Reklama

Reklama

Dvojitý agent

  • USA The Double (více)
Trailer

Obsahy(1)

Přes mexickou hranici se do USA dostala skupina ruských agentů. Po půl roce došlo k vraždě senátora Dennise Dardena a to přímo před očima dvou agentů FBI, kteří senátora dlouhodobě sledovali. Pachatel unikl a ani agenti nespatřili jeho tvář. Způsob vraždy ukazuje na ruského nájemného vraha Cassia, který je však podle všeho dávno mrtev. Případ přebírá CIA. Bývalý agent Paul Shepherdson věnoval více jak dvacet let, aby Cassia našel, a tvrdí, že ho zabil. Naproti tomu mladý FBI agent Ben Geary si stoprocentně jistý, že vraždu spáchal Cassius. Má o něm rozsáhlé znalosti a dokonce o něm napsal diplomovou práci, díky které se pak dostal do FBI. Podříznuté hrdlo drátem a navíc způsobem typickým pro Cassia mu dává jistotu. Paul se dozvídá, že jeden z Cassiových spolupracovníků, kterému se říká Brutus, je ve vězení. Paul se domníval, že zemřel a tak společně s Benem za ním zajdou, aby se dozvěděli, kde je Cassius. Aby mu rozvázali ústa, donesou mu rádio, po kterém Brutus již dlouho touží. Ale Paul výslech ukončí s tím, že Brutus lže. Nicméně mu tam rádio nechají. Toho Brutus využije a spolkne baterie, což u něj vyvolá zvracení krve a musí do nemocnice, odkud se mu podaří utéct. Paul s Benem ho pronásledují, a když se rozdělí, aby měli větší šanci Bruta nalézt, Paul Brutovi poví, že on sám je Cassius a podřízne mu hrdlo. Později chce to samé udělat Benovi, ale spatří jeho mladou ženu a rozmyslí si to. Před rodinou mu to nechce udělat. Ben je velmi chytrý a netrvá dlouho a začne Paula podezřívat, že je Cassius. Nechává si své podezření zatím pro sebe, ale Paula sleduje. Mezitím byl v USA spatřen ruský nájemný vrah Bozlovski. Paul za pomoci svých kontaktů zjistí, kde se Bozlovski nachází a zajde za ním. Bozlovski uniká, ale na místě je nalezen muž s podříznutým hrdlem. To Bena ujistí o tom, že Paul je opravdu Cassius. Za pomoci svého kamaráda dají dohromady fotografie ze všech vražd, které provedl Cassius a na všech je vyfotografován i Paul. Jednoho dne najde za stěračem svého vozu fotografii Paula s manželkou a synem a zjistí, že byli zavražděni. Zabil je Bozlovski a Paul zasvětil svůj život pomstě. Zabíjel lidi, kteří měli se smrtí jeho blízkých něco do činění. Zbývá Bozlovski. Paul mu je na stopě a Ben zase na stopě Paulovi... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (147)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Vesměs jsou tady filmy s Richardem Gerem decentně podhodnocený. Například Lovci stínů nebo Proroctví z temnot. Proto jsem si říkal, že ačkoliv tady ten film má hodnocení jaké chce, může se ve skutečnosti jednat o velice povedený thriller. Na ČSFD průměrné hodnocení neřeším a hodnocení filmů s Richardem prakticky ignoruju. Upřímně teda můžu říct, že jsem se na tenhle film těšil. Opravdu těšil. Popravdě jsem ale zažil docela slušný zklamání. Příběh bláznivej, zpracování béčkový, hudba tomu perfektně nahrává. Herci jediní špatní nejsou, ale to je hrozně málo na politický thriller, který by měl přijít s něčím...šokujícím, což ve filmu opravdu bylo, ale ty emoce u mě vůbec nevyvolat. Řekl bych, že pan režisér tenhle film docela slušně posral. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,RUSKO MÁ NYNÍ V USA DESETKRÁT VÍC TAJNÝCH AGENTŮ, NEŽ BĚHEM STUDENÉ VÁLKY"..... /// Cassius je zpátky. Jak to? (mě se neptej, vím jen, že jeden senátor leží v krvi na ulici...) Richarde (Gere) je čas na návrat do služby!!! CIA, FBI, vzpomínky na minulost a oceňuju, že kameraman i rejža dělaj všechno možný (i nemožný), aby navodili iluzi atmosféry ,,áčka“. Scénář bohužel nepřechčijou, ale i tak se dá povznést nad laciný kecy, ,,nulovou hypotézu“ a překvapivě nepřekvapivou konspirační teorii. Hrátky s nestvůrou možná mají problém s rozpočtem, ale výsledek je lepší, než jsem čekal. Je to film, kterej se dá vidět a neumřít. Což by mohlo (ke štěstí) stačit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem si myslel, že se R.Gere narodil v Moskvě! 2.) V křížovkách vyplňuju jen tyhle políčka: ,,Pět svisle...Sedmdesát vodorovně...Třicet dva svisle“. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Mé oko již zazřelo nějaký ten agentský snímek, kdy někdo zarputile honí sebe sama, ale přesto mne to zase poměrně bavilo. Když totiž američtí herci opráší své školní znalosti ruštiny, tak je každý rozhovor v azbuce skvělým zážitkem. A za malý zázrak považuji to, že šedovlasý veterán Gere nepůsobí v bojových scénách směšně, přestože má za posledních 100 let při tréninku na tatami poměrně výrazné absence. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $137,921Tržby Celosvetovo $4,724,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $877,638 //počet predaných kusov 13,903Tržby za predaj DVD v USA $1,262,989 //počet predaných kusov 68,458║ taký ľahší thriller ktorý neurazí /55%/ ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Retardovaný špionážní thriller zavile střídající odporné kamerové filtry s tvůrčí bezradností. Ríša má od začátku napsané centrofixem na čele „I´m Cassius“, ale film odmítá využít skutečnost, že to ví všichni kromě toporného Tophera. A aby toho nebylo málo, tomu pak dopíšou na čelo „Nyní z vás uděláme idioty“.. Brandt to svým umem téměř poslal do seagalovských vod (s mistrem Stevenem by to pochopitelně byl Dvojitý agent Trojitá brada) a já tímto žádám všechny obyvatele Washingtonu, kteří nikdy nepracovali pro ruskou tajnou službu, aby se seřadili uvnitř Lincolnova památníku. Mačkat se tam nebudete.. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Richard Gere se při jedné scéně zranil, když si vyhodil rameno. Natáčení proto muselo být přerušeno asi na šest týdnů. (blackrain)

Reklama

Reklama