Giorgino

Dobrodružný / Drama / Horor

Francie / USA, 1994, 177 min

No na to, že je tu uvedená koprodukcia Francúzsko/ USA tak bolo uvedených priveľa českých mien a pár českých hercov som zahliadla tiež. Inak za veľmi zaujímavý považujem sposob akým mladý lekár resuscitoval svoju milovanú:) ešte nikdy som nevidela podobnú techniku, ale určite by som sa v reále rada presvedčila o jej účinku...Každopádne atmosféra bola pochmúrna až strach a ženy boli šialené úplne všetky. Myléne som doteraz zahliadla len v klipe a toto bol prvý film kde som ju videla účinkovať, myslím, že to zládla celkom uchádzajúco. Vlci na konci boli úžasní. Druhý krát si to už každopádne nepozriem, nemuselo by to mať pozitívny účinok na moje duševné zdravie.(12.10.2015)

Manýra, velkolepost, duchovno, city, ztráty a smrt, přitom jde v zásadě jen o vlky, kteří hrají prakticky hlavní roli. Tento snímek stál dvojici Farmer/Boutonnat spoustu bezesných nocí a finanční ztrátu spláceli léta, neni to film špatný ba naopak chvílemi je to až moc ART, hudba je dokonalá a lokace plání slovenských Tater skvěle posloužili náladě a celkovému vyznění protože tady slovo depresivní dostává zcela nový rozměr, co se nepodařilo ukočírovat je stopáž, vyprávět tak "těžký" film a jet to skoro 3 hodiny je moc i na otrlé, navíc tady se žádný happy end nekoná a je to jasné už od začátku, finále je doslova epické trochu připomínajíc Triera a jeho pozdější tvorbu. Je to film svébytný, osobitý, umělecký, otevírající spoustu již zacelených ran lidské duše přesně tak, jak to dělá Mylene Farmer celou svojí kariéru, hraje s námi velmi předimenzovanou hru a je otázka proč Jí to neustále věříme. Smutný příklad toho, jak ego a umělecká svoboda dostali tvrdě přes hubu.(18.1.2014)

Nebudu zastírat, že jedna hvězda je za Mylene :-* . Je vidět, že krom toho že skvěle zpívá, tak hrát taky umí. Stopáž ukrutná, ale takhle to má Boutonnat se vším :) Je to celé velmi zvláštní, atmosféra nádherná, každý záběr dobře promyšlený... Prostě potěcha pro oko. Horror jsem v tom moc neviděl, takové poetické drama bych to nazval. Všichni herci výborní, hlavně kněz (Joss Ackland), ale Giorginovi (Dahlgren) tu roli prostě vnitřně nějak nevěřím. Pro ženské oko je to asi důstojný protiklad Mylene, ale herecky a vůbec mi přijde takový trochu jelítko... Film jsem viděl nadvakrát, a asi si to pustím ještě jednou, až to na mě zase přijde... tak za 10 let.(31.5.2017)

Originálne natočený snímok s hojnou dávkou mysterióznej až hororovej atmosféry, ktorý je aj pevne zasadený do dobových reálií. Tá bezútešnosť a hmatateľná úzkosť s očakávaním návratu mužov z vojny naspäť do dediny bola takmer dokonalá. Samotné pátranie po príčinách smrti tých detí bolo tiež celkom zaujímavé, ale ja by som to trocha skrátil. Celkovo som však veľmi spokojný, dokonca film mi svojou atmosférou pri niektorých scénach (napr. scéna oslavy žien v krčme, alebo návšteva blázinca) pripomenul Sokurovho Fausta, no nemalo to tú hĺbku a nemal som pri tom taký nepríjemný pocit. Aj tak ale ide o výbornú atmosferickú záležitosť, pozoruhodné dielo. 80/100(6.12.2016)

Škoda té zbytečně přepálené stopáže. Od poloviny filmu režisér ztratil soudnost a film se začal natahovat jak zteřelá guma v teplákách. Opravdu velká škoda, protože film má velmi povedené momenty (podzemí blázince, zpráva o konci války, úplný závěr filmu....). Plusem je však velmi povedená hudba režiséra L.Boutonnata.(17.3.2016)

• - Jedná se o v pořadí patnáctý film natáčený v Žatci. (Frontie)