ale svého znamení chytil a co nakonec dokázal! Jo, kdyby to šlo takhle i ve skutečnosti zachránit. Fajn film, jen konečný dojem kazila kamera, bez toho divného přibližování a dalších věcí bych si film užil daleko víc, ale takováhle věc to dokáže negativně ovlivnit. ()

Jara.Cimrman.jr

"Teď mluvíš, jakoby si Yoda šlukl kyseliny a zabloudil na obchodní jednání." Tak to je hloupá narážka, protože tímto způsobem ve filmu mluví a jednají úplně všichni. Nicméně "zaseklý" Jeff, zarputile sledující stopu Znamení ve formě Kevina, mě celkem zaujal, jeho nafoukaný bratr Pat, který se snažil nepropíchnout si parohama střechu svého Porsche, taky měl své chvilky a ani lesbické pokušení jejich matky mě nijak nepobouřilo. Jenom to na mne bylo příliš pomalé, abych se u toho dokázal skutečně pobavit. ()

StarsFan

V rámci žánru nesmírně příjemný film. Nenatahovaný, nezatěžující, příjemně vystavený. Pokud bych neznala skutečnou stopáž a nevěděla, jak dlouhé jsou běžně celovečerní filmy, odhadovala bych, že byl tak o dvacet minut kratší. Což je v kategorii nezávislých komedií ta nejvyšší pocta, jaké se snímku může dostat. [47th Karlovy Vary International Film Festival] ()

dobytek

Od komedie o nějakym zhulenym flákačovi jsem si teda sliboval větší zábavu. Jeff je totiž dost nezajímavá postava, která jenom čumí do blba a blábolí nějaký zhulený nesmysly. Jako komedii bych to ani neoznačil. Našel jsem tam všeho všudy asi 3 vtipný momenty. Jason Segel a Ed Helms se tam v podstatě celou dobu jen tak plácaj od ničeho k ničemu, až se cca po hodině doplácaj někam na most, kde se najednou zpomalenej hulič Jeff promění v Davida Hajzlhofa z Pohřební hlídky, nasadí ke sprintu a bez váhání skočí z mostu do vody a začne zachraňovat nějaký lidi. Nakonec si všichni padnou kolem krku a začnou chápat, že se vlastně maj všichni strašně rádi. Naštěstí je film dost krátkej, takže se to dalo dokoukat. Jinak kameramanovi by měl někdo přerazit ruce. ()

• Slovom "znamenie", ktoré sprevádza takmer celý film, sa Jeff (Jason Segel) odvoláva na rovnomenný film z roku 2002, v ktorom si zahrali aj Mel Gibson či Joaquin Phoenix. (MikaelSVK)
  • Režiseři snímku Jay a Mark Duplassovi údajně proplakali celou premiéru filmu. (Ignus.cz)
  • Ve scéně, kdy Jeff (Jason Segel) zdvihá zvonící telefon, se ozve pípnutí charakteristické pro přijetí hovoru, avšak Jeff žádné tlačítko pro přijetí nestiskl. (Ignus.cz)