Mladý učitel Konrad Koch (Daniel Brühl) má roku 1874 nastoupit na klasickém anglickém gymnáziu coby učitel angličtiny. Aby vůbec žáky pro výuku cizího jazyka nadchl, uchýlí se k poněkud neortodoxní metodě a rozhodne se žáky seznámit s podivným anglickým sportem – fotbalem. Netrvá dlouho a dostává se kvůli tomu do potíží, kvůli nimž dostane ze zkostnatělé školy výpověď. V tu chvíli se však iniciativy ujmou žáci.
Film vypráví dramatickým a humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi dostal do Německa fotbal. Natočeno podle skutečných událostí. (Fary)

Yoshimitsu

Příjemná nedělní oddychovka, kterou určitě ocení i ti co tolik fotbal nezbožňují, protože to nebylo jen o něm. FAIRPLAY ! Za mě 80% ()

terunka003

Fotbalové, německé, císařské, školní, chlapecké, příjemné, pozitivní. Optimisticky laděný film o vzniku fotbalu v německém císařství. Příběh který začíná tak, že se ukáže největší hajzlík ve chlapecké třídě a vy víte, že to nakonec bude o změně jeho charakteru. Film končí pozitivně, góly jsou vstřeleny, tým stmelen, přátelství navázáno. Celý film táhne Daniel Brühl a pár dětských představitelů. ..to měli zakázáno se tolik radovat při závěrečném fotbalovém utkání, nebo jsou Němci tak divný? Moment, já mám vlastně taky trochu německé krve.. ()

Pavlínka9

Sice fotbal pro mě není sport, kterému byl vysloveně propadla ani ho nesleduji :D Vlastně mě vůbec nezajímá :D Ale tady to bylo tááááák krásně znázorněné :) A přeci jen - šlo o učení anglického jazyka ;) Bruhla mám moc ráda a ten film má svoji hodně příjemnou atmosféru, kde se ale mísí i ta "nenávist" vůči angličtině a něčemu neznámému :) Je to moc fajn, pohodový snímek, kdy pohled na půlky Bruhla potěší ;) Jo a hudba je naprosto skvělá :) ()

Kosmik 1

Tomuhle příběhu neváhám dát plný počet. Velice emotivní a příjemný zážitek. Tenkrát to měli kluci těžké, aby si prosadili svůj názor a mohli hrát fotbal. Dnes fotbal může hrát každý, ale mnozí si toho neváží. Velice pěkně natočeno. Učitel angličtiny potažmo fotbalu je sympaťák. Najde se zde i pár úsměvných momentů, ale mě spíš šlo o ty emoce. Velký sen jsem si hodně užíval a fandil jsem klukům i trenérovi (učiteli). Němci mě zase jednou překvapili. Za tenhle kousek bych se určitě nestyděl. Žádný kýč, žádný balast, prostě příběh jak se sluší a patří. 90% ()

bloodcountes

Asi jsem si pro tento film nemohla vybrat lepší moment, než dnešek, když jsem po letech zase byla na fotbalu a náš tým na hřišti soupeře vyhrál. Hold fotbalu jak se patří, krásný příběh (nijak nový ovšemže - podobným vývojem prošel nejeden slavný objev, takový je zkrátka život) krásně filmařsky odvyprávěný, krásně zahraný. Daniel Bruhl opět přesvědčivý, nic jiného jsem od něho ani nečekala:) Tenhle film je prostě góóóól :) ()

Matli

Dlouho jsem čekal na to až si řeknu: Toto si 4* zaslouží, a závěr mě přesvědčil. Nesnáším německý filmy, ale toto se sousedům povedlo. Každopádně zajímavé je poznat to, jak v Německu vznikl fotbal. Filmy podle skutečné události prostě můžu. 68% ()

Amper01

Fotbal opravdu nemusím. Pasivně nesleduji vůbec a aktivně se zúčastňuji jen opravdu vyjímečně... Ale v tomto filmu byl podán opravdu krásně. Trochu pohádkově, jak všechno vycházelo vždy až v poslední vteřině... Ale to se dá odpustit. Prostě - děkuji! ()

hEROic

krásnej film a obří překvapení! celou dobu jsem měl skvělej pocit a prostupovala mnou radost... vážně krása, takovou lehkost a dobrej pocit jsem z filmu dlouho neměl... něco přes 80% ()

korok

Hezký a sem tam i dojemný film zobrazující počátky nejmasovější hry světa v Německu. Pokud to tak opravdu bylo, jak je to ve filmu zobrazeno, tak ti nesympatičtí staří učitelé zbrojící proti fotbalu v té době, by se asi dnes velmi divili, kdyby viděli všechny ty obrovské stadiony a davy sledující tuto skvělou hru v jejich zemi. To by byli naopak za hlupáky oni. "Some people think that football is a matter of life and death. I assure you, it´s much serious than that." - Bill Shankly. ()

vojo

Príjemná futbalová rozprávka, ktorá dokázala potešiť aj mňa nefanúšika tejto hry, kde podľa mňa len behajú hore, dole a len sem tam sa trafia do tej ohromnej brány, pomedzi to niektorí hrajú tak akoby mali dostať Oskara... ()

Filec

Futbal je najkrajšia a zároveň najpopulárnejšia hra na svete a preto ju milujem presne ako Konrad Koch a jeho študenti...Film odporúčam všetkými desiatimi! ()

Olík

Jedna z nadsázkou míněná definice kopané, jejíž autorství je připisováno bývalému elitnímu střelci anglické reprezentace Garymu Linekerovy praví: "Fotbal je hra, kterou hraje dvaadvacet lidí a kterou vždycky vyhrají Němci". Retro story o tom, jaké to bylo v dobách v nichž se němci věšeli na kruhy a fotbal byl hrou, kterou hraje 16 kluků v parku a kterou vždycky vyhrají Angličané........určitě fajn a přitom úplně špatně. Rok 1874, ideály, kožený nesmysl, skutečné události, neotřelé téma.......to je materiál mající hodnotu gólového forwarda. ÜberAllesákům bohužel chybí něco (jak to nazvat), nadhled, lehkost, jedním slovem britskost - kdo vyděl například irské Borce (r.2006), rozumí. Za gól do vlastní sítě číslo dvě považuji prohrané osobní souboje po celém hřišti: z outsidera hrdinou, bývalí uzurpátor na straně dobra, velké vítězství nad favoritem, zprvu nepřístupní rodiče obměkčeni, napravené křivdy a další a další - zkrátka samý balast a klišé.......slohové cvičení ve druhé třídě, učebnice pro scénáristy bez invence. Pro mne jednoznačně prokoučované vedení 3:0 v poločase.......na čtyři (nebo dokonce pět hvězd), které zde v hodnocení vidím, by to chtělo nebát se vystřídat nejslabší hráče a oživit hru. ()

markotter

Zajímavý pohled na historii fotbalu propojený s klasickým schématem filmu ze školního prostředí. Učitel, bohatý fracek, chudý proletář s talentem, nepřející školní rada....Nic víc, nic míň. ()

sehe

S americkým patosom presiaknuty nemecky film o začiatkoch futbalu v Nemecku.Pozeratelne,ale nie nutne vidieť. ()

balcazar

Dľa mňa komediálno-dramatický športový film. Zaujímavá a na športové filmy dosť tradičná myšlienka, keď sa jednotlivec snaží zmeniť konzervatívnosť a tvrdohlavosť veľkej skupiny a poraziť ubíjajúcu byrokraciu. Tá (v tomto prípade) bojuje ako proti jednotlivcovi, tak proti zmene či chudobnému a prostému ľudu. Detské postavy a výkony hercov, ktorí ich stvárňovali, veľmi oceňujem, podarilo sa im totiž v spojení s dospelým človekom dosiahnuť (okrem zimomriaviek) pocit vážnosti, vzbury a revolúcie, čerstvý závan zmeny a chvíľkový stav anarchie, potrebný pre dosiahnutie potrebného cieľa. ()

netWoor

Jak už to v pohádkách bývá, vše špatné se na poslední chvíli otočí a všechno dobře dopadne. Potud jako film poněkud nevěrohodné, ale nejspíše cíleno na děti a tedy omluvitelné. A hlavně, je to okrajově i o sportu ... :))) takže za mě fajn ... ()

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl