poster

Kůže, kterou nosím

 • Španělsko

  La piel que habito

 • anglický

  The Skin I Live In

 • Slovensko

  Koža, v ktorej žijem

Drama / Thriller / Psychologický / Mysteriózní

Španělsko, 2011, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beastmaster4
  ****

  Geniální film, který dokáže překvapit snad v každém detailu. Film má hodně zvláštní atmosféru, která se těžko vystihuje slovy. Pomsta vedoucí až k obscénní posedlosti, životní odevzdanost a zoufalost, jinak je těžké ho popsat. Dané téma, neboli hlavní zápletka by ale zasloužila více emocí. Film nám postupně odkrývá oponu a ukazuje nám bizarní životní skládanku, odhaluje nám na první pohled absurdní tajemství, které ať je samo o sobě dost podivné, nemá na obrazovce takový náboj, jaký bych si představoval. Všechno dobré i zvláštní a nelidské se odehrává v jakési životní pohodě – např. SPOILER!!!! - Robert Ledgard (Antonio Banderas) zastřelí před očima matky (Marisa Paredes) jejího syna a svého bratra (Roberto Álamo) a ono se celkem nic neděje. Atmosféra se nikterak výrazně nemění, matka u cigarety vypráví hrozný rodinný příběh Vere Cruz (Elena Anaya) a po návratu Roberta se ptá "co jsi udělal s tělem?", "zahrabal a pronesl modlitbu, jak jsi chtěla" odpoví...a co, tak je mrtvej a jede se dál. To všechno nemění nic na tom, že je tu povedený, hodně zvláštní a nevšední snímek, který by neměl ujít žádnému vážnějšímu diváku.(15.12.2011)

 • Ainy
  ****

  Tak nevím, jak ohodnotím tuhle, až geniálně natočenou, zvrácenost. Začátek vypadal zajímavě - plastický chirurg vyvíjející novou, zázračnou kůži, na kterou si nedělají chutě komáři a která se nespálí. Pak jsem ale silně znervózněla a postupně jsem se dopracovala až k šokujícímu odhalení. Osobní, rodinná tragédie Antonia dohnala k pomstě. Jenomže se do ní nějak moc vložil a nakonec místo mozku začal poslouchat své hormony. Úchylné. Škoda jen toho konce. Osobně bych si chtěla mnohem víc vychutnat závěrečné reakce zúčastněných.(15.11.2015)

 • J*A*S*M
  *****

  Námět pro exploitation horor v rukách artového režiséra. Výsledkem je pozoruhodný film, při jehož sledování jsem přešel od mírných rozpaků až k absolutnímu nadšení. Krásně natočené, chytře zrealizované co se týče dávkování informací (chvilku jsem se obával, aby to, co je jasné od poloviny stopáže, nebylo v závěru odhaleno jako šokující pointa - Almodóvar ale své diváky naštěstí nepodceňuje) a bez problémů vzbuzující celou škálu emocí. Už dlouho jsem neviděl film, v němž by se jednotlivé žánry střídaly a prolínaly tak plynule a s takovou lehkostí. Z La Piel que habito by se dal úplně bezproblémově sestříhat trailer na horor, komedii, drama, sci-fi i romantický film - a nepochybuju, že se časem takové sestřihy někde na youtubu objeví. PS: Pokud chcete vidět undergoundové hororové zpracování téhož námětu, zkuste tento film (ale neklikejte na ten odkaz dřív, než zhlédnete Kůži, zkazili byste si zážitek).(9.9.2011)

 • gogo76
  ****

  Ten, kto od Pedra Almodóvara nikdy nič nevidel, môže byť dosť šokovaný. My ostatní vieme, že Pedro sa rád hraje so sexualitou svojich postáv. Potešilo ma, že Banderasa vidím konečne v niečom poriadnom. Fakt mu asi neostávalo nič iné, len sa na chvíľu vrátiť do Španielska. Film dokáže zaujať i šokovať, preto nie je dôvod nedať štyri hviezdy. 80%.(22.6.2012)

 • Hrabka
  ****

  Španěláci se v roce 2011 fakt vyznamenali - hned 3 pecky (La Cara oculta, Mientras duermes a tento kousek), o kterých se dá se říct, že jsou podle mého gusta. Opět skvěle zahraný, atmosférický snímek se šokujícími momenty. To bych u těch španělských filmů ocenil asi nejvíc, zjednodušeně řečeno - co film, to výborná pointa. Něco málo k tomu, aby se film dostal mezi elitu pětihvězdičkových, tomu schází, ale velmi dobré čtyři hvězdičky si to jistojistě zaslouží. 80%(24.4.2013)

 • - Robert Ledgard (Antonio Banderas) nosí hodinky Omega Speedmaster Professional. (Liqid)

 • - Muž, který příjde do obchodu prodat věci své ženy, která jej opustila, je Agustín Almodóvar, producent filmu a bratr režiséra Pedra Almodóvara. (Avalon820)

 • - Snímek byl natočen na motiv románu „Tarantule“, který napsal Thierry Jonguet. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace