Dvojitý agent

Dvojitý agent

Krimi / Drama / Akční / Thriller

USA, 2011, 94 min

• castor

Podivné motivace jednotlivých postav nám tvůrci nakonec vysvětlí, nicméně to dělají takovým způsobem, abychom to skutečně dokonale pochopili. Právě zbytečná doslovnost strhává tuhle už tak průměrnou záležitost ještě do průměrnějších vod. Přitom toho v rámci žánru vzniklo tolik, že je s podivem, že se do toho pouští další scénáristé znovu a znovu a vyjma pár „překvapení“ nejsou sto nic (nového, jiného) nabídnout. Dvojitému agentovi chybí atmosféra, chybí tah na bránu, vizuálně je neatraktivní, nenapínavý, herecky průměrný (přitom Gere umí, ne že ne, jenže jeho výběr rolí je v poslední dekádě s poměrně velkým otazníkem). A ano, trailer musel dělat totální idiot!!(26.5.2012)

Dvojitý agent je jednoduchý jako míchání pudinku, což by mně ani tak nevadilo, protože pudink já děsně rád, ale nesmí se zapomenout ocukrovat. Tím cukrem mám na mysli roli Tophera Grace. Richard Gere je, a klidně se uprskejte, přece jen hráč první ligy, kterému by cucák Topher možná mohl dělat spořádaného synáčka, ale chtít spolu s ním utáhnout celý film, to nemohlo dopadnout jinak, než jako kdybyste si při tom míchání pudinku odběhli na záchod.(21.8.2013)

R.Gere je ako víno, čím je starší tým je lepší. Naposledy urobil na mňa dobrý dojem vo filme Osobná spravodlivosť a aj teraz ako osoba dvoch tvári, ktorými roky úspešne fungoval ako agent a zabijak. Aj keď v pästných súbojoch pôsobí dosť neohrabane, pretože jeho pôsobenie, renomé je preslávené a poznačené predovšetkým romantickými, životopisnými a dramatickými úlohami, sa stáva čo raz sympatickejšie. Takže záverečná rekapitulácia znie následovne 1.miesto - pekné snímky a kamera s ochotou siahnuť aj za detailami (keď zavraždený muž spadne na chodník a záber ako jeho krv tečie po chodníku okolo ženských topánok, záber snímania oblohy cez hladinu jazera a podobne) , 2.miesto - spomenutý sympatický výkon R.Gereho a posledné 3.miesto - slabšie spracovanie príbehu. Súhrn spomenutých faktov mi dáva výsledné číslo 70%.(29.3.2012)

V komentáři je PÁR LEHČÍCH SPOILERŮ (ale myslim, že zážitek z filmu výrazně nezkazej). Po zkouknutí celýho filmu vás můžu všechny ujistit, že si trailer klidně můžete pustit, protože spoiler v něm neni tolik zásadní (dozvíte se ho už po necelý půl hodině) a převážná většina snímku staví právě na něm. Člověk nabyde dojmu, že už je všechno prozrazený a nemůže ho nic překvapit. Jenomže všechno neni uplně tak, jak se zdá a každej z ústřední dvojice má přece jenom nějaký to tajemství (twist na závěr). The Double je solidní žánrovej průměr, na kterej si sice za pár dní po projekci asi nevzpomenete, ale na jedno zkouknutí je to vcelku fajn podivaná.(15.1.2012)

,,RUSKO MÁ NYNÍ V USA DESETKRÁT VÍC TAJNÝCH AGENTŮ, NEŽ BĚHEM STUDENÉ VÁLKY"..... /// Cassius je zpátky. Jak to? (mě se neptej, vím jen, že jeden senátor leží v krvi na ulici...) Richarde (Gere) je čas na návrat do služby!!! CIA, FBI, vzpomínky na minulost a oceňuju, že kameraman i rejža dělaj všechno možný (i nemožný), aby navodili iluzi atmosféry ,,áčka“. Scénář bohužel nepřechčijou, ale i tak se dá povznést nad laciný kecy, ,,nulovou hypotézu“ a překvapivě nepřekvapivou konspirační teorii. Hrátky s nestvůrou možná mají problém s rozpočtem, ale výsledek je lepší, než jsem čekal. Je to film, kterej se dá vidět a neumřít. Což by mohlo (ke štěstí) stačit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem si myslel, že se R.Gere narodil v Moskvě! 2.) V křížovkách vyplňuju jen tyhle políčka: ,,Pět svisle...Sedmdesát vodorovně...Třicet dva svisle“. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.1.2012)

• - Ben Geary (Topher Grace) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)