Hrdinkami tragikomického příběhu ze současnosti jsou tři ženy – dcera (S. Halčáková), matka (E. Vášáryová) a babička (Z. Kabátová). Ve starém domě na okraji venkovského městečka musí denně řešit problémy svého dobrovolného i nuceného soužití. Ubližují si, aniž by si chtěly ubližovat. Přece by nejradši jedna druhé snesly modré z nebe. Všechny tři touží po štěstí, každá si je představuje podle svého temperamentu a míry životní zkušenosti. Všechny tři touží po mužích, kteří sice procházejí jejich životem, ale zanechávají stopy, které se dlouho hojí – bývalý manžel a otec rodiny (J. Kačer), bratr a strýček alkoholik (F. Kovár) či dceřin přítel (M. Mikulčík). Pořád se ale čeká na toho pravého. Do života trojice však nakonec překvapivě vstupuje sympatický neznámý (J. Bán)… (Česká televize)

ELDoctorow

Som vcelku zaskočený tým množstvom podpriemerných dvojhviezdičkových hodnotení, lebo ono to vôbec nie je zlý film ale práveže vcelku milý, fajn a sympatický. No a v porovnaní s tým, čo ďalšie sa tu ešte v 90. rokoch točilo to je snáď až nadpriemer. Príjemne prekvapený som najmä s ohľadom na to akú hrôzu som od Borušovičovej, po tom čo som od nej zatiaľ videl len jednu poviedku z cyklu 100 percentne čistá láska a to bolo neriedené slovenské filmové peklo, z ktorého sa v noci pomočujem ešte dodnes, očakával. Dokonca aj tá Halčáková, ktorú neznášam už od 90. rokov a ktorej by som za normálnych okolností to uhlie v ktorom sa tam váľa nastrkal do miest kam jej slnko nesvieti a následne zapálil, sa tu dá vydržať. ()

KarolMalina

Jeden z mála skvelých filmov z reálneho života ľudí v po revolučnom období 90. rokov, keď ešte pretrvávala zdravá atmosféra v spoločnosť aj v umeleckom prostredí. Ale tých výtvorov bolo bohužiaľ veľmi málo. Vrece s filmami sa roztrhlo až po miléniu, avšak ich umelecká hodnota takmer nulová, bez tematiky  riešenia a zobrazovania  života reálnych problémov ľudí. Tento film má dušu, i keď maličkú, ale predsa, a zachytáva čiastočne ducha doby 90. rokov, boj o majetky a pozemky za každú cenu. Ľahký humor ale dodáva filmu optimisticky tón. ()

pekkanik

Dobrý film. Keby som chcel hľadať muchy, nájdem ich, ale ako celok mi to sedí. Má bližšie k realite, ako by sme sa niekedy obávali... A pani Kabátová ma v scéne v jablkovej krabici úplne dostala. ()