Vincent trpí Tourettovým syndromem. Po matčině smrti ho jeho otec dá do ústavu, odtud se však Vincentovi s dalšími dvěma pacienty podaří uniknout. Musí splnit poslední přání své matky - vysypat její popel do moře v Itálii…
Vincentova matka zemřela, ovšem na smrtelné posteli vyslovila své poslední přání - naposledy vidět moře. Jenže, jak se má Vincent dostat k moři, když trpí Tourettovým syndromem a jeho otec ho nechal zavřít do psychiatrické léčebny? Naštěstí je tu anorektička Marie a Vincentův spolubydlící Alex, trpící obsesí. Společně utečou z léčebny a v otlučeném autě se vydají do Itálie. Jenže Vincentův otec a jejich terapeutka Dr. Roseová jsou jim v patách, naštěstí se neustále hádají, a tak sami vypadají jako pacienti kliniky. Začíná důležitá dobrodružná cesta a jisté je jen to, že na jejím konci nikdo ze zůčastněných nezůstane takový, jaký byl... (oficiální text distributora)

boombang

Slabší čtyři hvězdičky. Tematika TS výborná, ústřední trio herců také skvělé (i když Karoline působí i normálně dost anorekticky). Dějová linie s otcem je ovšem těžce předvídatelná, ta by se dala celá vynechat (avšak scéna krádeže otcova vozu má vskutku grády). Ale ze scény s horským křížem se mi motá hlava ještě teď... P.S. Katharina Müller-Elmau je fakt pěkná milfka. ()

nula87

Ujetá road-movie s Vincentem, Alexem a Annou, kteří jsou každý úplně jiný, a přesto vytvoří jednu z nejúžasnějších partiček "on the road". 80% ()

Felisr

Bohužel více smutný než vtipný film. Nejvíc připomíná nikoliv Naboso, ale ten film (nevzpomenu si na název), kdy tři invalidé míří do bordelu. ()

Babulik

Odhliadnuc od reklamných záberov na zelené kopečky Álp (už chýbala len fialová kravka...), audinky v každom druhom zábere (má náskok vďaka technike, no...) a neprehliadnuteľnej paralele s Klopaním na bránu, vychodí z toho iskrivá troškukomédia, troškudráma, ktorá nenudí a hlavne neuráža filozofickými drístami o zmysle života na tejto planéte. Fitz si to strihol parádne, zbytok "psychokompánie" našťastie zdatne sekunduje a výsledkom toho všetkého je príjemná podívaná do sveta ľudí, od ktorých sa my "normálni"... väčšinou odvrátime. ()

DonBraso

Nevím jestli jsem sem měl smůlu vidět před tímto snímkem víceméně totožný téma nebo prostě mi tento film přišel až tak moc obyčejný.Obsazení mi nevadilo,ale co už bylo horší,že to bylo takový moc naverbovaný podle šablony,která chtěla být i komedií a ne dramatem.Film sice neměl skoro žádná hluchá místa a vcelku i zajímavý konec,ale čekal jsem,že u moře trochu budu déle.Inu typická roadmovie s nádhernou přírodou,kdy jsem si říkal,že se tam zas za rok vrátím a úplně jsem pořád tvůrcům nevěřil,že jsou v té Zemi,jestli jsou v Itálii už nebo pořád stále v Bavorsku(Ta scéna jak končí Tirolsko a jedou na pumpu,přitom otočí auto mě dostala) a bylo to pro mě trochu hra jestli neuvidim něco kde jsem byl.Příběh zajímavý na nic jsi nehrál,ale emoce páčit se nedají pořád,ještě když jich moc není a odbočky otec a terapeutka zas byla komedie.Kdyby z toho udělali taškařici tak fajn.Film 3* Příroda 5* ()

karolina.val

Zpočátku trošku pomalé, ale je to jen příprava půdy. Jakmile Vincent narazí na Marii, je mi jasné, že to mezi nimi bude ještě stát za to. Od ukradení auta už to jede. Karoline Herfurth se od "Holky to chtěj taky" neskutečně vypracovala a roli anorektičky zvládla výborně. Rozhodně film, který stojí za zhlédnutí, nejen kvůli prostředí a hereckým výkonům, ale i silnému příběhu. ()

Klarkys

Vincent je k sežrání i s Tourettovým syndromem ;) Jinak k filmu- nemůžu říct že bych se nudila, ale nějak to nebylo ono. Námět je skvělý, Florian David Fitz neuvěřitelně přesvědčivý a záběr, ve kterém všichni tři sedí na dřevěném kříži na vrcholku hory mě dostal! Možná, že kdyby to nenatočili Němci, celek by nepůsobil jako delší epizoda Kobry 11 a já bych zvedla hodnocení... ()

ludovit14

Vincent je náchylný k kŕčom a má vulgárne výbuchy, ktoré sú mimo jeho kontroly.VO filme Vincent will Meer,sa v dobrom svetle prezentoval Florian David Fitz, ktorému scenáristický debut naozaj vyšiel.Film vrhá ,veľa kričí , príliš veľa prášku, šišky popové pesničky,Florian David Fitz napísal pre seba film o mladom mužovi s Tourettovým syndrómom- určený na návštevu Stredomoria,,road movie’’.HOD:70%.Milá prekvapenie-Každá z troch hlavných postáv má svoj vlastný príbeh s vlastnou chorobou.PS:Stručne povedané, poskytuje jednu celkom zábavnú jazdu, ktorá je aj dojemná.Nakoniec rieši tmavá témy s jemným humorom-balansuje na tenkej hranici medzi komédiou a drámou(a to nie je krach!). ()

LencaN

Dokoukala jsem trailer a docela mě mrzí, že vlastně prozradil všechno to nejlepší. Potkáváme tady bezva 'ujetou' bandu, mladík s Tourettovým syndromem, anorektička, a neurotik lpící na čistotě. Plus k tomu méně starostlivý otec než by jeho syn potřeboval a jedna doktorka, která si léčením svých pacientů léčí také svoje bolístky. Nejdřív jsem reagovala 'to je hrůza, chudě malý', ale bylo mi řečeno člověkem, který má s postiženými a nějak psychicky narušenými lidmi zkušenosti, že takto se oni baví a mnohdy i mnohem tvrději. Ale mně to bohužel často nepřišlo vtipné, ale spíš mě jímala lítost a soucit. Ale časem jsem tomu přišla na chuť a konečně si taky mohla užít tu srandovní stránku filmu. A řekla bych, že dalším zhlédnutím bych byla schopna to ocenit úplně. Celé to bylo okořeněné nádhernými scenériemi hor. To jsem si pomlaskávala a ten výšlap na vrchol byl opravdovým vrcholem filmu. Na to, že jsem myslela, jak to bude hrozné to kupodivu bylo příjemné překvapení, sice s pomalejším rozjezdem, ale přece. ()

montel

Vincenta (Florian David Fitz) trápí Tourettův syndrom. Projevuje se to tím, že dostává do těla obrovské tiky a u toho hrozně kleje. Nevyhne se tomu ani na matčině pohřbu, po kterém zaveze Vincenta jeho otec do ústavu. Zde se seznámí s křehkou Marií (Karoline Herfurth) a se spolubydlím Alexandrem (Johannes Allmayer). Všichni tři jedné noci společně ukradnou auto vedoucí ústavu a vydávají se k moři do Itálie splnit poslední přání Vincentové zesnulé matky...Úsměvný a zároveň melodramatický příběh, který má rozhodně čím zaujmout. Mě osobně se velmi líbí road movie, protože dokáže příběh velmi rozvíjet, což mi tak nějak u tohoto filmu chybělo. Herecké výkony bych taky úplně nevyzdvihl, protože zahrát magora, který celý film nádává asi nebude pro zkušeného herce problém. Naopak bych vyzdvihl krásné scenérie a přírodu. Ale kdo byl v Alpách, asi nebude překvapen. 55% ()

Pan_Sady

Scénář působí až příliš jednoduše, shrnutí by se dalo popsat jako tři pacienti utíkají z psychiatrické léčebny a vydávají se k moři. Pro mě je tento film spíše roadmovie nikoliv drama protože Alex s klíčky pobíhající po louce nevypadal moc dramaticky a ani v dalších scénách to nebylo lepší, možná jedině scéna v nemocnici, ale to byla asi dvouminutovka celého filmu. Tvůrci se nebáli pustit do natáčení ožehavého téma lidského trauma v podobě tří druhů různých nemocí a úspěšně přetavili tento nápad ve svůj prospěch. Za tuto odvahu dávám plný počet, jelikož předvést dnes něco původního, aby se nejednalo o sračku je přeci jenom docela problém. Vhodnější název pro tento film by byl Kurva, kokot, debil. ()

Pythonator

Shlédnutelná faši.. pardon německá tragikomedie, která není ani moc vtipná ani moc blbá. Na Němce je to docela výkon a patří to bezpochyby mezi lepší snímky rasy vyvolených. ()

teseth

Velmi sympatický filmový počin o výletu tří "nemocných" kamarádů k moři. Herecké výkony jsou na jedničku, Exteriéry luxusní a příběh povedený, ale něco mi na tom všem chybělo. Asi nějaký silný moment stejně jako v Marvinově pokoji nebo Klepání na nebeskou bránu. I když pohled na vrcholky Alp z kříže byl hooodně parádní. Celkově 4*+. ()

RoyBatty444

Subtílna komédia o duševne narušených skoro dospelých a ich uniku z reality a od života. Trpko sladké scény strieda krásna príroda a hľadajúci rodič a vedúca ústavu. Dobre sa na to pozerá a človek sa opäť nabije ak samozrejme nemá podobný osud ako hlavné postavy a možno aj vtedy. ()

vinducha

Vynikající roadmovie 3 chovanců ústavu , která se asi zaslouženě už dočkala US remaku. 3 mladí lidé , 3 různé diagnózy , kteří se nádherně doplňují. Je to prostě prdel a příjemná zábava. ()

jurajP

Na to, že nemám veľmi v láske filmy európskeho typu... teda až na výnimky týkajúce sa histórie (vojen) tak tento milo prekvapil, jednoduchá a príjemná "road movie" čo neurazila... po zamyslení nadchla.... :o) ()

hajner

Niečo ako Klopanie na nebezkú bránu ale menej vtipné,neumierajú ale majú vady,slabší dej aj keď road vpohode. Ale je to skoro ako cez kopirák šak sú to oba Nemecké filmy. Bavilo ma to o dosť menej tak musím dať zákonite aj menšie hodnotenie. ()