Dvojitý agent

Dvojitý agent

The Double

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

Nechápu ty záporné hodnocení. Film má dobrý děj se spoustou zápletek, že první twist byl jasný? Vždyť právě na tom si pak ten film staví... Atmosféra ve filmu je rovněž na kvalitní úrovni, navíc výkon Richarda mě mile překvapil (vedle Pierce Brosnana by se nemusel stydět). Nejsou to sice spravedlivé 4*, ale film je podhodnocený a zasloužil by si více jak 65% a proto dávám 70%.(16.7.2012)

Plácám se po zádech! Ne proto, že bych měl S/M choutky, ale..., i když takovej latex.... No, supertajnýho superšpiona jsem prostě odhalil o patnáct minut dřív než ten superagent na plátně. Co ale bylo víc šokující, než návrat Jaromíra Jágra do NHL, byl supertajný cipršpión sám. Choval a pral se stejně blbě, jak bych to ve stejný situaci dělal já. A já nečumim na superakční filmy se superšpionama, aby měli na superpozicích schopnosti jako já.(22.1.2013)

Když ještě odpustim scenáristovi, že postavy všech agentů se chovaly jako kdyby měli IQ 80, tak ale už nevydejchám casting. Nějakej casting vedoucí asi přišel a řekl ,,vezmem nejznámější americký televizní hvězdy a uděláme z nich rusáky, necháme je říct jednu větu rusky a bude to autentický´´.Ne...Zbytek ušel.(11.4.2012)

To co se rozjíždí jako docela slušný špionážní thriller o dvojitém agentovi, sklouzává v závěru do typických amerických žárových klišé, která jsou předvídatelná a filmu hodně uškodí. Alespoň nějakým netuctovým závěrem mohli scénáristé překvapit, ale nestalo se. A tak je tím relativně příjemným a koukatelným jenom výkon R. Gera, co je ovšem v celkovém vyznění trochu málo.(5.7.2015)

• Malarkey

Vesměs jsou tady filmy s Richardem Gerem decentně podhodnocený. Například Lovci stínů nebo Proroctví z temnot. Proto jsem si říkal, že ačkoliv tady ten film má hodnocení jaké chce, může se ve skutečnosti jednat o velice povedený thriller. Na ČSFD průměrné hodnocení neřeším a hodnocení filmů s Richardem prakticky ignoruju. Upřímně teda můžu říct, že jsem se na tenhle film těšil. Opravdu těšil. Popravdě jsem ale zažil docela slušný zklamání. Příběh bláznivej, zpracování béčkový, hudba tomu perfektně nahrává. Herci jediní špatní nejsou, ale to je hrozně málo na politický thriller, který by měl přijít s něčím...šokujícím, což ve filmu opravdu bylo, ale ty emoce u mě vůbec nevyvolat. Řekl bych, že pan režisér tenhle film docela slušně posral.(22.10.2012)

• - Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)

• - Ben Geary (Topher Grace) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)