Kůže, kterou nosím

The Skin I Live In

Koža, v ktorej žijem

Drama / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2011, 120 min

Fascinující a Mocný Almodovar! Tenhle film se vám jednoznačně zaryje pod kůži! Pouze Španělé v poslední době dokážou vytvořit film,který zvládne šokovat a vyvolat úctu k divákům. Jestli chcete vidět provokativní, krásně zrežírovaný film ,v naturalistickém pojetí a s černým humorem který vás nechá hádat a přemýšlet po celý film, zatímco jste přilepeni k židli, tak tohle je to pravé ořechové ! 90%(26.3.2013)

Ten film mě rozčiloval. Místy iritující herecké výkony, neustále zvlhlé oči ženské představitelky, sem tam pitomá replika, pitomý obraz. Blbé, říkal jsem si v duchu zhruba v polovině filmu. Jestli ale něco: celá ta Almodóvarova záležitost mě nenechala klidným; přistihl jsem se, jak o filmu s velkým zaujetím hovořím, jak mi celý ten mnou zrekapitulovaný příběh trochu zvedá adrenalin. Nápad je to silný (přistoupíte li aspoň trochu na hru) a já poberu tolik odvahy, jako tvůrce samotný, a napálím trochu silnější hodnocení (a budu doufat, že mě to při druhém shlédnutí nebude mrzet... jsem totiž vskutku na vážkách).(18.9.2011)

Kto druhému jamu kope sám do nej spadne, to je staré známe porekadlo, ktoré hovorí a zároveň varuje ľudí o tom, že plánovaný, zlý čin na druhú osobu sa nemusí vždy vyplatiť. Tento film túto teóriu potvrdil a zároveň prišiel s novým druhom chladnokrvnej odplaty, nie v zmysle týrania a následného usmrtenia, ale psychického poníženia osobnosti v podobe transformácie z muža na ženu. Napriek tomu, že nebolo zobrazené drsné a bolestivé zaobchádzanie s Vincentom ako je časté v podobných prípadoch, ale len "zaobchádzanie v rukavičkách" , jeho trest za to čo spáchal bol naplnení do poslednej bodky, len škoda, že Robert sa sám stal zvráteným slabochom a jeho spečatenie osudu bolo otázkou času. Herci zastali miesta dobrých pešiakov a podľa mňa režisér, bol kráľ, ktorý vytvoril ozaj drámu, ktorá sa pomaly a isto hlbšie a hlbšie ukladala do mojej pamäte. Po dlhšej dobe film, kde som spolu s hercami rozmýšľal, čo by som na ich mieste v danej situácií robil, takže zaslúžených 70%.(7.4.2012)

Pedro Almodóvar je neuvěřitelně nadaný filmař... a každý jeho film je pochoutka sama o sobě. Kůže, kterou nosím pro mě byla především originálním příběhem - v době, kdy se na nás valí páté a desáté pokračování už tak okopírovaných "veledíl", adaptace knih, komiksů, obrazů, seriálů, předělávky předělávek, tak je tohle pohlazení po duši. Dočetl jsem se takdy, že to Almodóvar vlastně ukradl z námětu nějakého exploitation hororu. No dobrá... tomu asi nikdo opravdu nevěří a jelikož nesleduji každý hororvý štěk, tak jsem si tohle vychutnal. Skvělé herecké duo Banderas/Anaya a pro mě asi favorit na cizojazyčného oskárka.(17.1.2012)

Róbert je plastický chirurg, ktorý po tragickej smrti manželky, ktorá uhorela v aute, vynakladá veškerú snahu na vývoj prevratnej ľudskej kože, ktorá bude odolná voči ohňu či vpichu nebezpečného hmyzu. Keď si jedného dňa uvedomí, že napriek bioetike môže zájsť omnoho ďalej, naprosto prepadá svojim predstavám, znovuzrodenia svojej milovanej lásky. Výborný film, ktorý je viac menej drámou, než hororom v pravom slova zmysle. Z pohľadu tohoto žánru je zachovaná akurát dostatočne zvrátená myšlienka, zasadená do silného príbehu, ktorý len sťažka zanechá diváka chladným. Čím viac sa snímok blížil k záveru, tým viac som dúfal v rozuzlenie, ktoré by mi dostatočne ulahodilo. Bohužiaľ, nakoľko sa nejednalo o nič prevratné, dostavilo sa len polovičné uspokojenie. Každopádne, jedná sa o pekný film, slušne natočený, s výborným hereckým obsadením, ktorému sa z tohto pohľadu skrátka nedá nič vytknúť. Bohužiaľ, nedokázal ma natoľko emocionálne zasiahnuť, aby som išiel s hodnotením vyššie - 65%.(28.8.2015)

• - Ledgard (Antonio Banderas) pomenoval syntetickú kožu menom "Gal" po svojej prvej manželke. Meno Gal je skratkou pre meno Galatea, ktorá bola v rímskej mytológii sochou vytvorenou nadaným sochárom Pygmalionom. Socha bola taká dokonalá, že Pygmalion sa do nej zamiloval a Venuša vyhovela jeho želaniu, aby ju priviedla k životu. (jofffo1)

• - Snímek byl natočen na motiv románu „Tarantule“, který napsal Thierry Jonguet. (Terva)

• - Muž, který příjde do obchodu prodat věci své ženy, která jej opustila, je Agustín Almodóvar, producent filmu a bratr režiséra Pedra Almodóvara. (Avalon820)