Dvojitý agent

The Double

Dvojitý agent

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

To co se rozjíždí jako docela slušný špionážní thriller o dvojitém agentovi, sklouzává v závěru do typických amerických žárových klišé, která jsou předvídatelná a filmu hodně uškodí. Alespoň nějakým netuctovým závěrem mohli scénáristé překvapit, ale nestalo se. A tak je tím relativně příjemným a koukatelným jenom výkon R. Gera, co je ovšem v celkovém vyznění trochu málo.(5.7.2015)

Slušný, "recyklovatelný" thriller, který neurazí ani nenadchne. Gere už má svá nejlepší léta, tak 15 let za sebou a i když se snaží, žádný comeback se nekoná a závěrečný zvrat není ničím objevný ani originální a pečlivý divák ho odhalí dříve než hlavní hrdina. Když je nuda dá se to ale určitě se nejedná o film, který by bylo zapotřebí vidět vícekrát nebo na který se nezapomíná. Zapomíná a rychle a vůbec ... "o čem to vlastně bylo?"(8.4.2012)

Vůbec mně to nepřišlo tak hrozný, jak se tady v některých komentářích objevuje. Jedná se o slušnou krimi/špionážní podívanou, kde se R. Gere taky konečně ukáže i z jiné stránky, než je obvykle znám. Samozřejmě existujou i lepší filmy s touhle tematikou, ale rozhodně se The Double nemá za co stydět. 3,5/5*(27.4.2013)

Priemerný špionážny triler s priemernými hercami a dierami v logike scenára (noviny s krížovkou, rus ktorý vie kde je Gere - nemá to odkiaľ vedieť). Pozrieť sa nato dá ale je to zabudnuteľné ako vlaňajší sneh. Autori si zrejme povedali, že ešte niečo vytrieskajú z Gereho mena, kým nechodí o paličke a neslintá. A Ričrd znudený, zahojený a vďaka budhizmu všehopoznavší nato kývol, reku bude aspoň na kávu. Keby mal tento snímok rok výroby 1993 tak by bol akceptovateľnejší, ale na dnešnú dobu to už nestačí. Aj samotná hra na dvojitých agentov ma nechávala chladným, Beketová je asi zúfalá keď si išla zahrať "paní, máte tu psaní", skrátka ani neviem za čo tie tri hviezdy dávam. Asi za ten drát, a že Ričrd to neprežil. Asta la hlista.(3.10.2013)

Pěkný thriller s prvky dramatu. Ani jednou jsem se nepodíval na hodinky, což je pro jakýkoliv film vždy dobré. Gere předvádí svůj standard, Sheen také, ale Grace se snaží co může a role mu sedla. Obsah určitě není nic nového pod sluncem, ale pár překvapení tu je. Gere v soubojích a i v jiných akčních scénách nepůsobí směšně a mohl by se pomalu dostat i do Expendables 7. :-)(26.6.2014)

• - Ben Geary (Topher Grace) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)