Žlutý

(neoficiální název)
  • Velká Británie Adicolor Yellow
všechny plakáty
Krátkometrážní / Akční
Velká Británie, 2006, 4 min

Neill Blomkamp natočíl tento svůj krátký film pro firmu Adidas, jež vypsala soutěž na libovolné filmové ztvárnění barev ze své sportovní série. Jihoafrický režisér, věren duchu své ostatní tvorby, také tento snímek věnoval tématu segregace - tentokrát jsou ostrakizovanou skupinou androidi. (fmash)

Milan25

Já nikdy nevím, jak ty Neillove kraťasy hodnotit. Všechno to vypadá jako několika minutový výstřižek z televizní reportáže nebo dokumentu, a pořád dokola podobné téma. ()

TERRORDROME

Falošný trailer na film o nejakom robotovi čo behá a strieľa. Sterilný mix Ja Robot a Ghost in the Shell ktorý určite ( aspoň mňa ) nedokáže navnadiť na prípadný celovečerný film. Efekty sú dosť dobré, chýba len akýkoľvek nápad čo by to celé ťahal. ()

Prochy38

Vážně? Reklamy? Dobrá, ta práce je na tom znát a při troše větší snahy tam toho Blomkampa poznám, ale stejně.... Natočte film a zavřu hubu... Byl by to dobrý film. ()

PEZ

Tak toto už vyzerá ako ozajstný film. Neill Blomkamp napísal a natočil Adicolor Yellow pre Adidas so svojou ženou. Rozpočet bol 100 000 USD, natáčali v Shanghai. A dali do toho svoje typické motívy - A.I., androidi, pokus o ich elimináciu. Nie je to nič svetoborné, ale ten štýl, atmosféra a dynamika, vôbec celková kvalita finálneho výsledku - to všetko mal už Neil v 2006 v malíčku. Prijde mi to ako zjednodušená verzia Ex Machina. ()

LetztesBiest

Líbilo se mi zpracování i námět, ale postrádám zde nějaký děj či pointu - celé to působí spíš jako trailer na film, který (bohužel) neexistuje. Ale koukalo se na to dobře a já mám slabost pro androidy, takže za 4* ()

Bigwave

Čtyř minutová přehlídka digitálních efektů, které jsou doplněny neúplnou myšlenko na celovečerní film. Přišlo mi to jako hodně velká amatéřina, opravdu nějaké závěrečná práce nebo jen cvičení. ()

yaqwsx

Už od prvního okamžiku cítíte, že tento kraťas režíroval Neill Blomkamp. Z každého snímku cítíte jeho typický styl. Jenže je to pořád to samé dokola, chybí mi tu něco víc (ano, třeba celovečerní film) ()

LucTheGreat

He?! Týpek, co natočil tohle, je vážně ten samý, co má na svědomí District 9?? Tomu se mi nechce věřit. Má to 4 minuty a nudí to tak, že jsem měl chuť se během této doby 3x zastřelit. ()

burg

Trailer k něčemu většímu? Možná. K něčemu, co už tu stokrát bylo a stokrát stejně? Určitě. Reklama? Ani omylem. ()