Christina (Greta Garbo) se stala královnou již v 5-ti letech. Během její vlády se Švédsko stalo silnou evropskou dominantou. Jako anglická královna Elizabeth I., tak i Christina je nucena k politicky výhodnému sňatku se svým bratrancem, ale její srdce patří španělskému emisarovi Antoniovi (John Gilbert). Stejně jako u Elizabeth I. Se stane náboženství ohniskem protestů a nepochopení Španělů pro svazek jejich královny s katolíkem.. (oficiální text distributora)

Wiliem

Historické drama o ženě, která se už ve svých pěti letech stala královnou Švédska. O ženě která přesto že byla svázáná povinnostmi vůči majestátu, což se jí velmi příčilo, dokázala si zachovat zdravý přístup k životu. Když pak jednoho dne potká osudovou lásku, nedokáže již déle odolávat hlasu svého srdce a rozhodne se vzdát se trůnu a žít svůj vlastní život, své vlastní ideály. Skvěla Greta Garbo. 90% ()

Martin741

Christina bola kralovnou Svedska v rokoch 1632 - 1654 tusim. A jej roly sa perfektne zhostila genialna Greta Garbo - jedna zo zenskych, ktora by dokazala zahrat aj Normu Desmond. Wyky spomina, ze bola scitana a v umeni a kulture, udajne mala rada sdrsne zarty a lov. Vysada stredovekych ludi, lov a polovacka, dost dobri v tom boli aj uhorski krali v stredoveku, viem o tom svoje, pretoze stredovek je moja velka laska. No nic, s5 k Svedsku. Morien nevidi dovody, aby tento film mal vyznamnejsie postavenie v dejinach filmu nez ostatne. To ja jo, mna zaujimaju krali, faraoni, emiri, cisari, sultani a ich politika, tvori to vseobecny rozhlad. Co mna nezaujima, je multi -kulti propaganda ako su vsetky tie Tchory, retardovane ultrapicoviny ako Chappie s hlupuckym robotom a tie dva hnoje od Alena Resnaisa Loni v Marienbadu a Hiroshima, mon amour. 100 % ()

marťan

Gréta Garbo hraje dost přesvědčivě tuto proslavenou švédskou královnu, která žila především velmi uvolněným životem, nesnášela snahy svých ministrů aby se provdala, a málokdy si nechala do vlády mluvit.Milovala přírodu a lov. Oblékala se jako muž, a zamilovaná byla jen jednou, a když byl muž, kterého měla ráda zákeřně zavražděn....vzdala se královského trůnu a odjela do exilu, kde později zemřela ()

majo25

Ak niekto očakáva historickú drámu odohrávajúcej sa na tvrdom severe Európy, podobne ako ja ostane sklamaný. Od začiatku až po koniec ide totiž iba o ľúbostný príbeh mladej švédskej kráľovnej. Že ide iba o štúdiovku so statickým dejom sa navyknúť dá, rovnako na aj silný (kráľovský) patetizmus. Chýba však príbehová nadstavba, väčší dramatický moment, po celý čas iba láska a útrapy mladej kráľovnej, či zasvätiť život povinnosti alebo láske. Tento ľúbostný akt sa dokonca ani nezakladá na pravde, ide o číru historickú fabuláciu. Ani mladá Greta Garbo nie je ktovieako presvedčivá. Aspoňže stopáž nie je krutá. ()

LeoH

Královské melodrama s životopisnými prvky sice není můj žánr, ale jelikož jsem před pár týdny Frearsově Královně nadělil tři hvězdičky, Mamoulianově musím čtyři; je sice o tři čtvrtě století let starší (a patřičně divadelní ve scénáři, herectví i výpravě), ale stokrát stylovější i životnější, nehraje si na víc, než je, a přesto zvládá pojednat téma symbolů, rolí a nesvobody mocných do zcela srovnatelné hloubky. K tomu hlavnímu – romantice – jen tolik, že předkodexově uvolněná epizoda v zájezdním hostinci je krásně čistá, ty prosté věci, co si ti dva o lásce říkají, sahají k podstatě s jakousi s prominutím nadčasově dojemnou jednoduchostí. A na rok '33 je to neuvěřitelně technicky vypulírované. ()

PELC

Jeden z mála úspěšných zvukových filmů JOHNA GILBERTA. Ten zde dokázal, že umí nejenom hrát v němých filmech, ale také i mluvit ve filmech zvukových. Jeho hlas zní příjemně a přirozeně.Tehdejší filmová kritika tvrdila opak. Spolu s GRETOU GARBO vytvořili herecký koncert.Bohužel především velká konzumace alkoholu způsobyla jeho umělecký pád a později i smrt. ()

Han22

Obyčejná romantická pohádka maskující se za historický film. Švédská královna Kristýna nevěří na lásku, ale zamiluje se do španělského vyslance, který není politicky vhodný. Na rok vzniku slušné dekorace i kostýmy, Greta Garbo v roli roztávající ledové královny je parádní... nicméně když už točili pohádku a kašlali na historii, tak mohli tvůrci udělat aspoň happyend. Historický film roku 1933. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Antonio, I feel just the same." "I don't. I feel unlucky being be the 13th."     Historická dráma s romantickou zápletkou, zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorá mi svojím spracovaním pripomína skôr rozprávku (a to myslím v dobrom). A mám pomerne silný pocit, že nejedna klasická česká rozprávka tu čerpala svoju inšpiráciu. Okrem tej kúzelnej rozprávkovej atmosféry ma upútal i zaujímavý príbeh a som tiež rád, že som mal po čase opäť možnosť vidieť Gretu Garbo. Táto slávna herečka totiž ukončila svoju kariéru v pomerne mladom veku, takže tých možností ju vidieť nie je až tak veľa. S prižmúrenými očami dokážem odpustiť aj tú strojenosť v hereckých prejavoch (aj samotnej Grety, najmä tým svojím neprirodzeným smiechom).     "I have quite a collection of royal portraits. My suitors usually come in oil. And I've kept them - because I love a good painting." ()

JimiH

Uhrančivá Garbo je podobně jako Dietrich herečkou, ze které nelze spustit oči. Její schopnost přecházet z dramatických do komediálních a romantických scén je naprosto famózní. Film je velmi dobře natočený, nepostrádá napětí, krásné kostýmy a velmi slušnou výpravu. Někdo možná neskousne naroubovanou romantickou linku, ale já osobně jsem s ní problém neměl. ()

Kragujevac

Příjemný romantický film o švédské královně Kristině, jenž vládla v období 1632 – 1654. Na film se hezky dívá, především díky výkonům vynikajících hollywoodských herců, jako jsou Greta Garbo (Královna Kristýna) John Gilbert (španělský velvyslanec) a pěknému romantickému příběhu s hořkým koncem. ()

JARDAHONDA

V tomto výpravném kostýmním dramatu, kde v režii Roubena Mamouliana hrála po boku svého tehdejšího snoubence Johna Gilberta, podává Greta Garbo pozoruhodný herecký výkon. " Bylo, tak kouzelné být ženou, a ne královnou. Prostě jen ženou v náručí muže, " šeptá Kristýna svému milenci, když vyjde najevo její pravá totožnost. Ví, ale že její poddaní nebudou nikdy souhlasit s tím, aby se provdala za cizince. Zmítaná mezi povinností a láskou musí učinit osudové rozhodnutí........ tak bych definoval celou pointu příbehu, který sice patří ke starší kinematografii, ovšem vyniká svým zpracováním. 85 % ()