Má odpoledne s Margueritte

La Tête en friche

My Afternoons with Margueritte

Drama / Komedie

Francie, 2010, 82 min

I love to be inside you. That’s where I’m happiest. It’s soft and warm. Like being wrapped in silk. Počuli ste niekedy niečo romantickejšie? Nie? Tak k tomu ešte pridám, že tento muž pestuje zeleninu, zaujíma sa o knihy, rozpráva s mačkou a pomenováva holuby v parku. Plus, jeden z najkrajších fimových záverov aký som kedy videla a priatelstvo, aké by som v starobe zažiť chcela. Zas a znova, film iba pre mňa.(25.4.2017)

Francouzské drama s velmi příjemným příběhem, které nikterak netlačí na pilu a dokáže naplno využít svůj potenciál. Film pozvolna vypráví příběh o neobyčejném setkání, které změní život jednomu muži. Ano, takových snímků tu bylo nespočet, přesto je tento dosti originální a s klidným svědomím mohu říci, že mě v závěru velmi dojal. Svůj podíl na tom má skvěle napsaný scénář a do jisté míry i nepřepálená stopáž filmu, dokonce mi ani nevadili časové posuny do mládí hlavního hrdiny. Velký dík také patří režisérovi, že do hlavních rolí obsadil vynikajícího Gérarda Depardieu a skvělou Gisele Casadesus, která i přes vysoký věk zvládla svoji roli dokonale. Je obrovská škoda, že tohoto filmu se prozatím nechopila Česká televize, jelikož tento film by si větší pozornost rozhodně zasloužil. Závěrem musím konstatovat, že se jedná o jedno z nejlepších francouzských dramat, které jsem v poslední době viděl a mohu ho jednoznačně doporučit. Moje hodnocení 80%(18.3.2013)

Becker znova boduje dalsim jednoduchym citlivym filmom v ktorom sa väcsinu stopaze rozpravaju dve hlavne postavy o svojich pocitoch, trapeniach a zivotnych pravdach. Jednoduchy a nie prilis inteligentny Germain a vzdelana starsia Margueritte. On ma matku, ktora nikdy k nemu neprejavila ani stipku lasky a ona nikdy nemala ziadne deti. Je to vlastne pribeh o laske v ktorom si tieto dve postavy vyplnia dieru v ich zivote. Vedlajsie postavy su uz len do poctu, ale aj tak mi je trochu luto, ze niektore ich nakusnute pribehy neboli dostatocne vyriesene. Ale to drobnost, ktora vysledny velmi dobry dojem filmu nepokazi. Ma to pomale tempo a film neobsahuje ziadne dramaticke zvraty, takze to asi bude cast divakov neskutocne nudit. Mne to nastastie dokonale sadlo a ustrednu dvojicu som si hned oblubil. Gisèle Casadesus pôsobila roztomilo uz aj v predoslych Beckerovych filmoch a Depardieu je sice vyzraty jak svina, ale nastastie ma rovnako velky talent ako vahu a charizmu ma stale na rozdavanie. Dufam, ze sa Becker dozije aspon stovky, aby natocil este mnoho takychto peknych filmov. 8/10.(23.1.2018)

NEVHODNÝ snímek pro ty, kteří by zde hledali akci, či napětí. VHODNÝ naopak pro diváky , kteří umí vnímat lásku, jako takovou a krásu našeho života, složenou ze zdánlivě nedůležitých maličkostí. Ty nám však v dnešní době nějak unikají. A to je škoda. Gérard opět nezklamal. Jak jen to ten chlap dělá..?(22.11.2016)

Fascinující příběh o setkání dvou lidí diametrálně odlišných a také o tom jak se toto setkání "podepíše" na jejich životě. Jak Gerard Depardieu (i když čím dál tím víc objemnější, ale hrát nezapomněl), tak i Gisele Casadesus podávají hodně nadstandardní výkony a nenápadně plynoucí příběh dává divákovi mnoho podnětů k zamyšlení a možná i k "sebeobohacení", což u většiny jiných filmů nebývá až tak častým zvykem. Samozřejmě to není film pro milovníky "akčňáků", hororů či komedií bez humoru, kde divák (pokud vydrží do konce) už za chvíli neví o čem to bylo.(24.4.2019)