Dvojitý agent

Dvojitý agent

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• Kaka

Richard Gere má velkou smůlu. Když už mu dá někdo roli, ve které by mohl být excelentní, tak je to patlal, který neumí dobře udělat film. Double mohla být slušná špionážní jízda, ale místo toho je to nepromyšlená, vizuálně poměrně neatraktivní a ve výsledku i dost nudná a nepřesvědčivá záležitost, která těží maximálně z jakž takž slušných herců. Dost to zabíjí béčkový feeling, protože spoustu věcí je zde podobných a někdy i lepších (méně uhlazený) než například v THE SENTINEL, ale právě z důvodu omezeného rozpočtu a menšímu počtu zvučných jmen se bohužel ve výsledném hodnocení Double ztrácí až někde v propadlišti dějin. Jeho bratříčci a sestřičky vypadají na první pohled o mnoho více cool a to je jak se zdá v rámci žánru velmi důležité. Dvojitá katarze se dá přežít, člověk s ní už podle traileru tak trochu počítá.(3.3.2012)

Béčkový thriller s nie zlým obsadením, ale hrozným scenárom. Už od začiatku je jasné, o čo pôjde a kto je Cassius, čo je veľká chyba scenáristov. Gere celkom ušiel a zaslúžil by si ešte lepšie role, ako táto. Napriek tomu je to film, ktorý nikoho neurazí a myslím si, že na jedno pozretie celkom ujde... 55%(11.12.2013)

Vůbec mně to nepřišlo tak hrozný, jak se tady v některých komentářích objevuje. Jedná se o slušnou krimi/špionážní podívanou, kde se R. Gere taky konečně ukáže i z jiné stránky, než je obvykle znám. Samozřejmě existujou i lepší filmy s touhle tematikou, ale rozhodně se The Double nemá za co stydět. 3,5/5*(27.4.2013)

To ale nebylo vůbec špatné náhodou. Gere je pořád frajer a jeho herecklý projev pořá stojí na umu a věrohodnosti. Celý problém Dvojáka je tak v absolutně překrouceném příběhu, který prostě diváka utahá a zašlape celkové hodnocení do lehkého nadprůměru. Dobrá kamera, kvalitní akce a již zde xx krát propíraný scénář, který jednoduše.....je špatný...(26.2.2013)

Vysloužilý agent CIA spolu s mladým kolegou z FBI vyšetřují vraždu amerického senátora. Způsob vraždy je typický pro nájemného zabijáka, známého jako Cassius... Zajímavá zápletka s několika neočekávanými situacemi a sympatickým Richardem Gerem v hlavní roli. Brandtovo režijní pojetí však mělo nedostatky a s materiálem mohlo být naloženo lépe. Přesto mne film bavil a určitě nebude patřit k těm, ne které si za pár dnů ani nevzpomenu. 65%.(27.1.2014)

• - Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)

• - Ben Geary (Topher Grace) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)