Policista Amadeus se odjakživa cítil odstrčen, protože na rozdíl od všech svých příbuzných nemá hudební nadání, a navíc trpí silným odporem k hudbě. Nyní se dostává na stopu skupinky hudebníků, která se rozhodla ovládnout veřejný prostor svými akustickými útoky. Podaří se mu překazit kompozici pro šest lékařů, pacienta a operační sál, anebo se sám stane obětí války vedené pomocí hudby? Tvůrci filmu naplno zúročují svou fascinaci městským prostředím a ke zvukům, které nás obklopují, přistupují s obdivuhodnou kreativitou. Způsobem, jakým proti sobě staví hlavní postavy a jejich rozdílné postoje, bojuje snímek proti tichu, nudnému střednímu proudu i hudebnímu snobství, ale také ukazuje, že hudební moderna může být zábavná. Při tom všem ale film nezapomíná na své hrdiny a jejich touhu po naprostém klidu, či naopak hlučném vytrhávání z každodennosti. Zvuk hluku dokazuje, že hudba může opravdu měnit životy lidí. (MFF Karlovy Vary)

rhodos

O tom, že se dá hrát na cokoliv, od kuchyňského mixéru po zubní vrtačku nám vypráví tento geniální příběh s perfektním soundtrackem. Tento film je pro mne ve všech ohledech zkrátka filmová událost roku 2011. ()

JARDAHONDA

Instrumentální skvost... Jízda jako hrom, mám rád smysl pro neobvyklost a tento snímek opravdu vyčnívá z davu. Každopádně kladným směrem. Jsem rád, že " šílenci " ještě nevymřeli :) ()

Ollivander

Skvělá nálož originality a recese. Škoda jen, že tempo filmu z úvodu nevydrží až do konce. Nicméně hudební kreace opravdu obdivuhodné. Hudba (Magnus Börjeson & Six Drummers / Fred Avril): 5z5 (100%) / 2z5 (40%) ()

Hippi

Zajímavý pokus - ale jen pokus. Je to trochu nedotažené, maličko mě to minulo. O co tvůrcům filmu vůbec jde? O originalitu především. Ale jinak? Revoluce proti společnosti? Proti mainstreamové hudbě? Těžko říct, ono to všechno tak nějak vyzní do ztracena. Ale originální to je, hudební motivy jsou skvělé a hned při první scéně v autě je to fakt skvělý beat :-) ()

raininface

Dobrá pakárna. Ale při scéně, kdy ti pošuci hráli na toho pacienta s hemeroidama, jsem řval smíchy. A to jsem ještě netušil, že to klidně mohli být hostující vědci z České republiky. ()

mmimma79

Už dlouho jsem neviděl něco tak originálního, zábavného a svěžího. Zkrátka "každé umění přálo by si býti hudbou". ()

Lonelybiker

Zajímavý námět - ze začátku to vypadalo na hodně povedenou komedii s výraznou hudební složkou a dobře jsem se bavil, ale druhá polovina filmu už je slabší a na konci z toho máme dokonce lovestory. Každopádně jdu shánět soundtrack, protože ten bude stát za to :-) ()

goesses

Naprostá bomba ! Od začátku do konce, hravé, hudebně úžastně zpracované, ztřeštěné. Takové komedie je radost shlédnout. Oceňuji taky fakt, že když se film vystříhá, působí některé jeho části jako regulérní videoklipy. Proč ne ? ()