Můj přítel delfín

Dolphin Tale

Najsilnejšie puto

Drama / Rodinný

USA, 2011, 108 min

Pěkný filmeček, který mi ale extrémně pokazil český dabing. Je to zvláštní, ale co sleduji dabované filmy, tak většina dabovaných filmů od roku 2010 se mi úplně příčí. To dříve neexistovalo, ba naopak, mnohdy bylo příjemnější poslouchat náš dabing než originál. No kdybych hodnotil film bez ohledu na dabing, měl bych problém rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdičkami. Je to totiž typická slaďárna s množstvím klišé a patosu, na druhou stranu je to také vcelku milý odpočinkový film, takže nebýt debilního dabingu především těch dětí možná bych zvažoval i 4 hvězdičky. Hned jak se ukáže na netu nějaká ucházející originální verze s titulky, tak si ji stáhnu a mrknu na ni.(30.5.2013)

• GOREGASM

Typicky hollywoodsky nadýchaná cukrová vata, ze které vás bude bolet břicho. Filmy podle skutečných událostí jsou vždy tenký ledem a svádí k uslzeným dramatům, ve kterých by se všichni nejraději rozdali. Delfíní samička Winter si soucit a pomoc určitě zasloužila a ani k tomu nepotřebovala tuto prvoplánovou agitku. 35%(1.3.2012)

Byla jednou jedna kosatka, říkejme jí třeba Willy, která byla chycena v nádrži a díky lásce a péči jednoho malého kluka se dostala zpět na otevřené moře. Na otevřeném moři potkala delfína a ukousla mu ocas. Tento delfín, říkejme mu třeba Zima, se bez ocasu dostal také do nádrže, kde díky lásce a péči jednoho malého kluka dostal protézu, díky které mohl dál žít svým životem. THE HAPPY END. Další příjemná rodinná podívaná ve stylu Zachraňte Willyho.(15.4.2014)

Tenhle styl rodinných filmů mám hodně moc rád, tak není moc divu, že jsem mu docela propadl. vytknul bych tomu akorát to, že na mlj vkus u toho tlačiuli příliš málo an emotivnost. Pár výraznějších chvilek tam bylo, ale jinak to bylo spíše takové velmi pohodové. Dramatočnost, vážnost je v tom pojata jen z lehka. Pak mi přišlo, že je v tom taky dosti umělých, počítačových triků, ono bez toho se to asi ani moc dobře natočit nedalo, to mi trošku dojem kazilo. Herci vypadali vesměs uvolněně. Ono je to na takový film až nezvykle nabité známými jmény. Pro milovníky delfínů to bude dost možná srdeční záležitost, pokud to nejsou zrovna zarputilí kritici. Film, který jsem chtěl dlouho vidět a rozhodně mě velmi potěšil. Samozřejmě taky jsem si vyzkoušel kameru delfína na adrese seewinter.com 9/10(11.4.2014)

Delfín, jeden malý kluk a jeden dostatečné svérazný člověk, který se nebojí výzev a je dostatečně šílený na to, aby se pokusil vyrobit umělí delfíní ocas. To jsou hlavní (avšak nikoliv jediné!) ingredience tohoto rodinného příběhu podle skutečných událostí, který snad musí dojmout každého, kdo má jen trochu rád přírodu a zvířátka. Já se přiznám, že nejednou jsem byl během filmu naměkko, protože sledovat něco tak nevinného a krásně hravého, jako je postižená delfíní samička, navíc s dobrým a optimistickým koncem, to prostě nemohly mé slzné žlázy přežít bez toho, aniž by o sobě daly vědět. Film sám o sobě je velmi vydařený, příběh dokázal zaujmout v celé své šíři, a například scény s pelikánem, kterému nesmělo nic utéct, a který se účastnil všeho důležitého, co se v záchranné stanici pro vodní zvířata událo, byly vtipné a příjemně roztomilé. Herecké výkony potom byly vydařené a velice potěšila účast Morgana Freemana, který si svou roli evidentně užíval. Ve výsledku jsem velmi nadšeným divákem, který film hodnotí jako výrazně nadprůměrný, film ode mne tedy získává čtyři hvězdy.(13.4.2014)

• - Nathan Gamble (Sawyer) si kvôli filmu prefarbil vlasy na hnedo. Prirodzená farba jeho vlasov je blond. (joker211)

• - Po filmech Těžký zločin (2002) a Sběratel polibků (1997) se jedná již o třetí spolupráci Ashley Judd a Morgana Freemana. (..Lucas..)

• - Snímek je natočen na motivy skutečné události, kdy byl delfín jménem Winter zachráněn u floridského pobřeží a umístěn do akvária Clearwater Marine. (maluti)