VOD (1)

Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

Trailer

sona123

Tohle je film pro mě - pro mě, která věřím na osud a že všechno má svůj smysl. Sice nesjíždím v jednom kuse Shyamalana, jako Jeff, ale kdoví, jestli bych s tím neměla začít. Bylo to krátké a to je dobře, kolikrát člověk úplně cítí, jak je film natahovaný na průměrnou stopáž a trpí tím kvalita. Je tu nádherná Sarandonová a skvělý "Marshmallounek" Jason Segel, u kterého po tomto filmu nemůže být pochyb o tom, že je velmi dobrý herec. Má to vtip, je to velmi optimistické, byť žádný z hrdinů nežije život, jaký si vysnil. Anebo že by ano? ()

Brousitch

"Popravdě jsem si během psaní scénáře neuvědomil, že z toho vyleze v podstatě detektivka. Až během natáčení jsme si řekli: "A do prdele, tohle je film s pevným soustředěným syžetem, který vyžaduje uvolněný a rozcuchaný improvizační styl." Je to jako když si ráno hodiny upravujete vlasy a pak je trochu rozcucháte, aby to vypadalo, že jste se s tím moc nepiplali. - Mark Duplass ()

runner85 odpad!

Dvaja trafení bratia sa stretnú a riešia ako spraviť ovsenú kašu za pomoci banánov a riedidla. Akurát neviem kto to bude jesť ale predpokladám, že minimálne réžia a scenáristi si pochutia. Predstavte si tu srandu, v časoch keď na Slovensku ešte Slovenské telekomunikácie masovo zavádzali pevné linky, tak sme si jednu zaobstarali aj my. Ráno, ešte predtým ako som mal vstať do školy ma zobudilo zvonenie telefónu, rozospato som prišiel k nemu, zdvihol som sluchátko a povedal prosím. Ozvalo sa, potraviny Trebatice?, máte teplé rožky? Ja, že nie, ale môžete priniesť, mám chuť :D. Ale nenapadlo ma prenasledovať ani zdroj telefonátu, ani potraviny Trebatice, ba dokonca ani pekárne. Som ja ale idiot! Koľko dojemných, krásnych a úsmevných situácií som mohol zažiť. Kedže som nezažil, nemohol som oceniť tento film ... ()

Ryuuhei

Trochu divný film, na první pohled alespoň. Ale ono to má svůj jasný důvod i pointu. Drama je sice přitažené za vlasy, nicméně vše dává svůj smysl a poslání filmu je splněno bez typických klišé, což je jen plus navíc. Z toho, na jakou blbost do vypadalo, vypadl slušný průměr s tím, že to ze židle nezvedlo, ale i tak překvapilo. ()

Domec

Zatracene mila rodinna komedie s perfektnima hercema. Jason je skvelej a tyhle role mu sedej. Na to, ze Susan prijela do Varu aby predstavila Jeff Who Lives At Home jako svoji premieru, mi to prislo az moc slaby (je to mily, neurazi, ale prumerny) . Ke vsemu tam jeste hrala pouze vedlejsi roli, ve ktery nemohla ukazat svuj tanlent. #KVIFF 47th ()

• Režiseři snímku Jay a Mark Duplassovi údajně proplakali celou premiéru filmu. (Ignus.cz)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v americkom štáte Louisiana, predovšetkým v meste New Orleans. (MikaelSVK)
  • Ve scéně, kdy Jeff (Jason Segel) zdvihá zvonící telefon, se ozve pípnutí charakteristické pro přijetí hovoru, avšak Jeff žádné tlačítko pro přijetí nestiskl. (Ignus.cz)