Nádraží ve Velké Lhotě září čistotou a vlaky odsud vyjíždějí vždy přesně. Výpravčím je zde totiž Matýsek, a protože je to pořádný železničář, ví, že co je psáno v jízdním řádu je zákonem pro všechny železničáře, ale i pro vlaky, semafory, závory a výhybky. Jenže v bezprostřední blízkosti Matýskovy stanice se usadil loupežník Řimbuch se svou bandou. Až ke svému doupěti si vybudoval speciální trať a teď čeká na příležitost k velké vlakové loupeži. A tak zatímco výpravčí Matýsek se svým kolegou výhybkářem Šestákem střeží nedotknutelnost výhybky, Řimbuch vymýšlí, jak ji přehodit. (mibara)

ostravak30

Dobré obsazení a krásně barevné a malované kulisy. Jen ta Simona Postlerová a Michal Pešek mi teda dohromady nešli. Možná proto, že Simona je o pár roků starší. ()

Pitryx

Veselá papundeklovka, kterou kazí jen postava Adélky. Protože loupežnická banda, to je něco, co musíte vidět a slyšet. Ta ode mne dostává čtyřicet kusů ze sta. ()

• V pohádce jsou na jízdním řádu názvy nádraží „Samochvaly“, „Důvěřov“ a „Dolní Dedál“. Stejné názvy železničních stanic se objevují i v pohádce Fimfárum Jana Wericha (2002). (Jan.Kanak)