Delfín, jeden malý kluk a jeden dostatečné svérazný člověk, který se nebojí výzev a je dostatečně šílený na to, aby se pokusil vyrobit umělí delfíní ocas. To jsou hlavní (avšak nikoliv jediné!) ingredience tohoto rodinného příběhu podle skutečných událostí, který snad musí dojmout každého, kdo má jen trochu rád přírodu a zvířátka. Já se přiznám, že nejednou jsem byl během filmu naměkko, protože sledovat něco tak nevinného a krásně hravého, jako je postižená delfíní samička, navíc s dobrým a optimistickým koncem, to prostě nemohly mé slzné žlázy přežít bez toho, aniž by o sobě daly vědět. Film sám o sobě je velmi vydařený, příběh dokázal zaujmout v celé své šíři, a například scény s pelikánem, kterému nesmělo nic utéct, a který se účastnil všeho důležitého, co se v záchranné stanici pro vodní zvířata událo, byly vtipné a příjemně roztomilé. Herecké výkony potom byly vydařené a velice potěšila účast Morgana Freemana, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku jsem velmi nadšeným divákem, který film hodnotí jako výrazně nadprůměrný, film ode mne tedy získává čtyři hvězdy.(13.4.2014)

• necisty

Co to je? Vždyt to byla strašná sračka! Spoil: Naivní příběh s dítětem, vyvrhelem bez přátel, přijde delfín a najednou má na konci dokonce proslov před třeba 500 lidmi. K totálnímu odpadu mi chybělo snad jen to, že by se dala jeho matka s jejím otcem dohromady. A tomu ani nepřidával naprosto katastrofální dabing těch dětí. Snad se pustím do pátrání jak zní v originálu. Místní hodnocení mě opravdu překvapilo... SA(18.11.2013)

• Mishqo

hneď v úvode keď mi začalo byť na zvracanie z tých počítačových delfínov som vedel že asi nebude tento film až tak v poriadku...bolo to presladené, rádoby dojímavé, klišovité, scenár bol tiež o hubu, najviac ma zaujali asi len skutočné zábery na konci filmu, a áno trápenie zvieratiek ma vždy dojme ale v tomto filme to nebolo natoľko prirodzené aby som to velebil...(20.1.2012)

Milý rodinný film, ktorý sa zakladá na nálepke "true story". Nuda to nebola a ak sa chcete rozjímať nad trpkým osudom delfína kľudne pozrite. Končí ružovo s deťmi ktoré húfne americky naskáču do vody a aby vás to citovo dorazilo a možno donútilo vyroniť slzičku tak predkladá aj autentické zábery. Ako ja neviem ale nie je sebecké ľutovať delfína keď majú niektorí ľudia horší osud? Alebo prečo potom radšej neľutovať to že Japonci delfínov zabíjajú, veď to je tiež "true story"? To by asi však nemalo taký dojímavý charakter a Happy-end. No film sám o sebe je priemerný, s príšerným českým dabingom, ale na upršanú nedeľu strávenú s rodinou ako stvorený.(3.8.2012)

Tak pohádkové, až se člověku nechce věřit, že by všechny události zobrazené ve filmu byly opravdu podle skutečné události. A ta veterinářova dcerka mi byla strašně nesympatická. Bohatě stačí jedno zhlédnutí. P. S. Původně jsem se na snímek vůbec nechtěla podívat, protože raněná zvířata mě většinou dovádějí k pláči. V tomto případě jsem k slzám tak nějak neměla důvod, uf.(26.9.2015)

• - Nathan Gamble (Sawyer) si kvôli filmu prefarbil vlasy na hnedo. Prirodzená farba jeho vlasov je blond. (joker211)

• - Po filmech Těžký zločin (2002) a Sběratel polibků (1997) se jedná již o třetí spolupráci Ashley Judd a Morgana Freemana. (..Lucas..)

• - Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)