Dvojitý agent

• USA The Double (více)
Trailer 1

Přes mexickou hranici se do USA dostala skupina ruských agentů. Po půl roce došlo k vraždě senátora Dennise Dardena a to přímo před očima dvou agentů FBI, kteří senátora dlouhodobě sledovali. Pachatel unikl a ani agenti nespatřili jeho tvář. Způsob vraždy ukazuje na ruského nájemného vraha Cassia, který je však podle všeho dávno mrtev. Případ přebírá CIA. Bývalý agent Paul Shepherdson věnoval více jak dvacet let, aby Cassia našel, a tvrdí, že ho zabil. Naproti tomu mladý FBI agent Ben Geary si stoprocentně jistý, že vraždu spáchal Cassius. Má o něm rozsáhlé znalosti a dokonce o něm napsal diplomovou práci, díky které se pak dostal do FBI. Podříznuté hrdlo drátem a navíc způsobem typickým pro Cassia mu dává jistotu. Paul se dozvídá, že jeden z Cassiových spolupracovníků, kterému se říká Brutus, je ve vězení. Paul se domníval, že zemřel a tak společně s Benem za ním zajdou, aby se dozvěděli, kde je Cassius. Aby mu rozvázali ústa, donesou mu rádio, po kterém Brutus již dlouho touží. Ale Paul výslech ukončí s tím, že Brutus lže. Nicméně mu tam rádio nechají. Toho Brutus využije a spolkne baterie, což u něj vyvolá zvracení krve a musí do nemocnice, odkud se mu podaří utéct. Paul s Benem ho pronásledují, a když se rozdělí, aby měli větší šanci Bruta nalézt, Paul Brutovi poví, že on sám je Cassius a podřízne mu hrdlo. Později chce to samé udělat Benovi, ale spatří jeho mladou ženu a rozmyslí si to. Před rodinou mu to nechce udělat. Ben je velmi chytrý a netrvá dlouho a začne Paula podezřívat, že je Cassius. Nechává si své podezření zatím pro sebe, ale Paula sleduje. Mezitím byl v USA spatřen ruský nájemný vrah Bozlovski. Paul za pomoci svých kontaktů zjistí, kde se Bozlovski nachází a zajde za ním. Bozlovski uniká, ale na místě je nalezen muž s podříznutým hrdlem. To Bena ujistí o tom, že Paul je opravdu Cassius. Za pomoci svého kamaráda dají dohromady fotografie ze všech vražd, které provedl Cassius a na všech je vyfotografován i Paul. Jednoho dne najde za stěračem svého vozu fotografii Paula s manželkou a synem a zjistí, že byli zavražděni. Zabil je Bozlovski a Paul zasvětil svůj život pomstě. Zabíjel lidi, kteří měli se smrtí jeho blízkých něco do činění. Zbývá Bozlovski. Paul mu je na stopě a Ben zase na stopě Paulovi... (TV Prima)

Trailer 1

Layath

Richard Gere v pro mne trochu netradiční roli, se svým stále stejným, takřka archetypálně tajemným výrazem. Film potěší milovníky trilogie o Jasonovi Bournovi - akční začátek, houstnoucí děj a pár dobrých (ale už trochu méně překvapivých) zvratů, které film řadí hned po The Departed a výše zmíněnou trilogií mezi to lepší ze žánru špionázních thrillerů posledních let. Až trestuhodně nepochopitelný je ale trailer, kterému se před zkouknutím filmu v každém případě vyhnětě!!! ()

Figu

Solidní překvapení se svižnou akcí a stále šikovným Richardem. Za něj dávám určitě body navíc. Kolem Gera vystupovala spíš široká škála neherců. Jinak Dvojitý agent se nás v závěru ještě snažil díky rozuzlení posadit na prdele, ovšem tato koncovka mě možná tak skolila do postele a uložila ke spánku. Každopádně na to jedno podívání to určitě je! 60% ()

Marze

Existuje nespočet filmů se silnějším vizuálem, údernějším tempem a lepším scénářem. Tím neříkám, že něco z toho je ve Dvojitém agentovi vyloženě špatně. Jen film v ničem neexceluje. A to jediné opravdu zajímavé na scénáři je megaspoiler (a ještě v rámci „hry se žánrem“ nedotažený). Fanoušci Gerea si mohou nějaké to procento přičíst, stejně tak fanoušci konspirací. Pro všechny ostatní bude Dvojitý agent zcela zapomenutelný, i když použitelný žánrový kousek. ()

Kozlowski8

Vysloužilý agent CIA spolu s mladým kolegou z FBI vyšetřují vraždu amerického senátora. Způsob vraždy je typický pro nájemného zabijáka, známého jako Cassius... Zajímavá zápletka s několika neočekávanými situacemi a sympatickým Richardem Gerem v hlavní roli. Brandtovo režijní pojetí však mělo nedostatky a s materiálem mohlo být naloženo lépe. Přesto mne film bavil a určitě nebude patřit k těm, ne které si za pár dnů ani nevzpomenu. 65%. ()

pirate

Původně jsem zvažoval tři hvězdy, ale díky konci, který nabral na obrátkách, dám hezké čtyři. Ale v procentním hodnocení se nedostanu nad 75%. No, řekl bych, že i tohle bohatě stačí. Nutno zdůraznit, že Gere nenabízí až tak moc akční podívanou, najde se však lehce nadprůměrná zápletka (a ačkoli říkám jen lehce nadprůměrná, tak mě rozuzlení překvapilo). ()

• Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)