poster

Rozumné řešení (festivalový název)

 • Švédsko

  Det enda rationella

 • Finsko

  Ruotsalainen avioliitto

 • Německo

  Eine vernünftige Lösung

 • Itálie

  Una soluzione razionale

 • angličtina

  A Rational Solution

Drama

Švédsko / Finsko / Německo / Itálie, 2009, 98 min

Scénář:

Jens Jonsson

Kamera:

Anders Bohman

Hudba:

Nathan Larson

Producenti:

Helena Danielsson

Scénografie:

Peter Bävman
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (15)

 • Skejpr
  ****

  Příjemné drama hraníčící s velmi, ale opravdu VELMI hořkou komedií. Humornost v těch nejabsurdnějších momentech je pojata skutečně velmi jemně, ale díky civilním hercům a nevykalkulovanému příběhu a zvratům to funguje takřka na výbornou. Škoda pomalejšího tempa a delší stopáže... 8/10 (45. MFF KV)(3.7.2010)

 • Renton
  ***

  MFF KV(6.7.2010)

 • bassator
  ***

  45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - HORIZONS - Horizonty (Det enda rationella / A RATIONAL SOLUTION / Rozumné řešení) - To rozumné řešení bych dal raději do uvozovek. Zpočátku mi to vše přišlo vtipné, ale s přibývajícím časem jsem začal kroutit hlavou a říkal si, jak to můžou všichni tak dlouho vydržet, takto se přece žít nedá... Kam se poděla všechna jejich hrdost a sebeúcta?... - 3. 7. 2010 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 65%(16.7.2011)

 • jhrasko
  ****

  Situácia, ktorú nechcem nikdy riešiť v živote, ale "stretnúť" sa s ňou na filmovom festivale je výživné a poučné. A s monológom celkom na záver, ktorý ma rozplakal a na chvíľu mi zastavil malý krvný obeh ( a pridal jednu * ). Niet nad pokoru, súdnosť sebaúctu a nezávislosť. Nielen vo vzťahoch.(7.7.2010)

 • Pishin
  ****

  45. MFF Karlovy Vary(8.7.2010)

 • Toj
  ***

  Režisér řekl, že se vedly spory o tom jestli se jedná o drama či komedii. Když se diváci budou smát, tak mu to prý vadit nebude... Projekce tohoto filmu přímo vybízí k nějaké sociologické studii. Není to legrační film, to jen některé scény jsou "úsměvné"... To ovšem český divák prostě musel ukázat, že je natolik inteligentní a smál se tedy úplně všemu, aby pan režisér věděl, že to chápe.. A to se dle mého názoru nehodí.. Směšnost některých scén je vlastně spíš tragikomická a smích v sále rozbil několikrát sílu dramatičnosti a tragičnosti a tedy i celkový dojem z filmu... Na druhou stranu nevěřím tomu, že se v rámci švédské kinematografie jedná o nějak unikátní počin. Je to prosté úsměvná a smutná sonda to problému, který občas lidé mohou pocítit. Avšak nemyslím si, že by film byl nějak převratný, osobitý, jedinečný, nebo důležity... Příjemné strávení trochy volného času...(10.7.2010)

 • Krosmen
  ****

  Rozhodně se nenechte zmást žánrem filmu. Jedná se spíš o ryzí tragikomedii, jak o drama. A to skutečně ryzí s velkým R. Absurdnosti situací působí komicky a celá situace tragicky. Snaha se sblížit a přitom se nevzdálit, do toho všeho vstupuje jakýsi stud před ostatními. Přičemž snaha řešit nastálou situaci, tak jak je ukázáno v tomhle filmu, je sama o sobě dost NErozumným řešením.(27.3.2011)

 • Domec
  ***

  Zajimavej pohled na "milostnej ctyruhelnik". Napad skvelej, ale me to prislo nedotazeny uplne do konce, postavy meli vykreslit o trochu lepe a vztahy by se taky daly udelat trochu lepe. Ale celkove to pusobilo jako jeden z lepsich filmu na MFF KV 45th.(12.7.2010)

 • Sandcrew
  ****

  Jak sám řekl režisér tohoto snímku. Pokud vám to přijde vtipné, smějte se, mě to vadit nebude. V tomto duchu se nese celý film. Ze začátku máte opravdu nutkání se uculovat, postupem času vám však mrzne úsměv na rtech, ostatně jak to dost často u severských filmů bývá. Nakonec se přistihnete, že se jenom divíte. Celkově krásných 8/10. MFF KV(6.7.2010)

 • MyrnaAlec
  ***

  Poáteční veselí se mění ve smutek. Vztahy nejsou hra a upřímnost není vždy třeba.(29.3.2011)

 • Sonome
  ****

  Tragikomický příběh o tom, že rozumné řešení jakýchkoliv emocí je... oxymoron.(2.4.2011)

 • topvideo
  ****

  Skvele podaná téma o ľuďoch v rokoch, ktorým deti vyleteli z hniezda. Zaľúbenosť pominula, prichádza láska. Absurdné, ale teoreticky možné.(25.7.2011)

 • MrD
  ****

  Nikoliv drama ale komedie, tak tento film vnímám já. Nejhezčí chvíle ve filmu byly ty, při kterých jsem se smál - absurdní seznam pravidel společného soužití. Doplnění seznamu o nová pravidla. Jemný humor ve scéně s Erlandem milujícím se v autě s Karin (rozkutálená jablka), šťastný Sven-Erik veslující na člunu a dostávající kopačky. Trpějící Sven-Erik naslouchající milování své "přítelkyně" s Erlandem. Jemný guru přes partnerské vztahy Erlando, jeho noblesní návrhy, nadhled a ohleduplnost mne přiváděly ke smíchu docela často :-). Komedie za 4 *(6.7.2010)

 • Jevablo
  ****

  Nikdy nezapomenu, jak se tomu blonďákovi vždycky něco přecvakne a pak se s funěním vrhá na nejbližší ženu. Zlatý hřeb filmu.(27.9.2011)

 • Randalfien
  ***

  Strašlivá severská depka u které se místy musíte smát. Navzdory skvělým hereckým výkonům (anebo právě kvůli nim), vám ani jedna z postav nebude sympatická, jen budete marně čekat, kdy už si o všem přestanou rozumně povídat a daj si do drštky.(3.7.2010)