Reklama

Reklama

Sawyer je plachý a uzavřený chlapec, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Kvůli špatnému prospěchu musí chodit do letní školy, jeho otec před pár lety odešel a nikdo neví, kam zmizel. Jeho starší bratranec Kyle, který je mu velmi blízký, je nadějný plavec a rád by se zúčastnil olympiády. Protože nemá peníze na trénink, narukuje do armády, která jeho plaveckou kariéru podpoří. Jednoho dne cestou do školy objeví Sawyer na pláži zraněného delfína. Neváhá a vyprostí ho ze sítě na kraby. Vzápětí přijíždí tým na záchranu zraněných mořských zvířat v čele s doktorem Clayem Haskettem a převezou delfína na záchrannou stanici. Tam se hned po škole vydává i Sawyer. Dovídá se, že Clayova dcerka Hazel pojmenovala delfíní samičku Zima. Zvíře je na tom velmi špatně, odmítá potravu a musí mu být odstraněna ocasní ploutev. Chlapec tráví na stanici celé dny a o Zimu s láskou pečuje. Vzápětí přichází další smutná zpráva, Kyle byl během výbuchu zraněn a má ochrnutou nohu. V nemocnici pro válečné veterány se Sawyer setkává s konstruktérem protetických náhrad, doktorem McCarthym, a žádá ho o sestrojení protézy ocasní ploutve. Díky rozsáhlým škodám po hurikánu se stanice ocitá ve velkých finančních problémech. Je rozhodnuto, že bude prodána a na jejím místě bude postaven hotel. A tak má Sawyer opět plné ruce práce, aby zachránil Zimu i celou stanici. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (134)

glumka 

všechny recenze uživatele

Jsem milovnice filmu se zvířaty. Je jasný, že ten film má více méně hrát na city a víte jak asi to skončí, ale přesto mi na konci málem slza ukápla. Musím přiznat, že ten konec v té zátoce jsem nečekala:) Celkový film se mi líbí a musím říct, že nemám nic co by mi tam vadilo. Teda vlastně jo. Magnetem pro mě na tom filmu byl Morgan, ale jak na potvoru se ukázal až po hodině filmu. ()

mazadlo 

všechny recenze uživatele

Aneb zachraňte zimu v roce 2012. Co si budeme povídat. Vyrůstali jsme na Willym a žrali každý jeho nový příběh ať byl sebeinfantilnější. Delfíní ocásek je ovšem v lecčem trochu jiný. Poukazuje na fakt že když člověk, zvíře, ryba a sakra klidně i rostlina chce dokáže neuvěřitelné věci. Chce to zatnout zuby a makat na sobě. A ano je to film který bych s přehledem pouštěl svým dětem aby viděli jaké hodnoty mají ve skutečnosti cenu. Charles Martin Smith zvládl režii na výbornou, herecké výkony jsou příjemné a dědeček Freeman dokresluje krásně celkovou atmosféru. Tak Zimo...ať ti ocásek slouží! ()

Reklama

peetriss 

všechny recenze uživatele

Přeslazené, strojeně dramatické, dějově vykonstruované, komerčně prázdná šablonovitá studiovka, přesto stále ještě příjemná rodinná záležitost, která je sympatičtější než Zachraňte Willyho. Analogie tělesně postiženého delfína a chlapcova tělesně postiženého bratrance působí až příliš prvoplánovitě sentimentálně. Přiznám, že jsem však film dokoukal bez následků a kupodivu s příjemnými pocity, proto ty tři hvězdy dám. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Pekný rodinný film určený hlavne deťom, ale vďaka dobrému a hviezdnemu obsadeniu sa nebudú nudiť ani dospelý. M. Freeman i menšie úlohy vždy dokáže nejakým spôsobom pozdvihnúť a poteší i fakt, že film je točený podľa skutočnej udalosti. V záverečných titulkoch sa objavujú skutočné zábery skutočných postáv. Dosť ma znechutil chlapcov rozhovor s bratrancom, takýto prejav z detských úst je prinajmenšom nedôveryhodný. "Myslíš si, že si jediný kto trpí?" Každopádne ide o príjemný film, ktorému som však hviezdu ubral po tom, čo som tesne po ňom videl rodinný film ešte lepší - Bella a Sebastián. Nakoniec 60%. ()

LencaN 

všechny recenze uživatele

Název mě napoprvé nezaujal, ale jsem ráda, že jsem Zimu viděla. Bylo to dojemné, poučné, trochu citové vydírání a předvídatelný děj, ale bylo to všechno příjemným zážitkem. Celé to na mě působilo jako nízkorozpočtový film, který má podobnou atmosféru jako Delfín Flip nebo Pobřežní hlídka, ale co mě dostalo bylo obsazení Morgana Freemana. To celý film pozvedlo a člověk nemůže jinak než uznat, že Freeman jako dobrosrdečný vědátor pasuje jako nikdo jiný (např. i v Temném rytíři). Kdyby obsadili místo Harry Connicka někoho výraznějšího, spíš by to ještě víc filmu prospělo. Takhle je to sice fajn snímek, ale v paměti asi dlouho neuvízne. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (8)

  • Nathan Gamble (Sawyer) si kvôli filmu prefarbil vlasy na hnedo. Prirodzená farba jeho vlasov je blond. (joker211)
  • Delfína Wintera bolo možné skutočne sledovať naživo prostredníctvom webkamery, ako bolo znázornené vo filme, a to na stránke "www.seewinter.com". (joker211)
  • Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)

Reklama

Reklama