Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Jamall

Parádně mi to sedlo, přičemž chápu, že pro někoho to musí být setsakra nudné. Holt se to musí trefit a u mě se to trefilo. Příjemná a naivní oddychovka s kvalitním a přesným obsazením. A navíc díky K.S.Thomas i příjemně komediální. ()

Movie Maniak

Byť nápad s lovem lososů v Jemenu zní neotřele až bláznivě, někdo by mohl namítnout, že se jedná o ohraný příběh, lovestory, která byla zfilmovaná již tolikrát, že už to nestojí za řeč. Je až neuvěřitelné co ale dokáže úžasné obsazení, výprava a zručná režie. Ewan McŘehoř a Amr Waked jsou sympaťáci jako hrom, Emily Blunt je cílevědomá, nezávislá a zároveň křehká, no a Kristin Scott Thomas zase pořádná mrcha. Všechno do sebe pěkně zapadá a vyprávění ubíhá solidním tempem. Jako třešnička navrch působí perfektní britská angličtina i s Ewanovým skotským přízvukem :) ()

burton-ka

Začínám mít pocit, že Emily Blunt a Ewan McGregor točí jen skvělé a dokonalé filmy. Humor a cit Anglického filmu jen dokazují to nejlepší co nám poslední dobou filmové společnosti přináši. Tento příběh pojednává o pojetí lásky néjen k lidem ale i ke zvířatům - konkrétně rybám (lososům). Kdekdo má raději lososa na bylinkovém másle ale kdo z Vás ví, co k životu potřebují a jak jsou vlastně zvláštní?! A jak je vlastně zvláštní ten cit a něha tohoto filmu - to musíte poznat jedině sami... ()

rigby

Velmi průměrná lovestory s náznakem komediálnosti. Bohužel tento náznak mi vůbec nesedl, protože mi přišel jako hodně přitažený za vlasy. Film je kvalitně natočen, ale příliš sází na oba hlavní představitele a na řemeslnou zručnost spojenou s hezkými neobvyklými obrázky. Ale jinak je v podstatě jedna velká dlouhá story o ničem a od poloviny už začíná opravdu nudit. ()

Elassar

Vcelku dost jsem se na tento snímek těšil, ale znáte to. Když se člověk na něco hodně těší, má možná přehnané požadavky, a proto se často dostavuje zklamání. To se zde právě stalo, ale ne doslova. Ono špatný film to není, ale nějak z mého pohledu zůstal na půli cesty. Zkrátka nevím, co si o něm pořádně myslet a jak by měl vůbec film podle autorů na nás zapůsobit. Co se mi zde líbilo nejvíc, byl McGregor, to je už prostě Pan herec, a proto jeho ztvárnění "prďoli" Dr. Jonese je skvělé, ostatní herci na mě působí mdle - bohužel jak Emily tak i šejk. Scénář a režie na mě působí stejně šedými barvami, jako již zmiňovaní herci, snad jen ještě kamera stojí za pochvalu (pro záběry ostrovní krajiny mám slabost). V součtu 3 hvězdy. ()

gezper

Pohodová a divácky nenáročná komedie, jejíž první část je slibná, aby se to postupně zvrtlo ve prospěch romantického patosu, klišé neopomínaje. Postavy jsou obstojně zahrány, i pohádkový, sympatický a lehce naivní-korektní šejk tam koneckonců sedne. Ewan McGregor i Emily Blunt jsou celkem dobří, ale teprve Kristin Scott Thomas tomu přidává tu správnou další dimenzi ala 'Jistě, pane premiére'! Už jen samotný název filmu hodně napoví o přímočaré hlavní dějové lince. Dále stačí jen sledovat komediální-romanticko-satirickou pomalejší jízdu, která kdyby byla méně sladká a více vtipná, udělala by lépe. Zkrácení o 20min na správných místech by prospělo. Každopádně ten druh humoru, i když sem tam okatě nevěrohodný, mi celkem sednul. [60%] ()

kverula

Pohádka nejen pro dospělé. Věřim, že takový film by se líbil i mé 10-leté neteři. Bohatý šejk by za chvíli překonvertoval i samotný lososy. Jinak příjemná podívaná na rozvíjející se romantiku Emily Blunt a Ewana McGregora a především, na skvěle direktivní tiskovou mluvčí. To sedlo. ()

imaginer21

První přibližně dvě třetiny geniální. Komicky nasazená hudba, roztomile svůj McGregor a pár skvěle vybroušených konverzačních perel. Na Emily i Evana je fakt radost koukat a britská nonšalance, respekt, galance i jemný kontrast toho všeho s autistickou povahou McGregorova Freda je přesně v těch liniích, kde má být. Pak ale přijde scéna s příletem vojenského vrtulníku a zjevení se kohosi v rozvířeném prachu a jakoby veškerá ta předchozí hra měla být jen falešnou upoutávkou na jinak tupý slaďák s předvídatelným (a dost nerealistickým) šťastným koncem. Hallströmův rukopis je znát zejména v té hezčí dvoutřetinové části filmu a samozřejmě na vizuálu s dominujícími širokúhlými krajinářskými reáliemi. Jestli ten zbytek byl jen natlačená kaše, nebo potřeba režiséra se přiblížit spropadenému inteligenčnímu průměru amerických diváků, nevím. Duchovní hodnoty a jemné přibližování se obou aktérů nemělo být tak krutě zabito takovým klišé, jaké v poslední třetine sehrálo podstatnou roli. Rozhodně to ale - jako u každého Hallströmova filmu - zahřálo u srdce, což jsem očekával a čehož se mi nakonec i dostalo. 75 procent. ()

Paserak

Můj přístup k filmu gradoval postupně stejně jako zápal Dr.Jonese pro chov lososů v Jemenu tudíž na první pohled naprosto divný. Musím vyzdvyhnout parádně zachycený vývoj postav. Ewan McG zahrál skvěle "šedého" doktůrka z kanclu a jeho vývoj v akčňáka je prostě skvělý. Zrovna tak vývoj vztahu hlavních hrdinů. Nebylo to žádné "pocem a drc, drc". Cítili jste tu nerozhodnost a vznikající vztah než jakoukoliv zvířeckost. Možná jste i měli radost z toho jak pár lososů přežilo. Já děsnou... Jinak věřím, že kniha může být mnohem zajímavější. ()

david666

Příjemná oddychovka na nedělní večer. předvídatelný děj nahrazují sympatičtí herci, takže jim určitě v jejich projektu budete fandit. ()

kikin01

Nic není nemožné. Lov lososů je povzbuzující, se špetkou perfektně vybraných vtípků, a hvězdným obsazením, které se mi hned ze začátku náramně zamlouvalo, a taky jsem se poculoval celou dobu. Ewan je božský a jeho průpovídky byli vskutku unikátní. Ze zprvu směšného a nereálného projektu, se nakonec vyklube tak příjemný romanťák, že se Vám to prostě musí líbit jako mě. ()

MUNRO

Pošetilost mocných.Jemenský šejk neví kam s dolary,tak proč si v rodné zemi uprostřed pouště nevybudovat umělou řeku plnou lososů?Zpočátku šílený a nemožný nápad se postupně mění v realitu a to díky polopřitroublému vědčíkovi dr.Alfredovi,který o projektu zpočátku nechce ani slyšet.Nicméně nesoulad ve vlastním rodinném soužití a naopak přítomnost pohledné šejkovi asistentky v absurdním projektu jeho postoj mění.Celou věc samozřejmě komplikují okolní vlivy,jako například samolibá vládní spolupracovnice,či místní arabská protizápadní komunita,nebo nečekaný návrat známosti šejkovi asistentky z tragické válečné mise kdesi v Afghánistánu.Já osobně vidím největší trhlinu v celém filmu v obsazení Ewana McGregora,proti kterému normálně vůbec nic nemám.Do téhle role mi zkrátka vůbec nepasuje a mezi ním a Emily Bluntovou to ani náznakem nezajiskří.Ti dva se k sobě hodí asi jako Jaromír Jágr k Ivetě Bartošové..Zato Kristin Scott Thomas je opět dominantní.Nevím,jestli je to tím,že mám pro její herectví slabost,nebo je zkrátka každým filmem lepší a lepší. ()

B3njamin

Co všechno by neudělali politici pro pár hlasů...do toho všeho Ewan s nápadem na lov lososů v Jemenu a je z to film na páteční večer. Docela sranda to byla * * * * ()

Ace.A.T.L.

Tak nějak jiný a tím pádem zajímavý. Určitě to neni tuctovej kousek a je to něco, nad čím se člověk pousměje a zároveň zamyslí. Líbilo se mi to. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

punco

Film veľmi umne režisérsky spracovaný, síce plný romantických predvídaťeľných klišé ale bol som naladený na rovnakú vlnu čiže ma bavil. Dobrý výber postáv, pekná satira na politiku, hodnotenie sedí. ()

klapqua

Mohol to byť ozaj dobrý film, obsadenie na tom mal, ale nejak sa to kdesi po polke vytratilo... Bohužiaľ ma to až tak veľmi nenadchlo a dopozerala som to najmä skrz podmanivé šejkove oči a krásnu angličtinu hlavných dvoch aktérov. Inak mi to prišlo nemastné neslané, akoby sa nevedeli rozhodnúť či to má byť komédia, dráma, alebo romantický film. A tak ani ja sa neviem rozhodnúť, či sa mi to vlastne páčilo a či nie... ()

08.12.2012

07.07.2012