Vincent trpí Tourettovým syndromem. Po matčině smrti ho jeho otec dá do ústavu, odtud se však Vincentovi s dalšími dvěma pacienty podaří uniknout. Musí splnit poslední přání své matky - vysypat její popel do moře v Itálii…
Vincentova matka zemřela, ovšem na smrtelné posteli vyslovila své poslední přání - naposledy vidět moře. Jenže, jak se má Vincent dostat k moři, když trpí Tourettovým syndromem a jeho otec ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny? Naštěstí je tu anorektička Marie a Vincentův spolubydlící Alex, trpící obsesí. Společně utečou z léčebny a v otlučeném autě se vydají do Itálie. Jenže Vincentův otec a jejich terapeutka Dr. Roseová jsou jim v patách, naštěstí se neustále hádají, a tak sami vypadají jako pacienti kliniky. Začíná důležitá dobrodružná cesta a jisté je jen to, že na jejím konci nikdo ze zůčastněných nezůstane takový, jaký byl... (oficiální text distributora)

Morgane

Milý, vtipný a duchaplný film, který ocení filmoví odborníci, ale i psychologové. Zejména oceňuji nadhled, s nímž je na psychické poruchy hlavních hrdinů nazíráno - nečeká nás tedy depresivní sonda do duše postiženého, ale příběh plný humoru, který bortí mýty a maže rozdíly mezi "zdravými" a "nemocnými". ()

studentice

Jedním slovem nádherné:). Nebyl tam patos, pribeh byl zajimavy, neotrely. Scenerie Alp dechberouci a herecke vykony presvedcive. ()

andy60

Zpravidla hvězdičkami moc neplýtvám, ale v tomhle případě je to plná palba. Tenhle příběh mě chytil jako málo který, svojí atmosférou, tou cestou samotnou, přírodou, kamerou, postavami, jejichž stav se v průběhu filmu vyvíjí, humorem, poetikou..., no prostě - přál jsem si naskočit k těm třem do auta a namířit si to do Itálie k moři s nimi. A jen tak mimochodem, ta scéna u moře byla natočena Julii Marině, což je takové předměstí Monfalcone. Už deset let tam jezdím rok co rok na dovolenou. ()

Evan7

Neviem sa rozhodnúť medzi 3 a 4 hviezdami. Príbeh veľmi dobrý, vzťah otca a syna s postihnutím. Ťažké životné príbehy. Ale tí herci a všetko mi prišlo až príliš dokonalé. Aj postava hlavného hrdinu. Žeby chodil v psychiatrickom ústave do fitka? Možno som ovplyvnený tým, ako to vyzerá u nás na Slovensku. V Nemecku asi aj ten život s postihnutím je krajší :) ()