Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

TommyDiamond

Nestandartní filmové pojetí režiséra Tomáše Řehořka se docela povedlo. Nikoho jiného než Jana Budaře zde ani obsadit nešlo. Občas jsem se nudil, ale jinak nemám žádné výhrady. Alespoň se to ve skojatých vodách českého filmu trochu rozvířilo. Je smutné, že dávám při hvězdy a říkám:,, Tento počin patří k těm skoro nejlepším českým filmům roku 2011. VIP hláška: S poctivostí leda pojdeš! Celkově 70% ()

klo11bouk

první poctivý český film o myšlení, tváři a "velikosti" původu české hospodářské a politické elity...smotané do příběhu jednoho frajera. protože frajeři to maj vošéfovaný, vole. jo a naprosto úžasnej jan budař. pro mě na oskara. ( malýho, českýho). neodpustím si poznámku že text distributora opět nepřekvapil.hlavně svým překvapením, kterým mě překvapil.opět jsem se lekl že jsem na jiným filmu a tentokrát i v jiné zemi. ()

qvark

One man show Jana Budaře, který suverénně utáhne celý film....i co se řemeslné stránky díla týče, tak by si jednu hvězdu navíc i zasloužil, ale scénář po vzoru svého hlavního hrdiny kopíruje kde co ( Šeptej, Sbal prachy a vypadni,....) ....v patřičně kreténském průvodním komentáři se kokainem poznamenaný czech man předbíhá v ději, což naplní diváka očekáváním v nějaký ,chytrý´ švejkovský švidl, který se ale nedostaví.... ()

Expertt

Jako film bych hodnotil nic moc, ale i přes to to do sebe něco má. Přímo Jana Budaře moc nemusim ve filmech, spíš se mi líbili jeho reklamy, ale v tomhle snímku mi pravda vubec nevadil. Naopak je vidět že při tvorbě byl v týmu někdo kreativní, celkem výstižnej název...ale i detajly který filmu dala určitý tvar a v jistym pojetí i propracovanost. ()

PB2

Příběh muže, který miloval...miloval peníze a byl pro ně ochotný udělat téměř cokoli, ale přesto se nevrhl na tak šikmou plochu jako Tony Montana. Trošku mi vadil neotesaný styl vyprávění, ale v průběhu filmu jsem si zvykl a film hodnotím jako docela chytlavý (i když některé části jsou nudnější). A nevhodný pro děti. ()

Bube1

Určitě nadprůměrný český film z hlediska moderní kinematografie. Strašně se mi líbila Řehořkova hravá kamera a smysl pro styl. Celé to vůbec nepůsobí ''česky''. Czech Made Man je postaven na jedné jediné postavě a kdyby to nebyl Budař, byl by to průšvih. On prostě dokáže svým osobitým hlasovým projevem zaujmout. Ovšem tady končí klady. Bohužel v tomto filmu drtivě zvítězil audio-vizuál nad obsahem. Je to v podstatě jen stylový obrazový doplněk Budařova vyprávění, takže kdybyste si koupili kazetu do rádia s tím samým scénářem, tak z hlediska děje o nic nepřijdete... Proto to není na víc než 3 hvězdy. ()

vitac.

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Moderní vizuální stránkou, provázáním hudební a obrazové složky, dobrou volbou muziky... Příběh je jednodušší, ale nezdálo se mi, že by to bylo ku škodě a co se vtipu týče, já se nasmál dost. Také herci dobří, trapnost a topornost známá z mnoha českých filmů se nekoná. Slabší čtyři hvězdičky, taková variace na Guye Ritchieho z ČR (pohříchu zábavnější než poslední Guy;)) Viděno ve Špalku. ()

Něrpa

Budař je opravdu tragéd. Ani nevím jestli je horší ta jeho kapela nebo herectví. Každopádně film za dvě, reálná postava za odpad, takže jedna s přimhouřením oka. ()

Morrie

No není to špatný, ale úplně dobrý taky ne. Nevyužitý potenciál, místy nevkusný scény a hlavně je to strašně nevyvážený. Za některé pasáže filmu by se nemuseli stydět ani za mořem a zas naopak některý diváka vrátí zpět, domů, k té naší české amatérské klasice. Prosil bych Americký Remake klidně i s ponechání Budeře, ten je skvělej, o tom žádná. Za tu scénku s představováním Marty a Herty dávám čtvrtou hvězdu, to mě fakt dostalo „…víš co, vyser se na to“ :D. Ale jinak, proč ne... ()

Ferenzo

Přesně tohle jsem od filmu čekal. Poslední dva roky se mi stává, že mě trailer až příliš navnadí,ale tady se stalo,že jsem dostal,co jsem očekával. Od Nudy v brně je pro mě Honza Budař borec a opět mě o tom přesvědčil. Jeho herecký výkon a styl vyprávění je nenapodobitelný a Honza ze sebe postupem času udělá českou hereckou legendu. Fakt ujetej film "podle skutečnýho chlapa", kterej riskoval,nebál se a vyšlo mu to. 80%. ()

miki68cz

Koncert Budař se vším všudy, dirigent Řehořek to z dálky řídí dirigentskou hůlkou a z nenápadného valčíčku je symfonie za pět hvězd. Já se nestydím, mě se to líbilo, já to směle DOPORUČUJU všem fanouškům dobrého českého filmu ()

ConDar

Neviem si v hlavnej úlohe predstaviť nikoho lepšieho ako je Jan Budař :) pekný prierez doby a tiež obraz ,, vychcanosti" hlavnej postavy... ()

epoh

Jako fakt ne. Je to 70 minut nafouknutého nic. Řehořek je spolu se Ševčíkem další režisér, jehož filmy mají skvělý vizuál, ale bohužel neumí vyprávět příběh. Škoda ()