Vincent trpí Tourettovým syndromem. Po matčině smrti ho jeho otec dá do ústavu, odtud se však Vincentovi s dalšími dvěma pacienty podaří uniknout. Musí splnit poslední přání své matky - vysypat její popel do moře v Itálii…
Vincentova matka zemřela, ovšem na smrtelné posteli vyslovila své poslední přání - naposledy vidět moře. Jenže, jak se má Vincent dostat k moři, když trpí Tourettovým syndromem a jeho otec ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny? Naštěstí je tu anorektička Marie a Vincentův spolubydlící Alex, trpící obsesí. Společně utečou z léčebny a v otlučeném autě se vydají do Itálie. Jenže Vincentův otec a jejich terapeutka Dr. Roseová jsou jim v patách, naštěstí se neustále hádají, a tak sami vypadají jako pacienti kliniky. Začíná důležitá dobrodružná cesta a jisté je jen to, že na jejím konci nikdo ze zůčastněných nezůstane takový, jaký byl... (oficiální text distributora)

peetriss

Přesně ten druh německého filmu, který mám nejraději: milý, pohodový, sladký i hořký, vtipný i dojemný, komediální i dramatický. Toto road movie je výbornou oslavou života a lásky člověka k člověku, důmyslným uměleckým voláním, abychom sami v sobě provedli revizi v hierarchii hodnot a abychom proplouvali životem s otevřeným srdcem. Skvěle zvládnutý film po stránce herecké, režijní i kameramanské. ()

kritiklon

Asi bych dal normálně 4* ale 75%??? To je prostě málo a trošku mě to pohoršilo :D Tak inteligentní film si u mě zaslouží 84%. Je to sice oddychová jednohubka ale excelentní!!! A dokonce i vtipná ale zároveň vyvážená, což jsem nečekal. Proto jsem se rozhodl že Vincentovi trošku přilepším na 5* i přesto že u mě není TOP snímkem! ()

Jaroslaf

na mě to hlavně možná vinou českého dabingu žádný dojem neudělalo. Hercům jsem nevěřil jejich poruchy a už vůbec ne tomu že by s nimi mohli absolvovat horskou tůru atakpodobně. Tourettův syndrom je vděčnou poruchou pro filmy a to až tak, že ho mám z různých filmů už okoukán (mimochodem v mizivém procentě případů se projevuje nekontrolovatelnými vulgarismy) a přišel mi tady trestuhodně nevyužit. Celé to bylo velmi stěží uvěřitelné. ()

Vesecký

Žádné umělecké veledílo to nebylo. Dívat se po celý film na postiženého Vincenta, vychrtlé Marie a podivně se chovaqjícího Alexe bylo deprimující; prostě filmy, kde jsou hlavními postavami chovanci tohoto typu, mě spíše odpuzují a na náladě rozhodně nepřidají, přestože film má zajisté sympatický námět. No, evropská roudmjůví je ale stejně ještě lepší, než podobné kýče hollywoodské produkce, tak aspoň dvě hvězdičky. ()

Saur.us

Piča, kurva, jebat. Příjemná romantická road movie s netradičně postiženými postavami. Cesta za poznáním sebe sama všech zúčastněných osob. A i s nemalou dávkou humoru. ()

Bird_house

Podle počtu hodnocení jde o méně známý film.. Jde o poměrně silný příběh lidí s různými handicapy.. Jsme svědky postupných proměn nejen těchto postav, ale i člověka s velmi vysokým postavení - politik, který "chce" pro svého syna jen tu nejlepší péči (jen aby se ho zbavil).. Výborně vykreslen Tourettův syndrom v podání Floriana Davida Fitze..!! Tento snímek není ani tak náročný, jak dojemný.. ()

Kingjiri

Pěkná německá skoro-dramedy, která se snaží zaujmout předevšim scénářem a hereckym obsazením. Sázka na oba filmový atributy vychází, protože příběh je pěkně napsanej, i když je občas docela jasný, kam směřuje. Patos je snímku prakticky cizí a "postižení" všech třech klientů léčebny na útěku jsou podávaný s nadhledem. Všichni herci hodně sympaticky vybraný. Neznám žádnýho člověka s Tourettovym syndromem, ale myslim, že ho představitel Vincenta zahrál na výbonou a rozhodně to nebyla lehká role. Nadprůměrnou kvalitu snímku ještě dokresluje povedenej závěr. Jednoznačně doporučuju, film by si rozhodně zasloužil větší pozornost. ()

chrispe

,,Můžeš to potlačit"? - ,,Můžeš ty nekejchnout?" Líbilo se mi to, chvílemi dokonce moc, ale něco mi tam chybělo. A to NĚCO nedokážu pojmenovat. Hlavní trojka mi byla sympatická... kluci více, a to jsem myslela, že obsesivní neurotik Alexander bude jen takovej "přicmrndávač". ,,Umyj si ruce! Kdo ví, kam si je strkáš! A vyřvat se jdi ven!" Příběh předem ne moc odhadnutelný a krásný záběry hor. ()

anitae

Německé drama o nemoci TS - tak toho jsem se hodně bála, a o to víc mě film mile překvapil - líbivý příběh o útěku z ústavu a cestě k moři, o tom že trošku jiní lidé chtějí o to víc žít normálně. Moc jsem se pobavila a film je důkazem toho, že i o smutných věcech se dá vyprávět vesele. Pěkný pohled na Alpy a dobře zvolená hudba - třeba Dania Konig - Cityligts... ()

markotter

Moc pěkná, smutná i veselá road movie o třech pacientech speciálního ústavu (nejedná se o blázny v pravém slova smyslu), kterak si vyjedou splnit svoje touhy. Na konci každý najde něco, co možná na začátku nehledal, včetně otce hlavního hrdiny, který se změnil z arogantního politika v někoho, kdo aspoň trochu chápe počínání druhých. K tomu nádherná scenerie Alp a chytlavá muzika a to všechno dohromady dává film, který uběhne jako voda a vy nebudete chtít, aby končil. ()

ExpertAsie

Od začátku příběhu víte, že tento film nebude ledajaký. Tato postava trpí nějakou chorobou a má stále také cíle, které si chce splnit co v nejbližší době, aby mohl uctít památku matky. Také během jeho dobrodružství se setkáte s překrásnou přírodou. ()

LuiCJ

Pekný film so solídnym príbehom a uchvacujúcim prostredím. Tieto “road trip movies” majú niečo do seba. ()

Gertruda.W

Jednoduchý, nenáročný snímek, ale v tom dobrém smyslu. Road movie, jehož námět je trochu obehraný – cesta s plechovkou popela mrtvé matky k moři. Ale je to zajímavá evropská variace s příjemnými herci, krásnou krajinou a slušným humorem. ()

Marator

Nikdy bych nevěřil tomu, že mě bude bavit německá komedie. Ale po Klepání na nebeskou bránu, Fakjů pane učiteli a čerstvě shlédnuté Vincet jede k moři musím říci, že hmmmmooouu k..va, mrd..t.......jo. ()

Scraffy

Naozaj parádny film, ktorý sa na nič nehrá a servíruje vám surovú zábavu od začiatku filmu. Bavil som sa fakt hodne a za to má film u mňa bod naviac. Scenár je naozaj dobre napísaný a výprava filmu lahodí oku. Nemám takmer čo tomu vytknúť. ()

dzberry

Milé německé překvapení. A to dokonce tak milé, že mi po pár minutách přestalo vadit, že poslouchám němčinu... Velmi slušný a věrohodný a nepodbízivý a nepřehrávaný výkon toho ogara německého, co hrál Vincenta. Laskavý film, ale vlastně nijak překvapivý, vztahy a narovnávání vztahů, útěky a (ne)návraty, vyrovnávání se sama se sebou a s minulostí, do toho trochu romantiky... Tohle všechno už jsem někdy někde několikrát viděl... ()