Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

Autogram

Zaujímavá forma zrýchlených alebo spomalených akčných záberov sa mi rýchlo prejedla. Hlavne keď obsah za ňou výrazne zaostával. Až tak, že nebolo jasné, kam a prečo film smeruje. Hlavný hrdina si o svojom živote neustále mrmle, mohlo to byť aj zrozumiteľnejšie. Keď sa objavil Havel, bol som trochu prekvapený, a také cameo mi prišlo úplne zbytočné. Chamtivosť je nepekná vlastnosť, ale to som vedel aj bez tohto filmu. ()

koog

Smekám před Tomášem Řehořkem, který ve svém věku točí film jako je CMM nebo PIKO. Film má spád, kamera je velmi pěkná, scénář povedený. A bez Budaře by ten film nebyl tím, čím je, voe. 3,5 hvězdy. ()

utri

Tomáš Řehořek možná jednou bude něco jako český Guy Ritchie, ostatně inspirace se tu nezapře (některý scény jsou skoro jako přes kopírák) -- teď jen, jestli je to dobře ... 3.5* ()

Liqid

Tohle je vážně pecka. Český fim roku, řekl bych. Je to prostě krása sledovat rozdíl, mezi totáčem a dneškem. Vzestup mladého problémového Vrány je pěkně rozjede a film dostává na obrátkách. Protlouká se životem a jde po těch "ku*vách šustivejch". Jde se přes mrtvoly a osobní oběti. Tento film má jedno velké ALE, a tím je mluva Budaře. Jeho výslovnost je ikonická, ale moc jsem mu nerozuměl, takže jsem musel zvyšovat hlasitost a občas vracet snímek. ()

P1tr

Vizuálně i formálně světový film, který překvapivě vznikl u nás. Jde o odlehčené vyprávění založené na skutečných událostech, které se snaží být za každou cenu cool, což je někdy až příliš na sílu a rušivé, ale po většinu času to filmu vychází, na čemž má největší podíl šikovný režisér a Jan Budař, kteří dělají z filmu něco lepšího, než na co má dle nevyrovnaného scénáře nárok. Scénář má opravdu spoustu much a má poněkud vyšší ambice, než kterých reálně dosahuje, ale výkony zbytku tvůrčího týmu jsou tak silné a sympatické, že dělají z filmu zábavnou záležitost hodnou vašeho času. ()

Lukoboss

Že film Czech Made Man stojí a padá s Janem Budařem, je asi každýmu jasný. Ale to vůbec nevadí, ba naopak. Budař je výbornej herec, kterej je schopnej celej snímek táhnout sám, no a tak ho prostě táhne. Celkový pojetí je hodně zvláštní, jedná se totiž o něco, co stojí mezi filmem a dokumentem. Laťku si to drží v podstatě po celou dobu, v průběhu se určitě několikrát zasmějete a z kina odejdete s pocitem, že se vlastně ty prachy dají celkem jednoduše vydělat. Dokonce tak jednoduše, že vám z toho nakonec bude hrabat :). Původně jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4 hvězdama, ale přikloním se k vyššímu hodnocení vzhledem k tomu, jak mladej režisér to natáčel. Kdybychom měli víc takových, nemuseli by vznikat všechny ty ostatní sračky, který nedlouho po tomhle přijdou do kin! ()

Trolejbus

Tomáš Řehořek tímto boduje a Jan Budař si taky u mě zvedl laťku. Je to dóst dobrý! Teda místama jsem až čučel! :-) ()

SG-1

"Příště aspoň nevykřikuj moje jméno. Ty vole, když tě táhli z toho auta, tak si chtěl Čápa. Voni ti pak našli v dokladech, že si Vrána. Měli z toho docela prdel." -mistr Čáp- ()

insurgentes

Většinou když se snažíme být světoví, je to prostě parodie, ale tenhle film světový je. Takový Milionář z chatrče po česku, a to je to pravé NEBE a DUDY. A i Kawasakiho růže se vedle toho může jít bodnout. ()

Kejdlo

Vizuální báchorka s pár světlejšími momenty. Postavy jsou tu většinou epizodního rázu a na celkový dojem nemají vlastně pražádný vliv a slouží jen k občasnému pobavení. Jediné výrazné pozitivum je tak režie nadějného Tomáše Řehořka, který si jistě s chuťí zahrál na českého Ritchieho a kdyby nebylo rozkolísaného až prázdného scénáře, vyšlo by mu to ještě daleko, daleko lépe. 5/10 ()

h0n24 odpad!

Zdeněk Kubík je pozoruhodná, velmi otevřená a inteligentní osobnost s jasnými cíly. ░ Škoda, že "jeho" film nemá ani jednu ze zmíněných vlastností. ()

gutshoter

Budař potvrdil svoje kvality. Mám ho rád i coby velice lidského člověka, zde ztvárňuje svůj morální kontraxt, a to je pro herce vždy příjemná změna a zaručuje to svoji kvalitu. Nicméně film uceleně působí místy až amatérsky a těžkopádně. Scénář se mi líbil, ale ta režie... Asi nic pro mě a strhává to minimálně jednu hvězdu dolu. ()

cachina

Řehořek nám ukazuje, že i u nás jde natočit vizuálně zajímavý a nadupaný film. Technicky je snímek brilantní a bezchybný. Spoustá střihu, neobvyklých úhlů kamery, zrychlení, zpomalení obrazu, barevné filtry, režisér asi ujíždí na obíhání kamery kolem postav. Po této stránce nemám snad výhradu. Prostě se na to hezky kouká. Jenže pouze toto na filmový zažitek nestačí. Řehořek se asi inspiroval v ,,západní´´ tvorbě, především u Guye Ritchieho, u plakátu si vzpoměl na Mechanický pomeranč. Bohužel to postrádá osobitý styl. Film je vyprávěn hlavní postavou, vychcánkem, podvodníkem, zlodějíčkem, arogantním blbcem, Janem Budařem. Vypravěč neustále předbíhá, odbočuje či vrací se zpět v ději. Jeho tón hlasu a způsob mluvy (to bylo samý vole, že jo, kámo apod.) mě neustále iritoval. Jedinou motivací hrdiny či spíše antihrdiny je vidina více a více peněz. Nikdy nemá dost. Jeho postava nikterak neprochází psychologickým vývojem. Díky tomu a také díky svému vystupování se s ním divák nemůže ztotožnit a je mu tedy celkem jedno, jak to s ním dopadne.Struktura filmu je jakoby sled stejných epizod ze života jednoho podvodníka. Divák pořád sleduje ten samý sled událostí. Budař přijde na nějaký trik (nemusí být nezákonný) nebo podvod, jak snadno a rychle přijít k penězům, něco vydělá, poté se to posere a je zase na začátku. A tak to jde pořád dokola. Jen se mění prostředí. Jednou to je v baru, podruhé v blázinci, poté ve věznici, v Číně, bordelu atd. Samozřejmě stihne u toho šňupat koks a spát s každou ženskou, kterou potká. Někdy i dvěma. U každé své akce se mu mění kolega. Vedlejší postavy tu nedostávají příliš mnoho prostoru, a tudíž stejně jako hlavní postava, nestačí projít jakýmkoliv vývojem. Na jedné straně nám Řehořek přináší po technické stránce bravůrně zvládnutý film (i když na někoho muže působit, že je tu těch kamerových hrátek až příliš), na druhé straně ale dějově prázdné, skoro o ničem. Kdyby se nejednalo o český film, asi bych šel s hodnocením o jednu hvězdičku dolů. ()

Sygi

Dle mého názoru skvělé znázornění pestrého života Vrány. Nejlepší je na tom asi Budařův vypravěčský um. Prostě Beroun. ()

klukluka

Výborně udělanej velko(!)film o životě, jak ho (bohužel) nikdy nebudu znát. Šikovnej kluk- tahle předloha. Proti němu jsem vždycky přešlapoval na místě. Co se filmu týče, byl mi tady protivnej Budař. Zahrál to výborně, ale neseděl mi typově. Na světáka podobnýho kalibru je z něj moc cítit venkov. Snad to dělaly i ty paruky (v kombinaci s tím švejkovským nosem). Princ mamánek na koksu. To jsou ta procenta, která tomu chybí do červené. ()