Zakázaná zóna

• Velká Británie Monsters (více)

Uplynulo šest let, kdy NASA objevila mimozemský život v naší sluneční soustavě. Sonda, která přinesla tento revoluční objev, se vrací na Zemi se vzorkem neznámé formy života k podrobnému zkoumání. Při vstupu do atmosféry ovšem sonda havaruje nad Mexickým zálivem a dojde k úniku této neznámé formy života, která se velmi rychle adaptuje na zemské podmínky. Na Mexiko je ihned uvalena karanténa. (PetriK12)

koubekson

Z tohohle filmu mám trochu rozporuplné pocity. Vizuální zpracování je nádherné - kamera, scenérie, triky (příjemně provedené a v rozumné míře), herci nepřehrávají, zápletka je jednoduchá a uvěřitelná. Celým film působí tak nějak lidsky a atmosférou mě příjemně překvapil. Na druhou stranu mi nesedl trochu moc strohý začátek (úvod do děje zprostředkuje série titulků, které zhruba odpovídají souhrnnému obsahu tady) a podle mně dost useknutý konec (čekal jsem třeba ještě dvouminutový dojezd a najednou byla tma a šly titulky). To jsou ale detaily. Dost jsem váhal, jak bych film co do hvězdiček hodnotil. Moc jsem mu chtěl dát 4, protože si to určitě zaslouží - celý film jsem se nenudil - bylo to všechno příjemné a lidské a oku ladící, ale stejně tak tam pro mně nebylo nic, co by ve mně zanechalo hlubší dojem snad kromě poselství, že příšerky nejsou vlastně zlé a naštvou se většinou jen když jim někdo hází bomby na hlavy (nebo co to vlastně mají). Za mně palec nahoru - film rozhodně stojí za shlédnutí, ale hvězdy jsem nakonec dal jen 3. ()

veverysiak

Na nízkorozpočtovú nezávislosť je to viac ako slušné a to ako po vizuálnej tak aj dialógovej stránke, sú tu síce hluché miesta vyplnené dlhými nezáživnými zábermi a zvláštnymi diskusiami, ale v celkovom kontexte klobúk dolu, za viac zelených to mohla byť ohromná zábava, takže 65%. ()

kalysta

Dějově vcelku nudný film, kde se většinu času nic moc neděje, a když už, tak není nic moc vidět. Nadruhou stranu pokud to nebereme jako si-fi horor, ale jako obyčejný příběh z nejisté budoucnosti, nemusíme být zklamaní. P.S. Nechápu proč měla US Army s těma přerostlýma langustama takový problém. ()

furrec

Vždycky sa teším na filmy s podobnou tematikou, ale tak ako sorry tento film ma hodne hodne sklamal. Jasné že som nečakal rezbu v štýle predátora a podobne, ale prišlo mi to neskutočne umelé a primitívne. a hlavne hlúpe. strašne hlúpe. Dvaja priblblý amíci bez výbavy a informácií sa vyberú pešo naprieč nebezpečnou zónou, a v pohodičke dojdú do ciela:). Bolo mi z toho miestami na vracanie. "A čo budeš robiť zajtra?" Ešte raz by tú repliku ten šašo zopakoval a hodím po ňom dialkové:) ()

Scaevola

Buď tady někdo šťourá do republikánské imigrační politiky nebo se jedná o naprosto zbytečný film, byť mile zahraný. ()

krt7236826

natočiť za 15 tisíc a zarobiť 700 tisíc... tomu sa povie WIN a ozaj to aj bolo... očakával som od nízkorozpočtáku také tie veci ako slabé efekty kamera herci ale vyšlo im všetko . double WIN haaaaaaaa ()

Tomasson93

Nuda střídá nudu. Záměr byl celkem sympatický, ale zpracování pod psa. Špatná režie, divná hlavní dvojice a hrozivá scénka na závěr, která celkový dojem z filmu strhla ještě níž. 1*, vlastně ani nevím za co.. ()

fafejt001

No tak úplná hrůza to nebyla , občas ta stvoření něco mezi chobotnicí co chodí po chapadlech a obrovským pavoukem , prales , řeka , moskytos a polibky na závěr . ()

mseet

V první polovině se neděje nic, ve druhé jen zoufale málo. Za snahu o neotřelý film s minimálním rozpočtem alespoň dvě hvězdy, ke koukání to ale bohužel moc není. 30% ()

PatrikP4

Dobře využitý rozpočet 500 tisíc dolarů! Rozhodně si to odpad a nebo jen jednu hvězdu nezaslouží narozdíl od některých jiných ,,B" nebo ,,C" filmů... ()

paddy35

Špatné, velmi špatné. Se žánrem sci-fi to nemá pranic společného. Lidi se ve filmu chovají, jakoby se vůbec nic nedělo a žijí s vetřelci prakticky v sousedství , aniž by je to jakkoliv štvalo, že by mohli přijít o život.Nehledě na to, že se jedná o film s mimozemšťany, jenže ani si jich nevšimnete, protože se v něm prakticky neobjeví. Nuda, šeď, šeď. Snímek je ke všemu naprosto stupidně sestříhaný, což mi přišlo strašně vtipné. Nejlepší jsou ale debilní otázky hlavního hrdiny, který se vyděšeně ptá, proč mají jeho průvodci zbraně, přičemž jaksi zapomíná, že kráčí infikovanou zónou (údajně) plnou vetřelců. Logika jak blázen. Scénář a dialogy jsou též vážně hloupé, jako celý film. ()

brasek

Snímok nie je zrovna filmová lahôdka, má pomalý ponurý dej, akcie je málo a príbeh nie je až taký pútavý aby držal diváka celú stopáž. Ale ako dielo jedného autora (réžia, scenár, kamera) je to vcelku slušný výkon. ()

Kalda69

Prumerny film s realisticky ukazanym mexikem (samozrejme mimo zonu) a dehumanizujici mexicany do jakychsi monster z vesmiru zkousicich emigrovat do US and A. ()

Beer11 odpad!

Prvních 5 minut bylo natáčeno zajímavě díky noční kameře. DĚJOVĚ NUDA. Chaos od začátku do konce ve filmu + zbytečné záběry ničeho (projíždějící vlak, procházení baráku na kterém leží mimozemská příšera). Kdybych si nepřečetl o čem to je na začátku, byl bych nějakou dobu zmaten. Nesnáším běžící kameramany. ()

chem.peace

Nebylo to zlý, ale taky sem čekal, že tam bude víc potvor a hlavně častěji.... Monstra jsou tam přesně třikrát. Na začátku, uprostřed a nakonec. To je moc málo..... ()

Nobunaga

Cestopis z oblasti zamořené šmejdem z vesmíru. Film, který má potenciál přišpendlit vás do křesla "pouhopouhou" atmosférou. Žádné zběsilé honičky, exploze ani lámání kostí. Pokud ovšem právě toto nepotřebujete, aby vás film zaujal. Filmu by určitě prospěla Troška gradace napětí na těch správných místech, ale za co musím dát hvězdičku dolů je WTF "začátek". Jako chápu, že si tvůrci nechali vrátka na druhý díl, ale materiálu na to mají ažaž, takže tohle si mohli nechat ;) ()

Tomx112

Tohle ale opravdu NENÍ akční sci-fi, ani není nikde psáno že by být mělo, takže nečekejte další Válku Světů. Je to opravdu sci-fi drama, takových moc není ale nakonec proč ne. Fakt pěkně natočeno, realita do detailu. Jak National Geographic z budoucnosti. Navíc parádní přírodní i "post apo" scény, dokonce bych řekl že za kamerou musel být nějaký romantik. Ale tenhle film opravdu dává smysl když víte co od něj zhruba čekat. ()

RoyBatty444

Ako dokument by to ušlo. Na Monstrum z 2008 tomu chýba napriek dobrému spracovaniu hĺbka a napätie. Zábery z džungle a aztéckej pyramídy sú tie lepšie s trochou emócií. ()

Kdo natočí Ostrov lebek?

Kdo natočí Ostrov lebek?

17.09.2014

Přidělování monstrózních blockbusterů režisérům malých nezávislých filmů pokračuje. Gareth Edwards se po Monstrech dostal ke Godzille. Colina Trevorrowa po Vlastní zbraň podmínkou čekal Jurský svět.… (více)

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (více)

Nová Godzilla bude „realistická“

Nová Godzilla bude „realistická“

19.09.2012

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures plánují nový film o legendárním monstru už několik let. Až teď ale projekt konečně dostal zelenou a jeho premiéra je stanovena na 16.… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V