Reklama

Reklama

Sawyer je plachý a uzavřený chlapec, který neprožívá zrovna nejšťastnější období. Kvůli špatnému prospěchu musí chodit do letní školy, jeho otec před pár lety odešel a nikdo neví, kam zmizel. Jeho starší bratranec Kyle, který je mu velmi blízký, je nadějný plavec a rád by se zúčastnil olympiády. Protože nemá peníze na trénink, narukuje do armády, která jeho plaveckou kariéru podpoří. Jednoho dne cestou do školy objeví Sawyer na pláži zraněného delfína. Neváhá a vyprostí ho ze sítě na kraby. Vzápětí přijíždí tým na záchranu zraněných mořských zvířat v čele s doktorem Clayem Haskettem a převezou delfína na záchrannou stanici. Tam se hned po škole vydává i Sawyer. Dovídá se, že Clayova dcerka Hazel pojmenovala delfíní samičku Zima. Zvíře je na tom velmi špatně, odmítá potravu a musí mu být odstraněna ocasní ploutev. Chlapec tráví na stanici celé dny a o Zimu s láskou pečuje. Vzápětí přichází další smutná zpráva, Kyle byl během výbuchu zraněn a má ochrnutou nohu. V nemocnici pro válečné veterány se Sawyer setkává s konstruktérem protetických náhrad, doktorem McCarthym, a žádá ho o sestrojení protézy ocasní ploutve. Díky rozsáhlým škodám po hurikánu se stanice ocitá ve velkých finančních problémech. Je rozhodnuto, že bude prodána a na jejím místě bude postaven hotel. A tak má Sawyer opět plné ruce práce, aby zachránil Zimu i celou stanici. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (134)

whack 

všechny recenze uživatele

Skutočný príbeh samičky delfína skákavého menom Winter, ktorá sa 9.12.2005, v Mosquito Lagoon neďaleko Mys Canaveral (Florida), zamotala do pasce na kraby, ktorej lano jej odtrhlo celú chvostovú plutvu a zlomilo dve krčné stavce. Mala vtedy iba 3 mesiace. Hneď bola prevezená do morského akvária Clearwater na rehabilitáciu, ale neočakávalo sa, že prežije. V auguste 2007 dostala Winter umelú plutvu a stala sa populárnou atrakciou v akváriu. "Je úžasné, že Winter bola zachránená, ale tento film propaguje odchyt veľrybovitých cicavcov. Delfíny nepatria do zajatia, ale do oceánov." Protestujú niektorí ochranári. Winter prežila. Stovky delfínov zahynú v rybárskych sieťach každý rok. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $37miliónovTržby USA $72,286,779Tržby Celosvetovo $96,068,724Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,794,629 //počet predaných kusov 433,297Tržby za predaj DVD v USA $31,430,192 //počet predaných kusov 2,165,062║ Milá roztomilá oddychovka natočená v znesiteľných medziach, bez zbytočne presladčeného vyumelkovaného balastu. Z rangu Zachráňte Willyho. /80%/ ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Ak máte radi filmy o priateľstvách medzi deťmi a vodnými tvormi (Zachráňte Willyho!, Andre, ja a moja príšera), prídete si na svoje. Je to vtipné aj dojemné. Je to také akurát. Sranda je, že scenárista Karen Janszenová v minulosti napísala Zachráňte Willyho 2, ehm. Škoda, že nebol dorozprávaný príbeh šialeného pelikána, ale i tak rodinná kvalitka s fajn hercami. A delfíny fakt nie sú ryby!. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TEĎ MÁ ASPOŇ ŠANCI“..... /// Je krásný bejt delfín v šírým oceánu... plavat si a dovádět...jen se nesmí objevit rybářská loď (teda lidi). Aby bylo jasno – je to film pro děti. A tím, že na něj mrknou s dospělákem, může vzniknout jakýsi nadšení pro záchranu něčeho živýho a skutečnýho. Prostě apelovat na lásku k přírodě, laciným – ovšem celkem účinným způsobem. Něco ve stylu Zachraňte Willyho? (nevím neviděl jsem!!!) Rozhodně ale ne jako The Cove (to vím...to jsem viděl...) Plusem je, že to není jen o hendikepovaným delfínovi, ale má to návaznost na podobně postižený lidi. A když budu chtít napsat něco vážně... tak říkám, že i oni by měli být pro děti něčím ,,normálním“ a zasluhujícím pozornost. A oni sami by měli pochopit, že se nemá nic vzdávat – bez boje! Ale dost moralizování! DEN ZÁCHRANY WINTER citlivějším nažene vodu do bulv a patetickej závěr vrátí film zpátky do jen a pouze dětský polohy. Řemeslně zvládnutý, lacině podbízivý a (zřejmě) proto funkční. Ale proč né!? Každý správný dítě, ať si hvězdu přihodí... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Říkají o mě, že jsem společenskej jako delfín. 2.) Miluju filmy s dramatickými záběry ocasu! 3.) V žilách mi koluje slaná voda (Pivo? Neříkali, vykašli se na to jdi chlastat!). 4.) Jsem pravidelným návštěvníkem stránky seewinter.com (X...no to ať tě ani nenapadne!!!) /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Delfín, jeden malý kluk a jeden dostatečné svérazný člověk, který se nebojí výzev a je dostatečně šílený na to, aby se pokusil vyrobit umělí delfíní ocas. To jsou hlavní (avšak nikoliv jediné!) ingredience tohoto rodinného příběhu podle skutečných událostí, který snad musí dojmout každého, kdo má jen trochu rád přírodu a zvířátka. Já se přiznám, že nejednou jsem byl během filmu naměkko, protože sledovat něco tak nevinného a krásně hravého, jako je postižená delfíní samička, navíc s dobrým a optimistickým koncem, to prostě nemohly mé slzné žlázy přežít bez toho, aniž by o sobě daly vědět. Film sám o sobě je velmi vydařený, příběh dokázal zaujmout v celé své šíři, a například scény s pelikánem, kterému nesmělo nic utéct, a který se účastnil všeho důležitého, co se v záchranné stanici pro vodní zvířata událo, byly vtipné a příjemně roztomilé. Herecké výkony potom byly vydařené a velice potěšila účast Morgana Freemana, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku jsem velmi nadšeným divákem, který film hodnotí jako výrazně nadprůměrný, film ode mne tedy získává čtyři hvězdy. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (8)

  • Delfína Wintera bolo možné skutočne sledovať naživo prostredníctvom webkamery, ako bolo znázornené vo filme, a to na stránke "www.seewinter.com". (joker211)
  • Nathan Gamble (Sawyer) si kvôli filmu prefarbil vlasy na hnedo. Prirodzená farba jeho vlasov je blond. (joker211)
  • Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)

Reklama

Reklama