Pohádka o uhlíři Petrovi a skřítku Sklenáříčkovi... Možná Vám přijde nepochopitelné, že někdo lační po bohatství tak silně jako uhlíř Petr v dnešní pohádce. A aby se ho domohl, přijímá neuvěřitelně krutou nabídku. Věřte, že ale nepotrvá dlouho, a i Petr pochopí, v čem tkví opravdové bohatství života. Toho totiž chorobná touha po bohatství přivedla až na pokraj záhuby. Zlému lesnímu duchovi Obrmichalovi se sice podaří vyměnit Petrovo srdce za kus chladného kamene, ale ne na dlouho. Znovuzískání vlastního lidského srdce navrátí Petrovi lásku k lidem i soucit k bližnímu... Jednu z nejkrásnějších pohádek německého spisovatele Wilhelma Hauffa natočil podle scénáře J. Bednáře režisér M. Sobota, který do hlavních rolí mladého uhlíře Petra a dobrého ducha Sklenáříčka obsadil Martina Dejdara a Aťku Janouškovou. (Česká televize)

PowPow

Klasický poučný námět i to doslovné naivní zpracování je pro děti úplně dostačující - a je naopak sympatické, že si pohádka, na rozdíl od mnoha směšných rádobytemných studiovek 90. let, nepokouší hrát na něco víc. Postava hlavního hrdiny je komplexní a prochází radikální proměnou, s čímž si Martin Dejdar, přestože mu sedí spíš záporná část role, poradil velice dobře. ()

ENDGAMEBOY

Tahle pohádka se mi líbila i když je skoro 30 let stará. Hlavně hrál Martin Dejdar. Za mě takových 6,5/10. Doporučuji se na to podívat i když je to starý. ()

milos.bradik

Tak toto je skutečně nepovedený scénář. Absolutní hlupák, viz jeho první přání, který chce zbohatnout a je mu vyhověno. Přestože je schopen zabít jedinou milující bytost, tak je mu nakonec vše odpuštěno. To je tedy opravdu poučné. Podle toho by hlupák, kterému jde jen o zbohatnutí, byl hoden ocenění. Napřed jsem chtěl dát odpad, ale herecké výkony nebyly špatné a zaslouží si ocenění. ()