Dvojitý agent

Dvojitý agent

The Double

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

Priemerný špionážny triler s priemernými hercami a dierami v logike scenára (noviny s krížovkou, rus ktorý vie kde je Gere - nemá to odkiaľ vedieť). Pozrieť sa nato dá ale je to zabudnuteľné ako vlaňajší sneh. Autori si zrejme povedali, že ešte niečo vytrieskajú z Gereho mena, kým nechodí o paličke a neslintá. A Ričrd znudený, zahojený a vďaka budhizmu všehopoznavší nato kývol, reku bude aspoň na kávu. Keby mal tento snímok rok výroby 1993 tak by bol akceptovateľnejší, ale na dnešnú dobu to už nestačí. Aj samotná hra na dvojitých agentov ma nechávala chladným, Beketová je asi zúfalá keď si išla zahrať "paní, máte tu psaní", skrátka ani neviem za čo tie tri hviezdy dávam. Asi za ten drát, a že Ričrd to neprežil. Asta la hlista.(3.10.2013)

R.Gere je ako víno, čím je starší tým je lepší. Naposledy urobil na mňa dobrý dojem vo filme Osobná spravodlivosť a aj teraz ako osoba dvoch tvári, ktorými roky úspešne fungoval ako agent a zabijak. Aj keď v pästných súbojoch pôsobí dosť neohrabane, pretože jeho pôsobenie, renomé je preslávené a poznačené predovšetkým romantickými, životopisnými a dramatickými úlohami, sa stáva čo raz sympatickejšie. Takže záverečná rekapitulácia znie následovne 1.miesto - pekné snímky a kamera s ochotou siahnuť aj za detailami (keď zavraždený muž spadne na chodník a záber ako jeho krv tečie po chodníku okolo ženských topánok, záber snímania oblohy cez hladinu jazera a podobne) , 2.miesto - spomenutý sympatický výkon R.Gereho a posledné 3.miesto - slabšie spracovanie príbehu. Súhrn spomenutých faktov mi dáva výsledné číslo 70%.(29.3.2012)

• Malarkey

Vesměs jsou tady filmy s Richardem Gerem decentně podhodnocený. Například Lovci stínů nebo Proroctví z temnot. Proto jsem si říkal, že ačkoliv tady ten film má hodnocení jaké chce, může se ve skutečnosti jednat o velice povedený thriller. Na ČSFD průměrné hodnocení neřeším a hodnocení filmů s Richardem prakticky ignoruju. Upřímně teda můžu říct, že jsem se na tenhle film těšil. Opravdu těšil. Popravdě jsem ale zažil docela slušný zklamání. Příběh bláznivej, zpracování béčkový, hudba tomu perfektně nahrává. Herci jediní špatní nejsou, ale to je hrozně málo na politický thriller, který by měl přijít s něčím...šokujícím, což ve filmu opravdu bylo, ale ty emoce u mě vůbec nevyvolat. Řekl bych, že pan režisér tenhle film docela slušně posral.(22.10.2012)

• v0jt1s3k

At se na mne nikdo nezlobi, ale takhle podelat slusnej napad, to uz jsem dlouho nevidel. Prvni switch, ok, ten druhej....... noooooo, ze dal za celej film jedinej naznak? Wth? A pak logicke pochody v prubehu. Najednou se zjevi rusak a Gere najednou rekne To je on!! a vsichni to hned berou jako pravdu, ze nam to kua nedoslo!!! Topher mi ve filmech vetsinou sedi, ale tady i pres to, kdo byl ve skutecnosti, tak byl jak opice s cinelama ze SImpsons.(24.1.2012)

Dvojitý agent je jednoduchý jako míchání pudinku, což by mně ani tak nevadilo, protože pudink já děsně rád, ale nesmí se zapomenout ocukrovat. Tím cukrem mám na mysli roli Tophera Grace. Richard Gere je, a klidně se uprskejte, přece jen hráč první ligy, kterému by cucák Topher možná mohl dělat spořádaného synáčka, ale chtít spolu s ním utáhnout celý film, to nemohlo dopadnout jinak, než jako kdybyste si při tom míchání pudinku odběhli na záchod.(21.8.2013)

• - Ben Geary (Topher Grace) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)