Reklama

Reklama

Dvojitý agent

  • USA The Double (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Přes mexickou hranici se do USA dostala skupina ruských agentů. Po půl roce došlo k vraždě senátora Dennise Dardena a to přímo před očima dvou agentů FBI, kteří senátora dlouhodobě sledovali. Pachatel unikl a ani agenti nespatřili jeho tvář. Způsob vraždy ukazuje na ruského nájemného vraha Cassia, který je však podle všeho dávno mrtev. Případ přebírá CIA. Bývalý agent Paul Shepherdson věnoval více jak dvacet let, aby Cassia našel, a tvrdí, že ho zabil. Naproti tomu mladý FBI agent Ben Geary si stoprocentně jistý, že vraždu spáchal Cassius. Má o něm rozsáhlé znalosti a dokonce o něm napsal diplomovou práci, díky které se pak dostal do FBI. Podříznuté hrdlo drátem a navíc způsobem typickým pro Cassia mu dává jistotu. Paul se dozvídá, že jeden z Cassiových spolupracovníků, kterému se říká Brutus, je ve vězení. Paul se domníval, že zemřel a tak společně s Benem za ním zajdou, aby se dozvěděli, kde je Cassius. Aby mu rozvázali ústa, donesou mu rádio, po kterém Brutus již dlouho touží. Ale Paul výslech ukončí s tím, že Brutus lže. Nicméně mu tam rádio nechají. Toho Brutus využije a spolkne baterie, což u něj vyvolá zvracení krve a musí do nemocnice, odkud se mu podaří utéct. Paul s Benem ho pronásledují, a když se rozdělí, aby měli větší šanci Bruta nalézt, Paul Brutovi poví, že on sám je Cassius a podřízne mu hrdlo. Později chce to samé udělat Benovi, ale spatří jeho mladou ženu a rozmyslí si to. Před rodinou mu to nechce udělat. Ben je velmi chytrý a netrvá dlouho a začne Paula podezřívat, že je Cassius. Nechává si své podezření zatím pro sebe, ale Paula sleduje. Mezitím byl v USA spatřen ruský nájemný vrah Bozlovski. Paul za pomoci svých kontaktů zjistí, kde se Bozlovski nachází a zajde za ním. Bozlovski uniká, ale na místě je nalezen muž s podříznutým hrdlem. To Bena ujistí o tom, že Paul je opravdu Cassius. Za pomoci svého kamaráda dají dohromady fotografie ze všech vražd, které provedl Cassius a na všech je vyfotografován i Paul. Jednoho dne najde za stěračem svého vozu fotografii Paula s manželkou a synem a zjistí, že byli zavražděni. Zabil je Bozlovski a Paul zasvětil svůj život pomstě. Zabíjel lidi, kteří měli se smrtí jeho blízkých něco do činění. Zbývá Bozlovski. Paul mu je na stopě a Ben zase na stopě Paulovi... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (147)

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Vysloužilý agent CIA spolu s mladým kolegou z FBI vyšetřují vraždu amerického senátora. Způsob vraždy je typický pro nájemného zabijáka, známého jako Cassius... Zajímavá zápletka s několika neočekávanými situacemi a sympatickým Richardem Gerem v hlavní roli. Brandtovo režijní pojetí však mělo nedostatky a s materiálem mohlo být naloženo lépe. Přesto mne film bavil a určitě nebude patřit k těm, ne které si za pár dnů ani nevzpomenu. 65%. ()

desnik 

všechny recenze uživatele

Naprostá tuctofka...už to tu bylo tolikrát, že bych očekával alespoň originální konec...s tím si filmaři opravdu moc práce nedali...takhle by to neodflákl ani student FAMU v prváku. Hodinu člověk čeká poměrně napjatý, i když stejně ví jak to celé dopadne, a nedočká se ani důstojného rozloučení...mimochodem Gere nic moc, tyhle role mu moc nesvědčí.... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Chudak Gere uz tiez sklzol do videobeckovevych sraciek, ktore svojou vypravou a debilitou pripominaju sucasne Seagalovky. A to ze vam trailer prezradi jeden zvrat nevadi. Ten film je plny prekombinovanych debilnych zvratov. A bohuzial aj dost predvidatelnych, takze ani z nich neplynie ziadna zabava. V jednej epizode serialu Person of Interest bola podobna zapletka, ale bola spracovana ovela lepsie. Takze si radsej pozrite ten skvely serial. 4/10. ()

Whoossain 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od Salt, která mě bavila (nejen kvůli Angelině), tady jsem se chvílemi nudil, chvílemi si připadal, jako když koukám na nějaký televizní seriál a chvílemi nevěřícně kroutil hlavou. Nábor k CIA probíhá na ambasádách a k přijetí stačí říct, že dostanete ty, po kterých se už dlouho pátrá. Inkoust z kanclu se svojí "nulovou hypotézou" přechčije všechny analytiky a specialisty, co se případem zabývali atd. Celé je to tak nějak divně statické, laciné a předvídatelné. Možná i kvůli tomu, že nějakého chytráka napadlo dát jeden ze dvou hlavních zvratů už do traileru a ten druhý, který v traileru není, je tak křečovitý, až má člověk pocit, že scénárista už nevěděl, čím konec filmu zaplácnout. Chvíli jsem přemýšlel o 3 hvězdičkách, ale pak jsem si vzpomněl na Spy game a již zmíněnou Salt a to by bylo nespravedlivé. Takže za 2... ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Slušný, "recyklovatelný" thriller, který neurazí ani nenadchne. Gere už má svá nejlepší léta, tak 15 let za sebou a i když se snaží, žádný comeback se nekoná a závěrečný zvrat není ničím objevný ani originální a pečlivý divák ho odhalí dříve než hlavní hrdina. Když je nuda dá se to ale určitě se nejedná o film, který by bylo zapotřebí vidět vícekrát nebo na který se nezapomíná. Zapomíná a rychle a vůbec ... "o čem to vlastně bylo?" ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)

Reklama

Reklama