Humanitární skupinka zdravotníků je na své zpáteční cestě z bývalé Jugoslávie unesena a uvězněna neznámými cizinci. Od této chvíle zdravotní sestra Carol a její dva kolegové mohou jen s hrůzou přemýšlet o tom, co s nimi únosci plánují... (PetriK12)

headcrab

Technicky je to docela parádička (hrátky s kamerou, zvuky, hudba, reálná krev...), to jsem kolikrát přemýšlel i o 4*, jenže obsahově je to tak neoriginální a šedivý, že 3* jsou ještě moc. Jak píše 2-Xtreme, film nepřináší absolutně nic novýho, kostra příběhu jak vystřižená z učebnice. Pro fanoušky žánru ale zkouknutí rozhodně neuškodí. ()

ghatos

Maximálně plochý bezemoční únos a vše co k tomu patří. To znamená - víte jak to dopadne, co kdo udělá nebo neudělá atd. Není tam brutalita, děs ani náznak emoce. Pomáhat si berličkami jako uvřískané děcko nebo traumatické flashbacky...bože kriste. 28%. ()

zolo23

Francúzske "exploiťáky" mám rád, alebo aspoň mal som rád do tohto prípadu. Captifs neponúka nič nové čo by ste v tomto žánri nevideli. Jednoducho nastolený otrepaný príbeh bez jediného prekvapivého momentu a čo som bol nemilo prekvapený i bez nejakej "štiplavej" krvavej scény. Rozumná je aspoň stopáž filmu, tak sa Captifs vyhýba typickým nudným pasážam.....ale to som si teda nasral do huby, keďže som sa nudil približne 70% filmu. ()

Šakalík

Tohle je přesně druh thrilleru, který mě nebaví. V první půlce se kromě jednoho chabého pokusu o útěk v zásadě nic neděje, pak se holčina ve strachu, že přijde o své krásné oči, zdravě naštve a zamorduje každého, kdo se jí postaví do cesty. Tahle závěrečná pasáž je docela povedená, i když nepříliš věrohodná, pač od doktorky bych takový projev hrdinství nečekal (i když fakt je, že když se dobrovolně vydala do Jugoslávie, žádná třasořitka to asi nebude). Film je sice zdařile natočený, má to spád a atmosféra je (občas) náležitě tíživá, přesto mě to nijak zvlášť nebavilo. Kladem filmu je rozumně krátká délka a z českého pohledu je zajímavá účast našeho Ivana Fraňka, který hází jednu sprostou českou hlášku za druhou. :-) Škoda toho hloupého happyendu. ()

Forsberg11

Captifs je trošku iný film, aký som očakával. Žiadny ultrabrutálny masaker podobný nedávnym francúzskym výtvorom v subžánri sa tentoraz nekoná. Ba mám dokonca pocit, že označovať tento horor nálepkou exploitation je dosť zavádzajúce, keďže nič netušiaci divák nedostane takmer nič, čo je typické práve pre tento hororový subžáner. Ale aj napriek týmto výhradám a napriek prenudenej prvej polhodine sa mi film páčil. Niekedy nie je potrebný naturálny gorefest aby mohol byť horor desivý a nepríjemný. Áno, priznám sa aj ja som niekde v polovici filmu uvažoval o maximálne dvoch bodíkoch, no celkom slušne nadupaný záver, sympatické herecké výkony a príjemne krátka stopáž predsa len pribili Captifs odo mňa jeden "puntík" navyše. Gozlan vôbec nie je zlý režisér a určite budem v budúcnosti jeho výtvory (samozrejme hlavne tie hororové) netrpezlivo očakávať. Len škoda, že Francúzi nevedia odlíšiť srbčinu od češtiny... ()

ondrula

Koukám, že tenhle "horor" tady má v průměru *** a vůbec nechápu proč... Příběh stojí za hovno, efekty jsou k smíchu, herci hrají-nehrají a za celou dobu jsem ve filmu neviděl originální nápad. A o nějaké děsivé atmosféře nemůže být řeč. Vůbec celé je to natočeno tak nějak mdle, nazajímavě a film vůbec působí jako typickej evropskej nízkorozpočťák. Skutečně k smíchu je tam Ivan Franěk, který se celou dobu snaží mluvit srbsky, ale v závěrečné scéně v kukuřici mu asi režiser dal volnou ruku a Ivan pak nahodile řve česky: "Ty svině... já tě budu mrdat..." (zřejmě s vědomím, že západní divák stejně nepozná rozdíl). ()

Teabag

Obstojné exploitation. Neurazí, ale ani nenadchne. Osobně nemám rád filmy, kde se ubližuje psům, ale Ivan Franěk je neuvěřitelně vtipný, což to kompenzuje. Takže 3* ()

panmroz

Žánrové filmy o bývalé Jugoslávii se začínají podobat žánrovým filmům o žralocích. třeba. jakože už by někdo ty Srby mohl začít trošku hájit. třeba. A tak maj Davis cup, ne, Djokovice, ne,...tak co by chtěli. Za image. ()

jilda

Tak tohle byl filmeček podle mého gusta, ten doktor byl opravdu hnusák k pohledání. Byl jsem napnutý až dokonce a dva čeští herci se svými českými slovíčky jsou perličkou navíc. ()

Ronaldo79

Neurazilo ani nenadchlo, ale docela mi zde chyběla dnes již tradiční francouzská brutalita, na jejich poměry podprůměrně krvavé a škoda je, že útěk a následné vyvrcholení netrvalo o něco déle, možná by mě to přimělo přihodit čtvrtou hvězdu. ()

Standic1

Fajn kousek, který mě přesvědčil o tom, že nemám francouzské horory házet do starého železa. Na doporučení jednoho z uživatelů jsem se na tento kousek vrhnul s nadšením a dostal jsem přesně to, v co jsem doufal. Ivana Fraňka jsem neznal, ale jeho role mě dostala. Nebýt toho, že ve filmu mluví několikrát česky a dočká se slušného finále, tak by mě ani nenapadlo že je Čech, zahrál to fakt parádně. Za mě 70%, a to nejen za Ivana Fraňka, ale i za hlavní postavu. Pořád ale doufám, že se Francouzi víc odvážou s krvavými scénami, i když musím říct, že tady už byl velmi kvalitní. ()

Silviaxx

Nenútená francúzska chuťovka s celkom svižným tempom a príjemným hereckým obsadením. Captifs sa prevažne odohráva v jednoduchom, ale funkčnom prostredí niekoľkých ciel, v ktorom buduje slušné napätie, hoci nemôžem povedať, že by veľmi tlačilo na pílu. Drsné scény sú vo výraznej menšine oproti scénam budujúcim atmosféru, čo nepovažujem za plus, ale skôr ma to sklamalo. Aj napriek tomu mi však ubehol ako voda s minimalistickým nádychom, no v podstate potešujúcim výsledkom. ()

dawe787

Kdepak horor! Žádné nadpřirozené či podobné jevy tu nenajdeme, je to napínavý thriller, kde budete fandit hlavní hrdince až do poslední vteřiny! Bohužel je unesena se svými přáteli hnusnou bandou grázlů z důvodu, který tu nebudu prozrazovat, abych tady neházel spoiler. Pak už jen začne přirozený boj o vysvobození :-) ()

KOZEL84

Nechápu čím by tu kdo chtěl ještě spoilerovat,když v každém druhém komentu je napsáno proč je v těch klecích drží (já bych zabil ty psy).To je asi jediná trochu nečekaná věc v tomhle kusu.A ne úplně debilní důvod (tak mohla by si prosím tě zabít ty psy?!).Stejně mě nejvíc pobavilo jak si režisér naivně myslí,že buduje napětí a zajímalo by mě jestli někdo za tenhle scénář (jo,jeden na tisíc filmů do roka) dostává zaplaceno.Kinematografie opět bohatne (já ti to říkal holka.Ted' tě bude mrdat!).Bude? ()

fisus

Jako správný patriot musím ocenit těch pár českých vět,které ve filmu zazněly.Ale bohužel je to to jediné,co se mi v tomhle snímku líbilo!!! ()

johnymdoe

Ivan Franěk jako Jugoslávec, nějaká ta vyřvaná hlavní hrdinka, nějaký ty mrtvolky vhodné na orgány, cela, kukuřičné pole. Prostě vše co v takovém horůrku na odpoledne nesmí chybět. Ale mě už to nestačí. Nuda a posouvání scén abych v šest večer neusnul je u filmu co má hodinu a patnáct minut prostě špatně. Místní hodnotitelé zřejmě dávají vysoké známky jen proto že Francie, pro mě je to nicméně důvodem k hodnocení naopak nižšímu. 50% ()

Matli

Čekal jsem něco jiného, ale špatné to nebylo, po první mrtvole mi bylo jasné o čem ten film je a bude. Jen je trošku divné, že ve francouzským filmu mluví jugoslávec česky, ale proč ne, pro čechy určitě zajímavé, hlavně ty sprostý slova:) 57% ()

mourinho

Máme tady další francouzskou hororovou libůstku, která možná není tak brutální a surová jako MARTYRS, ani splatterová jako INSIDE, rozhodně to však není důvod považovat ji za horší než tyto dva skvosty. První polovina je malinko rozvláčnější, postavená na nejistotě a strachu z toho jaký osud naše hrdiny čeká, druhá útěková pak nabízí zběsilou adrenalinovou jízdu, při které jsem napětím ani nedýchal. Přičtu-li k tomu skvělé prostředí, opravdu vychytanou zvukovou složku a pro české fanoušky velmi zajímavý casting, má CAPTIFS vyhráno. ()

Rockerman

Tak horor to určitě není, ikdyž děsivý děj to má a hlavně druhá, akčnější část filmu, je napnutá jak kšandy. Dalo by se říct, že je to takový Wrong turn (jednička), říznutý Hostelem, jen méně drastické. Zde však nevraždí úchylové, kteří si za to zaplatili ani incestní mutanti, ale profesionální lékař, který si naopak za to nechal zaplatit sám, neboť orgánů k transplantaci je vždycky málo. Tento film určitě nezíská žádnou cenu a být kritikem, pošlu jej do horoucích pekel. Já však, naštěstí, kritikem nejsem, a proto se můžu bavit i u takového pokleslého filmu. ()