Jeff, který žije s mámou

Jeff Who Lives at Home

Komedie / Drama

USA, 2011, 80 min

• Jufonka

Tak já nevím. Tenhle film jsem chtěla vidět ve Varech, ale nějak jsem se k tomu nedostala, tak jsem si ho pustila po příjezdu domů. Vzhledem k tomu, že se promítal i jako závěrečný snímek v letním kině poslední večer festivalu, tak jsem čekala něco skvělýho a hlavně aspoň vtipnýho. Většina postav mi byla vyloženě nesympatickejch, a to bohužel zejména dva hlavní hrdinové - bratři. Chápu, jaká měla bejt pointa snímku, ale nějak s takovym pojetim světa asi ani moc nesouhlasim. Jediný, co mi celkem přišlo zajímavý (a možná by to stálo za samotnej film). byla postava Susan Sarandon a její neznámý ctitel, resp. ctitelka... Přece jen z její strany asi chtělo velkou odvahu vyjít si se svou kolegyní (ač to nakonec skončilo jen na mostě), když očividně na ženy nebyla. Navíc se mi vůbec nelíbí točení filmů roztřesenou kamerou bez stativu. Vim, že to je teď populární, ale mně je to při sledování filmu nepříjemný. Nevim, jestli jsem se vůbec někdy u tohodle filmu zasmála. Možná jednou dvakrát? Snad ano... Ale to je na komedii dost málo. Suma sumárum mě tenhle snímek ničim nezaujal a znova bych si ho rozhodně nepustila.(14.7.2012)

• markyz.

Příběh vskutku nezajímavý, hodně podobný obyčejnému šílenství ale po americku. Přežil jsem fakt, že hlavní hrdina je v životě ten typ člověka, který přímo nesnáším. Ten kterej je přítěž pro všechny aby si žil nějakej svůj " sen ", který bude klíč k nekonečnýmu štěstí. Ale s čim jsem se nesmířil je ta otřesná kamera, která má při každej scéně tendenci přibližovat a oddalovat. Víc jak na dvě hvězdy to nemá.(25.6.2012)

Tohle je opravdu spíše festivalový snímek. Rozhodně bych jej neoznačila za čistou komedii, spíš říznutou dávkou psychologického dramatu,... jako v životě. Velké masy ho rozhodně hltat nebudou. Z mého pohledu se jedna o velmi pěkný počin, na který musíte být v rozpoložení svobodné mysli a přijmout jednoho snílka, jednoho pesimistu a vzteklouna, jednu starostlivou matku, která bojuje sama se sebou a taky pár scén, které by mnozí z nás řešili v životě jinak. Nicméně každý člověk na tomto světě se může stát hrdinou. Snímek je o učení se z životních situací a od jiných lidí, toleranci, morálních hodnotách, znovunacházení i objevování a o hledání, o naplnění smyslu života. Všude jsou znamení.(6.8.2012)

• rekkky

Ničím výjimečné příběhy jejichž vyústění přichází v závěru. Rodinní příslušníci společně nacházejí podstatu vlastních životů se, kterými nejsou spokojeni, ale nakonec jako ve všech pohádkách dobře dopadne. V žádném případě nejde o komedii, gagů se objevuje jen pár, ale s opravdu malým prostorem pro smích.(13.7.2012)

Jak už tady jeden uživatel psal, bych tento žánr nepřirovnal ke komedii, protože je to s několika málo vtipnými scénkami jinak zasloužené drama, kde jako roli matky zahrála herečka Susan Sarandon, která je prostě skvělá, ať jí natáčí kamera z kteréhokoliv úhlu. Jason Segel taky rozhodně zabodoval, a roli třicátníka, který věří, že všechno má svůj smysl, osud, zvládnul opravdu dobře. Pro mě to byla velmi příjemná podívaná, a závěr filmu mě nenechal chladným. Těsně před čtvrtou hvězdičkou(23.6.2012)

• - Slovom "znamenie", ktoré sprevádza takmer celý film, sa Jeff (Jason Segel) odvoláva na rovnomenný film z roku 2002, v ktorom si zahrali aj Mel Gibson či Joaquin Phoenix. (MikaelSVK)

• - Režiseři snímku Jay a Mark Duplassovi údajně proplakali celou premiéru filmu. (Ignus.cz)

• - Ve scéně, kdy Jeff (Jason Segel) zdvihá zvonící telefon, se ozve pípnutí charakteristické pro přijetí hovoru, avšak Jeff žádné tlačítko pro přijetí nestiskl. (Ignus.cz)