„Ďábel má nad námi takovou moc, jakou mu sami dovolíme.“ Příběh, odehrávající se v 18. století, líčí rychlý vzestup i pád uznávaného mnicha Ambrosia. Jeho silná oddanost Bohu je pomocí intrik vědmy Matyldy naprosto podlomena a Ambrosio se tak dostává před Svaté oficium. Touha vyhnout se trýznivému trestu, který ho čeká, ho dovádí až k domluvě s ďáblem. Zde však čeká další zrada. (Ena.)

pekas

Atmosféra a kamera vynikající. Stejně jako Cassel. Téma silné, jen bylo pojato poněkud méně drsně, než mohlo. Lehce slabší čtyřka 69%. ()

blowup

Ve vedru dóost dobrý. Vážně, kamera a záběry vynikající (verbal promine), dlouho neviděné, kdopak tu kameru dělal - musím se podívat. Myšlenka na konci zjevná, reminiscenci Pasoliniho že bych viděla jen sama? Jeden by u toho neusnul a to je v jednu v noci vážně zázrak. Tak za 4, fakt. ()

fafejt001

JE TO PROSTĚ FAKTICKY DOBRÉ . A TO ZATRACENĚ . CASSEL JAKO VŽDY VE FORMĚ . S ODSTUPEM ČASU PŘI DRUHÉM SHLÉDNUTÍ ZJISTÍTE , ŽE VÁM NĚCO UNIKLO . A PROTO JE TO ZA PĚT . I KVŮLI DÉBORACH F . ČLOVĚK MUSÍ NĚKDY HOOOODNĚ PŘEMÝŠLET , NEŽ SE PRO NĚCO ROZHODNE. I TOHLE MI ŘEKL TENTO FILM . JOJO . ()

BarVo

Vincent Cassel neodolal Satanášovi v sukni, ja neodolám Vincentovi. Obzvlášť, keď na záver konečne odhodil ten svoj zašmudlaný habit. To potom hneď pribudne hviezda v hodnotení. Nebol to síce zrovna filmový opus, ale tak príkre hodnotenie si tiež nezaslúži. X-tá variácia na tému diabla a pokušenia zasadená do španielskeho kláštora 16. storočia. Žiaden Vláčil, ale i tak slušný film, ťažko sa rozbieha, napokon má však celkom dobrý dojazd. A Casselovi verím každý chlp, na konci sa mi úplne zhnusil - tomu vravím herecké umenie. ()

Emperor1

Dosti odrbaná kniha, kterou jsem si coby pubescent pravidelně půjčoval z oddělení pro dospělé naší okresní knihovny, mě bavila mnohem více ... film hodnotím hlavně jako celkem zdařilé ztvárnění tématu, či poselství, chcete-li, leč mou tehdy rozjitřenou představivost nepředčil ... ()

Kozlowski8

Příběh osobního selhání a pádu charismatického a víře oddaného kazatele, mne nenadchnul ani obsahem, ani formou vyprávění. Nezískalo si mne četné a často zdlouhavé duchovní rozjímání, mystické výjevy a nezískala si mne ani kamera. Ve filmu ale bylo několik zajímavých pasáží a hezkých momentů a scén a pochvalu zaslouží také Vincent Cassel i obě hlavní ženské představitelky. 50%. ()

Tess92

Když jsem na film šla, tak jsem spíše netušila, co mě čeká. První, co mě překvapilo bylo, že film odehrávající se ve Španělsku je ve francouzštině. Myslím, že ve španělštině by působil mnohem lépe. Celkový děj film byl hodně zdlouhavý, popravdě mohl skončit v polovině a každý by si nějaký závěr domyslel. Celkově mi přišel děj dost nevyužitý, hlavně dost předvídatelný. A plný logických nesrovnalostí, ze všeho nejvíc vystupovala pouť, které se neúčastnil ani mnich Ambrosio, který by logicky měl vést své mnichy průvodem, ani Antonia, která byla tak silná křesťanka. To, že její matka vstala z postele, jako by se nechumelilo, je stejně zvláštní. Závěr byl sice vyřešený zajímavě, ale film to zachránit nemohlo. ()

rakosabasta

Atmosféra filmu mi přišla skvělá, zvlášť díky obsazení. Některé "dramatické" převraty byly hodně překvapivé (v dobrém slova smyslu), na druhou stranu, některé z nich byly uskutečněny díky nelogickým obratům ve filmu samotném. Sám Ambrosius je velmi kontroverzní postava - možná má být ale jen odrazem přístupu středověké katolické církve, to pak ano... ()

MarxIsmus

Tak tento film pro mě byla absolutní "bomba". Doporučuji všem pro které duchovno není něco jako sprosté slovo. Bez ohledu na to jestli se jedná o křesťany, buddhisty, islamisty atp. Ale nejvíce asi pro ty kteří kdy něco slyšeli o celibátu a nebo se dokonce o něj pokoušeli ... pro všechny tyto bude mít tento film několik rozměrů, které se bohužel nedají popsat -- tohle se prostě musí prožít / vidět! ()

Lucky Eda

Snímek o nadrženém Mnichovy který nakonec neodolá Bůh nesmíš x Dábel musíš.Nakonec se z toho vyklubal celkem dobrý film ()

moto.driver

Tento film jsem si pustil na základě přiměřeného hodnocení a uvedení žánru "thriller". Bohužel jsem byl velice zklamaný z téměř nulového děje. Dle mého se jedná o nízkorozpočtový film, odehrávající se pouze v "chrámu" a jediná zápletka, která Vás čeká, je smrt jednoho z bratrů a prohřešek otce Ambrosia, kdy se spustí s ženou, která se vydává za bratra, aby byla otci na blízku. O tomto filmu mohu s klidným svědomím říci, že mi ukradl 1,5 hodiny mého života, kterou jsem mohl využít rozhodně užitečněji. Nedoporučuji, jedině snad, že by to byl ten poslední film, který jste doposud neviděli. ()

peppita

Skvelý námet, skvela atmosféra, skvelý Vincent, ale nieco tomu chýba. Mozno, keby sa scenár viac pridržal predlohy a koniec by nebol taký aký bol( nechcem spoilerovat) a vykreslil by Ambrosia viac ako smilnika a vraha.Tak či tak, film, ktorý bohužial nevyužil naplno potenciál, ktorý mohol, ale stále film, ktorý stojí za pozretie. Vincent Casser exceluje, skoro ako vždy. ()

Tucne.prasa

Veľa ľudí tu píše, že nevedia, čo chcel režisér povedať, a že to snáď nechápe ani on. To je predsa jasné ako facka: Diabol je ženského rodu! ()

Vincent Cassel zůstává králem zločinu

Vincent Cassel zůstává králem zločinu

09.08.2010

Právě dotočil gotický thriller ze 17. století The Monk, na podzim jej uvidíme v roli baleťáka v Aronofského Black Swan, ale pak se vrátí k tomu, co mu jde poslední dobou nejlépe – likvidování lidí. A… (více)