Jeff, který žije s mámou

Jeff Who Lives at Home

Komedie / Drama

USA, 2011, 80 min

• MUNRO

Omlouvám se Jasonu Segelovi,protože tenhle film jsem si pustil především kvůli němu,ale nemůžu jinak.K ohodnocení mi stačilo rekordních 8 minut.Po nich jsem si řekl,že vlastně vůbec nemám zapotřebí nervovat se sledováním tak idiotsky natočeného filmu.To neustálé přibližování a odskakování kamery,těkání do stran a záběry na mluvící herce z minimální vzdálenosti od obličeje,mi neskutečně lezlo na nervy.Jiný film od bratrů Duplassů jsem neviděl,tak nevím,jestli tenhle magorský styl natáčení používají pravidelně,každopádně se v mém případě zapsali tučným písmem do historie.Po 8 minutách jsem žádný film,ještě nestornoval..(29.7.2013)

Trochu divný film, na první pohled alespoň. Ale ono to má svůj jasný důvod i pointu. Drama je sice přitažené za vlasy, nicméně vše dává svůj smysl a poslání filmu je splněno bez typických klišé, což je jen plus navíc. Z toho, na jakou blbost do vypadalo, vypadl slušný průměr s tím, že to ze židle nezvedlo, ale i tak překvapilo.(7.1.2016)

• dobytek

Od komedie o nějakym zhulenym flákačovi jsem si teda sliboval větší zábavu. Jeff je totiž dost nezajímavá postava, která jenom čumí do blba a blábolí nějaký zhulený nesmysly. Jako komedii bych to ani neoznačil. Našel jsem tam všeho všudy asi 3 vtipný momenty. Jason Segel a Ed Helms se tam v podstatě celou dobu jen tak plácaj od ničeho k ničemu, až se cca po hodině doplácaj někam na most, kde se najednou zpomalenej hulič Jeff promění v Davida Hajzlhofa z Pohřební hlídky, nasadí ke sprintu a bez váhání skočí z mostu do moře a začne zachraňovat nějaký lidi. Nakonec si všichni padnou kolem krku a začnou chápat, že se vlastně maj všichni strašně rádi. Naštěstí je film dost krátkej, takže se to dalo dokoukat. Jinak kameramanovi by měl někdo přerazit ruce.(29.6.2015)

Někdy míň je víc, i z maličkostí se můžou lidi radovat. To samé platí i u filmu, někdy i podle drobných a obyčejných lidských příběhů může být natočen hollywoodský film, ne velkofilm, jen prostě film, ne thriler jen film. Ve výsledku milý a sympatický snímek, který vřele doporučuju, nejen pro výborné herecké výkony. Prostě DOPORUČUJI(6.9.2012)

Jeff (Jason Segal) i ve svých třiceti letech žije u mámy, a jediné čím se zabývá (kromě hulení dostatečného množství trávy) je to, že sleduje kolem dokola film Znamení a pak hledá znamení ve svém životě. Když mu jednoho dne zazvoní telefon, a v něm se ozve Kevin, Jeff v tom vidí znamení, které předurčí celý zbytek jeho života. A zrovna tento den tomu tak opravdu je - pro něj, i pro jeho bratra i jejich matku je tento den začátkem změny... Tak nějak se mi tento nezávislý filmeček trefil ideálně do nálady - nijak mne nic nebavilo, netěšilo a do toho přišla tato skvělá komedie, která prostě musí člověka pobavit. Tedy pokud člověk není nikterak velký rejpal, kterej ve všem bude hledat (znamení) nelogičnosti. Ale pokud budete tento film brát jako něco, co vás má hodku a půl bavit, budete stejně spokojeni jako jsem já. A možná je znamení, že se mi zrovna tento film líbil, a možná taky není. Prostě kdo chce hledat, najde. A kdo nechce, najde taky. Takže asi tak...(13.9.2013)

• - Na konci lze zahlédnou Jeffa (Jason Segel), jak přikrývá dekou svou matku, v dalším záběru na sobě však už deku nemá. (Ignus.cz)

• - Slovom "znamenie", ktoré sprevádza takmer celý film, sa Jeff (Jason Segel) odvoláva na rovnomenný film z roku 2002, v ktorom si zahrali aj Mel Gibson či Joaquin Phoenix. (MikaelSVK)

• - Režiseři snímku Jay a Mark Duplassovi údajně proplakali celou premiéru filmu. (Ignus.cz)