poster

Louskáček ve 3D (festivalový název)

 • anglický

  Nutcracker in 3D, The

 • maďarský

  Diótörő 3D

 • anglický

  Nutcracker and the Rat King

  (neoficiální název)
 • anglický

  Nutcracker: The Untold Story, The

 • anglický

  Nutcracker: The Curse of the Rat King

  (festivalový název)

Akční / Rodinný / Fantasy / Muzikál

Velká Británie / Maďarsko, 2010, 110 min

Kamera:

Mike Southon

Scénografie:

Kevin Phipps

Kostýmy:

Louise Stjernsward
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IdaHutt
  ****

  Trochu jsem se bála, aby Končalovskij nezahltil tento kouzelný příběh přílišným množstvím efektů a vkomponováním přehnaně akční fantasy, nicméně celek ukočíroval a dojemný závěr přináší i solidní katarzi. Čajkovského jedinečná hudba z baletu Louskáček, byť "přizpůsobená", zde přece jenom hojně zní - a na konci strhující motiv z 1. klavírního koncertu b moll... Krysácké nácky jsem si vychutnala, zvláště matinku Krysího krále. Prostě, povedlo se, třebaže ne na 100 %.(2.3.2011)

 • VanTom
  ***

  Takhle to asi (určitě) původně napsáno nebylo, ale hlavně že zůstaly fragmenty Čajkovského pověstné hudby. Končalovskij zadaptoval Louskáčka v nedomrlý "baletní" muzikál opěvující dětské sny a představivost, vizuálně přitažlivý, byť dosti výstřední. Nepřišel mi však výrazně nepovedenější, než podobné přeplácané hrané "disneyovky" jako Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz či Zloba - Královna černé magie, možná i naopak.(24.2.2015)

 • Psema
  *

  Trikově solidní, herecky taky, ale k čemu to je, když je všechno ostatní dementní tím nejvíc ubíjejícím způsobem. Nudit se po deseti minutách a klimbat po dvaceti? To se mi v kině a s nasazenými brýlemi asi vážně ještě nestalo.(24.3.2012)

 • fragre
  **

  Inu, zase jeden masakr klasické předlohy. Ten kouzelný páně Hoffmannův příběh spojující v sobě biedermaierovskou idylku s trhlou až horečnatou fantazií je zde prohnán holywoodským masomlejnem (a nic na tom nemění, že je to film britský), vykostěn, "zmodernizován", zakčněn, překopán na nesmysnou fantasy a zabalen do opulentního celofánu digitálních triků. Už tam chyběl jen Bruce , Sylvester či Arnold aby nějakým superkvérem nadělali z krysáků sekanou.(12.3.2011)

 • MrKrahujec
  ***

  Končalovskij - nekončalovskij, tohle je dost promarněná příležitost. Ne že by Louskáček nebyl zfilmováván často, i s nezbytným použitím Čajkovského hudby, ale ta nakonec zůstává ve všech adaptacích tím nejlepším. A tady dvojnásob. Přitom by bylo tak fajn udělat skutečně precizně vypravenou, triky vylepšenou podívanou, ale podle Hoffmanna! Panu Končalovskému se sem sice povedlo narvat pomalu úplně všecko, nevyjímaje i jakési mlhavé reminiscence fašismu málem i s Osvětimskými pecemi, ale Hoffmannova poetika z toho zmizela prakticky úplně. Přitom je tak filmová! Jen dodržet styl a charakter postav a děj samozřejmě taky. Tohle navíc ani nebyl Louskáček, ale nějak divně zmutovaný Pinocchio...(16.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace