Musíme si promluvit o Kevinovi

• Velká Británie We Need to Talk About Kevin (více)

Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že v jejich vztahu není něco v pořádku. Kevin (Ezra Miller) se od raného věku agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce a jeho nenávist v pubertě kulminuje v nejvyšším zločinu vraždy. Ani ve vězení jej však matka neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti… a lásky… tak pokračuje dál. (oficiální text distributora)

Sedliak

Tilda Swinton ako Eva a jej herecký koncert. Oficiálny text prezrádza zbytočne veľa, na tento film treba ísť úplne nepripravený. Kevin je podlé a choré dieťa. Možno až príliš. Nikto nemôže byť až tak krutý v tak nízkom veku, ale dobre, tvorcovia to tlačili do extrémov, aby vyznela pointa filmu. Chválim šikovnú prácu s časovými líniami a tento trend si všímam u viacerých filmoch v poslednej dobe. Tu je umne naznačená rodinná katastrofa, ku ktorej dej pomaly kulminuje v akýchsi spomienkach, zatiaľ čo divák sleduje Evu v akoby reálnom čase už po tej udalosti. Otázky prečo je tak zdecimovaná a prečo sa jej okolie stráni budú nakoniec adekvátne zodpovedané ... a nebude to pekné. ()

mark9th

Uz od prvych minut som vedel, ze toto bude reflektovat beznadej a depresiu. Lepsie povedane Tilda Swinton je definiciou tychto slov. Teda aspon v tomto filme, kde bol jej vykon proste jedinecny a zaroven az hrozivo realisticky. Film posobi silne ubijajuco, nicmene je to skvela psychologicka drama. A Kevin? He is pure evil :) ()

vittorrio

Celkovo stál tento snímok tvorcov okolo 7 miliónov dolárov. 112 minút vás však nepustí ani na záchod a to nielen vďaka obdivuhodným hereckým výkonom ale aj výbornou kamerou. Celková myšlienka zobraziť detstvo netvora je veľmi strhujúca a film šikovne necháva diváka špekulovať nad tým, čo sa hemží v hlave zabijaka a či za to môže jeho matka.Tento snímok určite rozdelí divákov na dve skupiny. Jedna bude názoru, že je tento film len kôpokou depresie, na druhej strane však bude stáť skupina ktorá bude od samého začiatku až do konca filmom naplno uchvátená a s napätím bude čakať ako sa to celé skončí. Filmová adaptácia románu Lionel Shiverovej patrí medzi vydarené a ak ste pochopili pointu tohoto príbehu a sledovali ste ho od začiatku s napätím, bude sa vám páčiť. Nielen za bravúrne herecké výkony, skvele napísaný scénar ale aj úžasnú kameru teda film dávam 4* ()

lusa

Jeden z filmov, ktorý vyvolajú a zanechajú pocit totálnej bezmocnosti. Kevin nie je produkt zlej výchovy, či genetickej predispozície, ani sociálneho prostredia. Len sa mu nejak pomiešali chromozómy alebo ký fras a zrodil sa fokin little bastard, bezcitný sociopat nenávidiaci a milujúci svoju matku. Tilda podala excelentný výkon, jej zúfalstvo bolo až hmatateľné. Po videní depka zdarma na týždeň.. 4* ()

luciebenadova

Ne díky, zase to na mých biologických digitálkách ubralo pěkných pár hodin. Obojí výtečné, jak forma, tak obsah, ale forma přeci jen zvítězila. ()

iz67

Jedna z nejdepresivnějších věcí, které jsem kdy viděl. Beznaděj, bezmoc; Tilda ví a nezbývá ji jen čekat na to nejhorší. Ta krystalická a absolutní esence zla je snad to jediné, co dává člověku šanci si uvědomovat, že to je jen film, a takhle to přeci nefunguje. Nefunguje? ()

ilias

Jeden vtipný obraz - zoufalá matka novorozence, který nepřestává plakat, stojí s kočárkem na křižovatce vedle dělníka se sbíječkou a užívá si úlevu, kterou jí přináší jiný druh hluku. ()

Leonora

Že je mateřská láska automatická a nepodmíněná, je neskutečně toxický a nebezpečný blábol vtloukaný do hlav všem budoucím matkám. Tesat to do kamene... No a teď k filmu. Vizuální stránka je bezesporu působivá a studenej bezpohlavní špičatej čumák Tildy Swinton a její herectví - nebo spíš neherectví se k té roli perfektně hodil. Tak neženská, tak nemateřská, tak nespoutaná, a stejně jí někdo udělal dítě a připravil ji tím o její základní vlastnosti, totálně jí ukradl její osobnost a celý život. A ocitáme se v bludném kruhu, nebo spíš spirále vyšinutosti. Matka dítě nedokáže milovat, protože zatraceně dobře vidí, že to dítě je v nitru zrůda. A z dítěte roste zrůda, protože ho matka nedokáže milovat. A čí je to vina? Ani jednoho z nich. Může za to společnost slepá k psychické bolesti a můžou za to všechny ty lži, který máme vypálený do mozku. Navzdory tak silnému námětu pro mě nebyl film zas tak kulervoucí, jak bylo nejspíš zamýšleno. Nedostatek dialogů nejspíš chtěl být kompenzován atmosférou (nevíte přesně, co se děje, ale vycítíte to). No, nebyl. Prostě nebyl. A to jsem jako matka na tyhle věci dost citlivá. Tohle prostě na dřeň nešlo. ()

lulu37

Obrovská až prehnaná trpezlivosť matky k vlastnému dieťaťu, myslím, že mnohí z nás by ho už minimálne párkrát preplieskali ešte ako malé decko...obrovská inteligencia "diabla", k tomu zabrzdený otec a striedanie línií vytvára velmi zaujímavé pozeranie. Pridávam sa k chválam na Tildu Swinton, jej rezignácia ma dostala. ()

akcul

Bezkatarzní noční můra - skvěle zahraná, senzuálně mozaikovitá, před kterou zavíráte oči i srdce a ve mně osobně probouzející modlitbu za to, aby příběh zůstával příběhem a neměl pranic společného s minulostí, přítomností, budoucností kohokoli z nás. ()

DonBraso

Tohle mě šmakovalo tedy.Ta průzračnost mezi mámou a synem byla precizní a hezky depresivní.Na začátku trochu kostrbaté a už jsem si říkal,to mě zas čeká nějaký mysteriozní filmek,ale pak film odbočí a řiká divákovi takhle to bude až do finále.Snad ani nemá cenu říkat,že v těhle filmech jsou herci to hlavní,když dokážou strhnout diváka a tady tomu nebylo jinak,sledovat Tildu,čím si prochází,jaká je a proč syn je vůbec takový...jenom škoda málo využitého Reillyho,kterýho vážně žeru,tak ten tu byl sice jenom do počtu,ale zato perfektní.Jenom si řikám Proč?Proč to tedy spáchal?Proč už v malém věku mluvil jak teeneger?Proč se měli manželé od sebe oddělit?Trochu se hledám nejspíš sám,ale zato spokojeně. ()

Demoiselle

Vynikající scénář...dialogy...atmosféra...střih...kamera...Tilda i Ezra...o Kevinovi by se mělo mluvit ještě hodně dlouho... ()

Lucretat

Po té vlně nadšení jsem bohužel filmem dost zklamán. Knihu jsem nečetl, ale k filmu mám dost výhrad: 1) chybí uvěřitelná motivace Kevina, chvíli je z něj zvrácený parchant, pak má zase světlé momenty, ale proč dělá co dělá se prostě vlastně nedozvíme 2) proč se k té matce tak chovali ostatní? ona přece de facto nic tak špatného neudělala 3) naprosto špatné vystavění příběhu, žádná gradace děje 4) ubíjející dlouhé, rádoby artové záběry, které se IMHO do filmu vůbec nehodily a naopak mu dost škodily a mě neskutečně nudily a otravovaly Plus si zaslouží samozřejmě Tilda, ale na Oscara to fakt tak silné nebylo. 40% ()

dvurkarlin

Pane jo ! Od počátku mít doma stělesněné zlo ve formě vlastního dítěte, to je síla. Ta bezmoc, kdy se matka snaží a zjevně inteligentní malý ďábel si hraje. Dusno a dusno. Tilda je skvělá. ()

Mr.Keli

Co vy byste udělali s takovým synem? "Neobjektivní" pohled matky dává širší perspektivu snímku se vyjádřit. Osobitá kamera podepřena brilantními hereckými výkony rozvětvuje mnoho otázek, ale nenabízí pochopení. Prostor pro diskuzi je po snímku nevyhnutelný. Viděno v kině (Febiofest), 85%. ()

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

Bílá velryba jako sci-fi thriller?

07.10.2012

Nedávno jsme viděli klasiku Hermana Melvillea ve fantasy verzi a dopadlo to strašně (viz Věk draků). Sci-fi variace by ale mohla dopadnout lépe, protože režii si vezme na starost Lynne Ramsay (foto)… (více)

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

Natalie Portman tasí kolt a dekolt

28.05.2012

Zahraje si totiž ve westernu Jane Got a Gun. Ten napsal Brian Duffield a přestože jeho údajně vynikající scénář rozpoutal v Hollywoodu rvačku a metání tučnými honoráři, nakonec skončil na „černém… (více)