Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

ren-g

Jsem z toho trochu zklamán. Mám rád britské filmy, mám rád britský humor a doufal jsem, že by se mi film mohl líbit. A on se mi líbil, tedy lépe řečeno, ne jako celek. Ke konci už zbytečně začal upadat do takové té obyčejné hollywoodské romantiky, kdy ztratil svou lehkost a vtip. Kdybych měl hodnotit úvodní hodinku, ve které se teprve o jemenských lososech jedná a vše se připravuje, (skvělá Kristin Scott Thomas) tak bych neváhal jít výš, takhle je to jen nadprůměrný film. Ale netvrdím, že se na něj nedívalo dobře. ()

Linsang

Velmi příjemné překvapení. Kdyby nebylo druhé půlky, ve které jsem se občas lehce nudila, bylo by to za plný počet. Rozjezd parádní, komediální linie filmu nemá chybu a klidně bych si s ní vystačila. Kristin Scott Thomas je dokonalá a její chaty s premiérem jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Romantická linka mě až tak nepřesvědčila, i když to mezi Ewanem a Emily slušně funguje. Celé to dění ohledně jejího zmizelého přítele si ale mohli odpustit. Celkem zbytečná vata... Celkově spokojenost, bavila jsem se chvílemi velmi hlasitě. Zásluhu na tom má především fakt, že já Brity prostě žeru :-) ()

Alchemilla

V podstatě tuctový romantický příběh s tuctovými dramatickými prvky a rádobyfilozofickými vsuvkami. Ale Hallströmova poetika mne baví, a tak moje očekávání bylo z velké části naplněno. Mezi Ewanem McGregrorem a Emily Blunt to jiskří, líbí se mi neokázalé herectví Emily Blunt a když se na scéně objeví Kristin Scott Thomas, snímek získává švih a šmrnc. Škoda, že film nevydrží s dechem, a tak se jednoduše stane, že za vrchol filmu považuji zcela jiné místo než měl původně na mysli scénárista. 70% ()

Jurcekk

Keby tam nervali pridrbaných teroristov ( otáčajú koliečkami v priehradnom múre jak v bondovke s connerym), bolo by to vydarené love story okorenené skvelou Thomas. ()

tata22

Už třetí den přemýšlím proč se mi ten film líbil. Teď už to vím díky komentáři od "Gemini". Souhlasím bez výhrad, lépe bych to neřekl, natož napsal. Díky. ()

Alvin

Ewan McGregor jako kabinetní věděc, zprvu tvrdošíjně odmítající zapojit se do bláznivého projektu, je prostě zábavný. To samé platí o Kristin Scott Thomas, šéfové vládního PR, která s energií parního válce projede kudy se jí zlíbí. Emili Blunt sice není moje top favourite herečka, ale pro doplnění romanticke lovestory tu jaksi musí být. No a pak tu máme sice těžko uvěřitelného, ale o to víc charismatičtějšího šejka s jeho filozofickým nadhledem. Dohromady to funguje jako příjemný a zábavný film na sobotní odpoledne, který ocení nejen vaše partnerka. ()

DirtyDozen

A mě to bavilo! Přemoudřelý šejk mě sice štval, ale bylo to dobrý. Co mě zaujalo bylo, jak ten voják přenechal svou dívku chlapovi, který ho urazil...strašně srdečnej člověk, až tak, že by to snad nikdo neudělal...Ale je to film, že? ()

morgan1987

Neuvěřitelná nuda... Min. první polovinu filmu jsem bojovala s tím, abych neusla. Nebýt ve filmu Emily Blunt, nejspíš bych to ani nedokoukala... Závěr filmu už byl o něco snesitelnější, ale celkový dojem je takový, že jednou a stačilo... ()

ragtime

To nejde inak. Ewan McGregor je sympaťák až za Škótsko a Emily Blunt je očarujúca ako vždy. A multikultúrny presah o ľudskej znášanlivosti nemohol byť podaný krajšie a bez zbytočného pátosu. ()

joemikes

Konečně sympatický, pohodový film s příběhem a mými oblíbenci. Emily jako dravá sekretářka z "Devil wears Prada" a charismatický, zasněný kliďas McGregor z "Islandu". Já to věděl, že tescovácký rybičky nejsou z Modrý laguny ;-) ()

teniska.vans

Doktor Alfred mi přišel trochu retardovaný ,jemenský šejk ze sebe chrlil žaludek zvedající moudro za moudrem a oba by se nejraději společně dívali po večerech na rybí porno. ()

Shaman::..

Nebavilo mě to. Vše, jako kdyby bylo prokouknutelné a předvídatelné. Připadá mi, že Hallstrom se už režisérsky vyčerpal... ()

robbez

Poněkud naivní (hlavně představa osvíceného arabského šejka), ale zároveň mile vtipné, originální a citlivě dojemné. Film je obecně určen romanticky založeným ženám (případně mužům). ()

jarmil8

Nudná a dlouhá limonáda s otravným "vizionářem" s prkennými proslovy. Obsazení je skvostné, snaha však marná. ()

demovka

Chápu film jako snahu trochu sblížit nás a další západní země s mentalitou a zvyky muslimského východu. Hlavní představitelé se mi líbili, ale k sobě se nehodili. Ewan mi k Emily nesedl. Ani její nápadník voják mi k ní nesedl. Ani jsem Ewanovi nevěřila odborníka na rybičky atd. Ona byla opravdu výkonná a velmi dobrá asistentka celého projektu a nápadu. Tzn že byla velice dobře zahraná. Charismatický Tom Mison byl dobře vybraný i zahraný, ale některé jeho repliky mi přišli až příliš patetické. Kristin má ode mě opět jedničku s hvězdičkou, do politiky bych ji poslala hned. ()

08.12.2012

07.07.2012