Casa Carnivora

Josef Blažek

Scénář:

Josef Blažek

Tomáš Mann

Co skrývá vyhořelý dům v sousedství? Co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi? Stačí okamžik a dětské dobrodružství se mění v noční můru. (choze)

LION-MR.T

Právě jsem se dokoukal na další film našeho dobrého přítele Chozeho. Josef Blažek se našel,horor je žánr podle mě to pravé. Od samého začátku nás doprovází klidná o to více děsivější hudba,která zvyšuje mrazení v těle. Oba kluci hrají zdařile a o to film více funguje. Casa Carnivora je výjímečná tím,že má jeden a ten samý pohled kamery,nemáme tu detaily na obličeje,které u filmu mám rád,ale tady se to obejde bez toho a je to dobře. Zatím jsem neviděl lepší amatérský horor u,kterého bych čekal napjatě na konec. Samotný film má kromě dobrých herců tak i dobré dialogy,které dávají smysl a nejsou tam jen na zababrání místa,protože tenhle film musí kromě velmi mrazivé a ponurné atmosféry spoléhat opravdu na herce a tady byli vybráni všichni velmi dobře. Film utekl velmi rychle a to u mě znamená jenom jedno,je kvalitně natočen. Nemusí mít jako jiné amatérské horory jak jinak laciné krvavé triky a oplzosti,Josef Blažek umí zaujmout atmosférou a gradovat jí od začátku až do konce,skvěle vymyšlen nápad udělat vyhořelý dům bez vyhořelého domu,to by jen tak nikoho nenapadlo,vše je tedy ponechávano na divákově fantazii s typickým "Carpentrovským" koncem,sice mi chyběl náznak,co stojí za záhadným zmizením až 5 osob,tedy všech herců. Zda záhadné síly nebo někdo kdo nemá rád návštěvníky svého domu. O to,to působí přece jenom více děsivěji a zanechává to mě jakkýsi podivný zážitek z celého filmu. Sečteno,vynikající 8 minutový horor vyhrávající nad jinými amatérskými "hororamy" tím,že má atmosféru a opravdu skvělou strašidelnou hudbu a lepší hudební zážitek jsem měl naposled při sledování tak asi před 3-4 měsíci a dnes je 23.4. 2010 při sledování velmi zapomenutého hororového klenotu Night of the Demon, http://www.csfd.cz/film/143767-night-of-the-demon/ který mrazil jen při pár hlasitých pazvucích. Rozhodně bych uvítal další horor od Blažka,snad ten to film nebyl náhoda,ale jen začátek jeho slibné kariéry. ()

JosefGruber

Klucí mají zajímavé nápady. Nevěřil bych, že s pouhou dírou ve dveřích lze udělat napínavý film se skvělou atmosférou. 4*, 22.8.2014, pc ()

Pedestrian

Nejsem sice příznivcem přidávání amaterských filmů do zdejší databáze, a už vůbec ne zakládání profilů jeho tvůrcům, ale tohle se povedlo. Za polovinu úspěchu považuju přirozené účinkování jeho aktérů, čímž tenhle hororový kraťas vyčnívá nad haldou místních lamerských sraček. Viděno 2x. Líbí se mi, jak účelně se tu pracuje s hororovými klišé, délka jednotlivých záběrů a na tak malém prostoru skvěle vybudovaná atmosféra. Bravo, choze. ()

heyda

Amatérský horůrek, který těží především z atmosféry, ale to je asi tak vše, co se dá pochválit. Horor, který mě celých 7 minut připravuje na něco extra, na nějaký zvrat či rozuzlení a ono nic nepřijde? Takový horor já neberu! ()

eraserhead666

Ač mám tvorbu Chozeho docela rád, Casa Carnivora se mi dlouho vyhýbala. Nebo já jí. Jak se říká, to nejlepší nakonec a já si opravdu to nejlepší od Chozeho nakonec nechal. Casa Carnivora totiž operuje se zajímavým nápadem a velmi působivým zpracováním. Zdánlivá jednoduchost a statičnost je jen k dobru věci. Hodně příjemné a přirozené herectví dětských herců, ne nějak výrazně pokulhávající herectví dospělých herců, velmi funkční a atmosféru pumpující hudební doprovod Jana Drába, tvůrčí chuť jít do zajímavého experimentu, který se nakonec povedl a vyplatil, z Casa Carnivora vytváří poměrně zajímavý kousek, u nějž není divu, že posbíral i nějaká ta ocenění. Nejvíce si na filmu cením toho, že i když jsem celou dobu tušil, co se stane na konci, stejně mi, když se to stalo, přeběhl mráz po zádech. A o to snad doufám šlo. Casa Carnivora samozřejmě není dokonalá, kdybych chtěl, určitě bych na ní nějaká negativa našel (možná někdy příliš dlouhé zatmívačky), ale já nechci. V každém případě je to příjemný a z pohledu tvůrce významný krok kupředu, který se automaticky staví do čela Chozeho tvorby. Zaslouženě. ()

SOLOM.

Tak do třetice všeho dobrého a zlého, jsem si pustil další snímek od Blažka a po nepříliš dobrých zkušenostech (dojmech) z Těla a Cyborga, jsem neměl žádné velké očekávání. Tentokrát se sice dostavilo mírné zlepšení, ale po krátké chvíli mě docela přestávalo bavit ono očekávání, kdo vleze do toho baráku jako další, když nic zásadního se nedělo. Je sice pravda, že zvukový doprovod mírně pozvedl atmosféru, jenže to mi k dobrému prožitku nestačí. Hodně dlouho jsem se rozmýšlel, jak tohle ohodnotit, ale nakonec tomu ten průměr (50%) přece jenom dám. Asi je to opravdu to nejlepší, co jsem od tohoto brněnského režiséra zatím viděl. ()

Genero

Díra ve dveřích, za kterou vás může zprznit ožralý, upocený bezdomovec, to je pro malé chlapce skutečně velké lákadlo. Tak se stane, že s touto neodolatelnou vidinou vleze do jejích útrob celkem pět amatérských herců a ztratí se v nenávratnu (nebo možná v prdeli), stejně jako pointa tohoto kasaštyku. Ale abych byl spravedlivý, na amatérský kraťas to nebylo zase tak blbé a vzít ten námět do pracek Lars von Trier, jistě by ho rozverně rozprostřel na necelé čtyři hoďky a yntoši by zase mohli v klubu zasvěceně debatovat o symbolicky propojeném zhmotnění myšlenky a pocitu do hlubokého yntelektuálňýho zážitku. ()

ledzepfan

Je to celkově fakt dobře napsané a i když to herecky pochopitelně skřípe, má to hned několik naprosto dokonalých momentů. A hudba tvl jak od Carpentera.. ()

nigga

Vlastně adaptace komiksové povídky „Pryč“ od Richardsona a Russella, ale musím uznat, že v režisérově amatérské filmografii je toto od Těla a Cyborga kvalitativně na mnohem vyšší úrovni, herci se konečně snaží a podařilo se z toho vyždímat i nějakou atmosféru, velký podíl na tom má hudba a statický záběr jakoby z „domu hrůzy“. A to, že se téměř nic nedovíme je jen velké plus, takže zatím 70%. ()

zdepapepa

Nemůžu si vynachválit napsané dialogy, minimalistický scénář, podobně i ztvárnění a hudba. Bohužel co filmu jasně chybí je byť jen náznak nějaké pointy. Herecké výkony jsou adekvátní místu výroby a rozpočtu. Rozhodně zlepšení po předchozích Kyberroztleskávačkách. Z recenzí jsem vyčetl, že se jedná o tzv. městskou legendu, což plně akceptuji, ovšem proč se třeba nepokusili (měšťáci) ten dům rozbourat či dle vlastníka parcely zjistit, co uvnitř vlastně je, to nechápu. Možná, že už se v tom baráku ztratilo tolik lidí, že zasypané mrtvoly (nebo kdoví, co se v tom baráku vlastně děje) by se blbě hledaly a identifikovaly. ()

RasputincZ

Zatím rozhodně autorův nejzajímavější snímek. Škoda, že se autor nepokusil vystupnovat závěr filmu ( scénu s posledním klukem). ()

Rosana

Originální nápad na minimalistický horůrek za minimální náklady, který staví na představivosti diváka. ()

GodComplex

Extremne minimalisticky horor (cele v podstate 1 zaber), ktery tezi z dobreho napadu a budovani napeti smerujici k pointe... ktera neprijde. To by se na prvni pohled dalo vnimat jako minus, ale verim tomu, ze kdyby se o ni tvurci pokusili, tak by to dopadlo jeste hur a mohlo to zruinovat celou predchozi snahu, takze ve finale moudre reseni, kdy divak musi na 100% nastartovat svou predstavivost. Tu navic podporuje povedena hudba, takze celkove na amaterske pomery urcite palec nahoru. 6/10 ()

kaylin

Musím říct, že mě překvapilo, jak neskutečně jednoduše to jde. Co mám na mysli? Atmosféru. Statická kamera, amatérští herci, ale přesto atmosféra, která by se dala krájet. Tohle není kraťas s pointou, ale dopadne na vás tíživým prostředím, strachem, který se skrývá hluboko ve vás. Co byste udělali vy? Také byste vstoupili? ()

Kaluž

Atmosférická jednohubka bez pointy. „Co skrývá vyhořelý dům v sousedství a co číhá ve tmě za jeho zatlučenými dveřmi“ tak zůstává čistě na vaší fantazii. Chvíli jsem doufal, že to kamera otočí a zabere maličkou místnost se všemi protagonisty nalepenými na sobě. Chválím podmanivý hudební podkres. ()