Trabantem napříč Afrikou

• angličtina Trabant Goes to Africa
všechny plakáty

Sny – malé, velké, nesplnitelné… Kde ale je hranice nesplnitelného? Zkuste ji překročit a uvidíte. Tohle je vyprávění o jejím překročení. O cestě, kterou prý nejde uskutečnit. 20 000 kilometrů a jedenáct afrických států – Tunisko, Libye, Egypt, Súdán, Etiopie, Keňa, Tanzanie, Zambie, Botswana, Namibie a JAR. Afrika nás pohltila, sežvýkala a vyplivla. Ohromené, odrovnané, odhodlané se vrátit. Co obnáší projet ji v jednom z nejprimitivnějších aut, jaká kdy byla vyrobena? Co se dělo v trabantech a okolo nich? Jak jsme auta stavěli, jak jsme spali, co jsme jedli, co jsme opravovali, jak jsme opravovali, kdo nás naštval, kdo nás okradl i kdo nás potěšil. (Doc Alliance Films)

Ivana_M

Sice strávit většinu dne v autě a skoro nic nevidět - to by rozhodně nebylo cestování pro mě, ale i tak mě film hodně bavil. A fakt jim to přeju.:) ()

Blazis34

Velice hezký cestopis o jedné bláznivé cestě se mi moc líbil. Koukalo se na něj hezky, občas jsem se zasmál, ale i bál jak že to dopadne s nepříjemnými nástrahami či afrikou populací, ale aktéři vše zvládli skvěle. Musí být těžké plánovat cestu, kterou ani nevíte jak vypadá kór když máte v rukách trabanta. Tento dokument hodnotím velice kladně a scházela mi jen vždy nějaká zajímavost z té či oné země. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

xzajox

Krásne, Kruté, Komické... a potom znova Krásne a Komické. Oprášenie starých znalostí zemepisu, úcta k účinkujúcim (hlavne náčelníkovi) za silné nervy a odvahu, ale najmä prirodzený pohľad na Afriku - rôzne krajiny, ľudia, náboženstvo. Veľmi kvalitný dokument, veľmi dobre spracovaný a skomentovaný. Dobre sa na to pozerá, nechýba tu napätie, človek naozaj nevie čo sa o chvíľu môže stať. K tomu trošku českého humoru. Odporúčam. Nie je to akčný odpaľovák alebo sci-fi, ktoré tak zbožňujem, ale som rád, že som Trabanty v Afrike videl. Zaslúžených 5* ()

Dextwer

Zajímavý, odvážný a inspirující příběh několika mladých Čechů vydávající se napospas dobrodružství při cestě Afrikou. Kde jim v cestě stojí nejenom příroda, ale i často úřednická byrokracie. ▐ Moje hodnocení: 80% ()

zdeci

Tři hvězdičky za kuráž a jednu za "závist" (že bych to rád taky zkusil), celkově zaujalo moc, ponevadž jsem na to koukal do 1. ranní a neusnul!!! A ten černoušek, co se tak hezky kamarádil s Češkama, byl bezkonkurenční! ()

x_ander

Skvělý cestopis o bandě tří nadšenců, kteří ukázali, že to jde. A jakožto nadšený příležitostný cestovatel jsem cestu Afrikou prožíval s nimi. Jen škoda dost useknutého závěru - rozbitý blinkr sice pobavil, ale pár záběrů z Kapského města, pár slov o tom, jak to nakonec dopadlo s trabanty nebo jaké byly reakce po návratu domů by nebyly od věci. ()

silak_xup

Taková zvláštní forma dokumentu, hodně syrová, jo, je to spíš sestřih zážitků z cesty, spíš takovej cestopis ale od začátku do konce mě to fakt bavilo. Neni to prostě dokument o africe jako takové, ale o té cestě skrz ní v Trabantech a všeho, co k té cestě patří. Vtipné, úderné, bez zbytečností. Velký respekt těm co to projeli. ()

pafka

At chci nebo nechci, vzdycky musim porovnavat s necim podobnym(Long Way Round). A urcite o tomhle dokumentu musim rict, s respektem k jejich akterum, ze film neni moc vtipny, neni moc zabavny, emoce tam temer nenajdete, jak to kdo z nich dava, jak se tesi domu nebo jen na telefonat domu apod., tenhle lidsky rozmer tam proste nebyl. A to mi tam dost chybelo, protoze to neni dokument o Africe, ale o tech lidech a cele te vyprave. Nechci, aby to vyznelo vylozene negativne, to si tenhle dokument presto nezaslouzi. ()

blondboss

Vidím, že chlapci sa z prvého dielu poučili a z amatérsky ladeného dokumentu prešli na skutočnú dokumentaristiku, ktorá naozaj miestami vyrážala dych. Niektoré africké miesta sú skutočne tajomne nádherné a vidieť to na vlastné oči musí byť skutočne úžasné. Páči sa mi ale základná myšlienka celého dokumentu - že si nikdy netreba povedať, že to nejde. Ešte keď to o "kapánek" vylepšia kamerovo, tak to bude dokumentárny skvost. 80 % ()

papuchalk

Oproti prvnímu dobrodružství se rozhodli vyrazit s dvouma trabantama a mě hned nazačátku napadlo: sakra, vždyť to mají dvakrát větší šanci že vůbec nedojedou :DDD Ano, nazačátku takového nápadu jako objet s trabantem půlku světa se člověk musí smířit s jednou věcí, že ho nespočetněkrát bude muset rozebrat, a zase složit. Někdy po pár set ujetých metrech. Což je tedy něco, na co nemá 98% lidí tady ani znalosti ani zkušenosti ani nervy- to jen k těm komentářům, které by se do něčeho podobného pustily s chutí taky. Je až překvapující, jak jsou v Africe v místních kůlničkách schopni opravit součástky na auto, které nikdy v životě neviděli a nikdy zase neuvidí. Oproti prvnímu dílu to bylo daleko dobrodružnější a celkově lépe natočené. Ona i sama Afrika je pestřejší než blízký východ a je tam podstatně víc co točit. ()

Klaricicinka

Pravý cestovatelský dokument, kdy se lidé seberou a jedou. S kamerou, odhodláním a plánem, který musí několikrát za cestu změnit. Okolo není dvacet lidí z podpůrného týmu, štáb a šest kameramanů, nýbrž jen příroda a zkušenosti. Zážitky z cest ukazují Afriku ve všech stránkách. Ne, nejedná se o charitativní dokument ani o styl "koukněte na tu nejlepší přírodu na světě". Prostě to popisuje Afriku tak, jak je. S lidmi, kteří pomoc potřebují i nepotřebují, s tím krásným i ošklivým, s problémy i nádhernými okamžiky. Účastníci cesty jsou sympatičtí, chtějí cestovat a dělají to z potěšení, nikoli z povinnosti ani pro peníze. A to se v dnešní době pseudo dokumentů opravdu cení. ()

Hans07

Pěkný dokument o cestě několika nadšenců napříč Afrikou. Daleko vetší dobrodružství než si v létě lehnout v Egyptě na dovolené k bazénu a hlavně se dobře pře/najíst. Opravdu jsem nečekal, že mohu narazit na takovýto dokument, který vytvořily šikovné české ručičky. Možná jen škoda, že se více nezastavovali nad krásami a poklady celé Afriky a že v podstatě spíš jen honili kilometry, ale 5 hvězd si to zaslouží. ()

sisa140

Úžasný dokument o Africe a o Trabantech. Genuální a místy i hodně vtipné. Moc se mi to celé líbilo a Doporučuji všem:) ()

mrsin

Když vám někdo řekne, že to nejde, nevěřte mu. Díky kluci a Kláro, že jste nevěřili a umožnili tak vzniknout tomuto originálnímu a zábavnému cestopisnému snímku, na který se rád podívám znovu a znovu. 85 % ()

Popinodan

Moc pěkně zpracovanej dokument,a partě dobrodruhů co se nebojí s trábošem přejet Afriku.Super podívaná! Rozhodně si nenechám ujít třetí film této party lidí a to Trabantem a polským Fiátem a Jawou napříč Jižní Amerikou. ()

Aidina

Naprosto úžasný dokumentární cestopis, který ukazuje věci tak jak jsou.... cestovatelé glosují jednotlivé události, tak jak je postupně sami prožívají, a že cestovat s trabantem je samo o sobě pořádné dobrodružství. A místní domorodci - umí hodiny a hodiny stát a koukat. A jediné, co nejraději říkají. je: "Give me money". Partička nadšenců bakelitového vozítka ale ukázala, že když se chce, jde všechno. Musí se prostě chtít. Těším se na další díly a tleskám!!! ()