Musíme si promluvit o Kevinovi

We Need to Talk About Kevin

Musíme si pohovoriť o Kevinovi

Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 2011, 112 min

Už dlouho mi nebylo při sledování filmu tak úzko a tak zle. Slovo deprese, které už se objevilo v několika komentářích přede mnou, je naprosto přesné. Po tomto filmu snad každému musí přijít alespoň na chvíli na mysl, že snad lepší děti ani nemít. Opravdu mrazivé psychologické drama. Režie Lynne Ramsay se hodně drží zpátky, nenaléhá na diváky, je strašně chladná, ale o to je to pak působivější. Trochu mi jen vadily ty záblesky z oné události v první polovině. Podle mě by to tam vůbec být nemuselo, divák by vlastně tápal po celou dobu, takhle to už tak nějak ví od samého začátku a některé pasáže jsou možná trochu zbytečně natahované. Velkým plusem filmu jsou herecké výkony a zejména Tilda Swinton podala naprosto neuvěřitelný výkon, právě z ní jsem měla občas husí kůži. We Need to Talk About Kevin rozhodně není film, na který by se dalo dívat často, ale za zhlédnutí rozhodně stojí. 70%(21.12.2011)

Mám rozkousaný celý spodní ret, to asi mluví za vše. Tenhle film mě prostě dostal tak, že ani nevím, co bych k němu měla napsat. Tilda Swinton je šíleně zajímavý člověk a zahrála to opravdu dokonale! Také malý i velký Kevin byli úžasní, ten velký byl navíc ještě k sežrání v každé situaci. Hodně depresivní, hodně zvláštní... Já ten film asi miluju!(15.2.2013)

We need to talk about Kevin ! Extrémně pozoruhodný,znepokojující a kvalitní film,který se nebojí šokovat a udeřit ve správnou chvíli! Je to druh art-house filmu, takže očekávejte spousta vytříbených metafor a symbolů,které filmu dodávají neuvěřitelné PsyCho grády! Herecký výkon a vzhled Tildy Swinton musí být oceněn minimálně EvilPhoEniXovým Oscarem, protože mrazivá atmosféra ve vztahu mezi ní a Kevinem, by se dala krájet nožem! Je to SUPER! 80%(2.4.2013)

• Jellini

Co mě celou dobu napadalo: příšerný a hnusný estetismus. Film naprosto bez hloubky. Nevypovídá to o ničem. Postavy jsou hloupé a divné, naprosto nepochopitelné. Herecké výkony s kolíkem v prdeli. Kamera ze všech možných i nemožných úhlů. Kameramanské cvičení. Jeden efekt za druhým. Český Řehořek. Nevím, z čeho plyne tak často v komentářích zmiňovaná "depka". Žádná pravda, žádná realita, žádný dotek. Film mimo tuto planetu.(24.4.2012)

We Need to Talk About Kevin je opravdu celkem těžce depresivní dramatická podívaná, ale před projekcí jsem věřil, že mě film zdrtí na pět hvězd, nakonec mě zdrtil jen na slušné čtyři. Vyzdvihovat výkon Tildy Swinton je jak nošení sov do Athén, ale nedá mi to. Zahrála to prostě skvěle. Co mi trochu nesedlo - malý Kevin. To dítě film představuje až přehnaně démonicky... Spíš než matkou nemilovaný, odstrčený klučík, zadělávající si na celoživotní psychické problémy, mi přišel jako dítě ovládané Satanem či mimozemskou inteligencí, které osnová plány, jak si podmanit svět. Ve výsledku nikoliv dokonalé, ale rozhodně působivé. 8/10(21.12.2011)

• - Eva se v supermarketu schovává u plechovek, na jejichž etiketách je nápis "Rajčatová polévka mamky Ramsayové". To odkazuje na příjmení režisérky filmu. (Morien)

• - Tilda Swinton se přidala do producentského týmu dlouho předtím, než byla obsazena do hlavní role. (Morien)

• - Film byl natočen během 30 dní. (Morien)