Lékař Dr. Paul Simay (J. P. Belmondo) zastává teorii, že ošklivé ženy jsou pro život lepší než ty krásné a pro jejich získání je nutné používat jiné metody. S jakou lehkostí ženy svádí, tak se stejnou lehkostí je následně opouští. Jednu takovou ošklivou ženu si vezme za manželku a věnem dostane ordinaci. Když se však na scéně objevuje její sestra Martina, doktor Simay po ní okamžitě začne toužit a svádět ji. Jenže Martina je rozhodnutá vdát se, tak má doktor Simay plné ruce práce s odstraňováním jejích manželů a nápadníků, aby ji měl jen pro sebe, až vymyslí vskutku ďábelský plán. Když už se domnívá, že má všechno pod kontrolou, objeví se komplikace z konce, ze kterého by je neočekával. (borsalino)

Enšpígl

Je to tak trošičku paradox, protože hrát v tomhle filmu někdo jiný, než můj nejoblíbenější herec, dal bych o hvězdičku více, ale přece jen v podání Bebela jsem viděl jak více úsměvu, tak chytřejší intriky, tak vážnější situace. Moc mě ani nesedlo, že v balení holek se specializoval na hnusný holky, protože jsou na sbalení lehčí. To mě k němu vůbec nejde, je přece jasný, že Jean - Paul a já se nemusíme specializovat na žádný meggery a můžeme se zaměřovat rovnou na nějvětší luxus v kategorii ženy 16 -50 let, na rozdíl od ostatních kluků, kterým se z pěkný holky hned roztřepou kolena, tak Jean - Paul a já víme, že na ně máme. ()

Pink.Panther

Doktor Popaul je sympatický dareba tak jak ho máme rádi. Ale film je celkově jen průměrný. Laura Antonelli vedle Belmonda není žádným překvapením, ale Mia Farrow je zde pro mne trochu nečekaná. Každopádně obě jsou příjemným bonusem filmu. 50%. ()

vesper001

Připouštím, že jsem se několikrát zasmála, ale v poslední třetině se úsměv vytratil a nenechal zpáteční adresu. Dr. Paul Simay je v podstatě ultrasobecké hovado, které přistupuje k ženám v duchu teze „babě krok vyměřím od plotny ke dveřím“ a pokud jde o city, může se měřit nanejvýš tak s planktonem. Což sice není nijak neobvyklé schéma Belmondových komedií, ale v tomto případě (navíc když jsem se nutně potřebovala zasmát), mě milý Jean-Paul zkrátka neuspokojil. ()

borsalino

Zábavná černá komedie o doktorovi svůdníkovi (J. P. Belmondo), který je přesvědčen, že ví o ženách naprosto všechno. Potíž je v tom, že to není tak úplně pravda… Příjemná komedie s rolí šitou přesně pro mistra svůdniků - Bebela. ()